Bilgi Merkezi

Bez Çanta Fiyatı

BEZ ÇANTA FİYATI

Bez çanta fiyatını belirleyen etkenler de  firmaların tercihleri önemli rol oynuyor.Örneğin  yapılan bez çanta özelliklerinden , adetine ve içinde yatan pek çok önemli nokta bez çanta fiyatında önemlidir. Promosyon amaçlı bez çanta üretimi yaptırmak istediğinizde dikkat edilmesi gereken noktalarda vardır.

Her sektörde olduğu gibi çok adetli ürün almak sizler için daha uygun olabiliyor. Bu sebep ile bez çanta fiyatını araştırdığınızda öncelikle nasıl bir bez çanta istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Düz baskısız bir model mi tercih ediyorsunuz yoksa çok adetli promosyon bez çantamı.

Bez Çanta Fiyatı Nasıl Belirlenir

Bir bez çanta yapmak için onlarca aşama gereklidir. Önce bir toprağa sahip olunması ve o toprağa pamuk ekilmesi gereklidir. Ekilen pamukların büyümesi ve yetişmesi için onlarca tarım işçisinin gücüne ihtiyaç duyulur. Büyüyen pamuklar toplanıp kumaş fabrikalarında kumaş haline getirilmek için dokunur. Böylelikle ham kumaşlar oluşmuş olur. Bez çanta atölyeleri, bez çanta üreticileri ve bez çanta imalatçıları bu ham kumaşları dokuma fabrikalarından alarak kendi dikim merkezlerine lojistiğini sağlarlar. Bez çanta yapan her firma ve her üretici bez çantalar için birden fazla moda tasarımcıları ile birlikte çalışmaktadır. Tasarımcılar tarafından modellemesi yapılan bez çantalar kesme ve dikme işlemine tabi tutulduktan sonra var ise baskı ya da nakış işlemleri için hazırlanır. Son olarak en son kontrolden geçerek tüketiciye ulaştırılır. Tüm bu aşamalar kabataslak halidir. Kullanılan iplikler, çalışanlar, lojistik, ulaşım ve devlete ödenen vergiler gibi birçok ince hesap gerektirir. Her aşaması hesaplanan bez çanta üretiminin üzerine üretici firmanın koymuş olduğu ve kendince belirlediği kâr marjı bulunmaktadır. Tüm detaylar kalem kalem hesaplandıktan sonra ortaya bez çanta fiyatı çıkar ve bu fiyat tüketici ile paylaşılır. Bez çanta fiyatı üretim maliyeti en düşük ancak hem sağlıklı hem de bilinçli tüketim için en uygun fiyattan pazara sunulmaktadır. Toplu üretimde bez çanta fiyatı alıcı tarafından çok daha avantajlıdır. Bir firma kendi reklamı ve tanıtımı için son dönemlerde moda olan ve modanın içerisinde bir vizyona sahip olan bez çanta dağıtımı yapmak isterse eğer bez çanta atölyeleri ya da bez çanta üretici firmalardan toplu alımlar gerçekleştirebilir. Toplu olarak üretilen bez çanta fiyatı tekli üretimden çok daha karlıdır. Reklam ve tanıtım maliyetlerini düşük tutmanın yanı sıra, bilinçli tüketim, doğaya, çevreye ve insan sağlığına katkıda bulunurken aynı zamanda da moda olarak modern ve şık tasarımlara sahip olan bez çantaları tercih etmek oldukça akılda kalıcıdır. Serbest sermaye ve serbest piyasa politikasından kaynaklı her bez çanta imal eden firmanın satış fiyatları farklılık göstermektedir. Satış fiyatlarında değişkenlik olması bez çanta kalitelerinden ödün vermesi anlamına gelmemektedir. Çünkü her bez çanta ham kumaşlardan üretilir. Böylelikle tamamen doğa ve çevre dostu olmanın yanında insan sağlığına ve insan yaşamını kolaylaştırmada da etken bir üründür. Ancak bez çanta fiyatının farklılık göstermesi tamamen üzerine işlenmiş olan boya, logo, desen, yazı ya da şekillerden ibarettir. Bunlara ek olarak da cep, düğme ya da fermuar gibi detaylar ile de bez çanta fiyatı farklılık gösterebilir. Fakat toplu olarak üretime girmek tüm maliyeti tek seferde yapmak olduğu anlamına geldiği için toplu olarak satın alınan bez çanta fiyatı tekli satışlara ve tekli üretim maliyetine göre daha düşüktür.

 Bez Çanta Fiyatı Neye Göre Değişkenlik Gösterir

Enflasyon olarak belirlenen ve dönem dönem değişen ham madde fiyatları bez çanta fiyatının da dönem dönem değişkenlik göstermesine neden olabilir. Bez çanta fiyat değişikliği kullanılan malzeme ve ham maddelerin fiyatlarında ki değişimden kaynaklı olarak farklılık göstermektedir. Ancak tamamen organik ve doğal olarak üretilen bez çanta, bez kese ve bez çanta modellerinin hemen hepsi, diğer tekstil ya da aksesuarlara göre her zaman daha uygun fiyattan alıcısı ile buluşmaktadır. Bez çanta fiyatı ayrıca kullanılan ham madde ve malzemenin dışında, üzerine ekstra olarak uygulanan boyama, baskı ya da boncuk ve nakış işleme gibi teknik detaylardan dolayı da değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak bez çanta üzerine uygulanan her teknik detay da tıpkı bez çantalar gibi tamamen doğal ve organik ham maddeler ile üretildiğinden dolayı, bez çanta fiyatı olarak büyük bir artış ya da düşük bir kâr marjı oluşmamaktadır.

Bez Çanta Fiyatı Kimler Tarafından Belirlenir

Serbest piyasa politikasında her ürüne kendi değeri biçilir. Bu değer üretici firmalar tarafından belirlenir. Bez çanta fiyatı da aynı şekilde üreticinin yapmış olduğu masrafın üzerine eklediği kar oranına göre değişkenlik gösterir. Bez çanta fiyatı bez çanta üreticileri tarafından belirlenerek tüketiciye sunulur. Bilinçli tüketim misyonuna sahip olan bez çanta modelleri bez çanta üreticileri tarafından göz önünde tutularak bez çanta fiyatı belirlenmiş olur. Doğa dostu olan bez çanta modellerinin hepsi aynı zamanda tüketicinin özgürlüğüne de imalarda bulunmaktadır. Kullanım özgürlüğü sağlayan bez çanta modelleri alım gücü özgürlüğü mantalitesi ile de satış fiyatları uygun tutulmaktadır.

Her yaşa ve her ortama uygun olarak tasarlanmış ve tamamen %100 doğal pamuklardan elde edilen ham kumaşlardan üretilmiş olan bez çanta modelleri, yaygın kullanıcı kitlesine sahip oldukları gibi, her bütçeye de uygun olarak bez çanta fiyatı belirlenmiştir. Ekonomi ve sağlık dostu olan bez çanta modellerinin üretimi her geçen gün artmaktadır. Çoklu ve seri üretime dayalı imal edilen bez çanta modellerinin fiyatı da seri üretim kaynaklı düşük ve her bütçeye dost fiyatlar olarak belirlenmektedir. Üretici maliyetleri tarafından belirlenen bez çanta fiyatı her üreticiye ve üreticinin lojistiğine bağlı olarak bazı durumlarda değişkenlik gösterebilir. Bez çanta fiyatı karşılaştırması yapmak isteyen her tüketici internet siteleri üzerinden üretici firmalar ile iletişime geçerek, bez çanta fiyat araştırması yapmakta özgürdür. Serbest piyasa ve serbest satış politikası ile üretilen bez çanta modelleri doğa dostu olduğu kadar bütçe dostu olduğunu da kanıtlamıştır. Tüketici olarak bez çanta fiyat karşılaştırmaları üreticilerden fiyat teklifleri alarak da yapılması mümkündür. Maliyeti ortak olan üretimlerde fiyat farklılıkları tamamen modellere göre değişkenlik gösterir. İnternet üzerinden kolay erişim ile bez çanta fiyat karşılaştırması yapabilmek gibi üretici firmaların atölye ya da fabrikalarını yerinde ziyaret ederek de bez çanta fiyatı araştırması yapılabilmektedir.

Bez Çanta Fiyatı Belirlemede Önemli Faktörler

  • Adet fiyatı etkileyen çok önemli bir etkendir.
  • Baskılı ya da baskısız olması fiyatı önemli ölçüde etkiliyor.
  • Ölçüleri , körüklü ya da körüksüz olması gibi ekstra ayrıntılarda vardır.
  • Baskılı bir model tercih ediliyor ise baskıda ki renkler , baskı çeşidi ve baskının uygulandığı kumaşta önemlidir.

Özet olarak bez çanta fiyatı istenilen çanta ölçüsüne göre değişiyor. Kumaşı m2 üzerinden hesaplanarak dikiş ücreti ve baskı ücreti gibi ücretler eklenerek hesaplama yapılıyor. Adet , baskı ya da baskısız , kullanılan kumaş türü , ölçüler gibi pek çok alt faktörlerde fiyatında önemlidir.

75362323 2621940967867771 1732737871908962304 n