Bez Çanta İmalatı

Bez Çanta İmalatı

Bez Çanta İmalatı günümüzde kullanımı gittikçe yaygınlaşan bez çantalar, poşet, naylon veya karton olan rakiplerinin hızla yerini almakta. Bu değişim hem doğa için faydalı, çevre dostu olduğundan hem de süreklilik sağlayarak alıcıya tekrar kullanma rahatlığı verdiğinden talep oldukça artmakta. Bu kadarla da kalmıyor farklı tarzları ve minimal yapılarıyla da ilgi çektiklerinden kadın ve erkek fark etmeksizin gündelik çantalarında konumlarını elinden almakta ve dünya çapında yaygınlaşmasıyla almaya da devam etmektedir. Birçok farklı tarzda, renkte ve baskılı çeşitleri bulunmakta olup kullanımın yaygınlaşmasıyla çeşitleri de türemektedir. Hem aksesuar hem pazar/market alışverişleri hem gündelik kulanım hem okul çantası hem de spor çantası olarak kullanılabilmektedirler.

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.37

Bilinenden çok daha fazla kullanım alanına sahip olan bez hammaddeli çantalar ve ürünler çocuk, genç, yetişkin her yaştan her kitleye hitap ederler. Bu ürünlerin büzgülü torba, bez torba, bez kese, fermuarlı bez çanta, kanvas bez çanta gibi birçok model ve çeşidi bulunmaktadır. Bu çantaların üzerine neredeyse sınırsız basım çeşidi olduğundan bu ürünlere karşın talep artmaktadır. Örneğin İlber Ortaylı, Halil İnalcık gibi sevdiğiniz düşünürlerin veya hayranı olduğunuz kişilerin bile portre tarzında ikon haline getirilmiş vektörel basımları yapılabilmektedir.

1 copy

Bez Çantanın Kullanım Alanları ve Avantajları

Diğer ürünlere kıyasla daha kullanışlı, rahat ve ergonomik yapılı olmasına rağmen fiyat ve üretim açısından da daha ekonomiktir. Yeni nesil öğrenciler daha rahat kitaplarını taşıdığı için klasik sırt çantalarındansa Bez çantalara yönelmektedirler. Bununla birlikte kalemlik, giysi torbası, ayakkabı torbası gibi ihtiyaçları içinde pamuk hammaddeli bez ürünleri kullanırlar. Çünkü bu ürünler kullanım açısından hem daha hafif, şık ve daha basittir. Genel olarak bez çantayı bilinçli, çevreye duyarlı kurumsal firmalar ve bireyler tercih etmektedir. Pamuk materyal ile üretilmekte olan bu çantalar organik olduğundan çevreci yapıdadırlar. Türkiye’de yeni yaygınlaşmakta olan bez yapılı çantalar, zararlı ve tek kullanımlık olup hemen zarar gören naylon poşetlere oranla daha çok tercih edilmeye başlandı. Bu durum gelişmiş ülkelerde oldukça yaygın durumda. Pamuklu veya rejenere (geri dönüştürülmüş, pamuk ve polyesterin karışık olduğu) maddelerle kumaş türleri üretilmekte. Genel üretim için ham madde kullanımı şu şekildedir; 130-140 gram pamuklu ham bez, %100 pamuklu veya rejenere dediğimiz pamuklu polyester karışık kumaşlarla üretim şeklindedir. Ham madde belirlenmesinden sonra ise yapılacak olan modele göre dikim işlemleri başlar.

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.36 1

Dokuma ve Ham madde

Dokuma Türüne Göre Bez Çantada Kullanılan Kumaş Türleri;

Ham Bez (Amerikan bez) Bez Ayağı 

Panama (Kanvas)

Gabardin

Hasır

Rips

Poplin

Kumaşlarda Kullanılan Hammadeler;

Pamuk

Polyester

Jüt

Keten

Rejenere (Pamuk ve Polyester Karışımı)

Bez çanta basit ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Gövde, kulp ve körükte oluşmakta olan bir model yapısı vardır. Gövde yüzeyi ürünün en geniş alanlı olan, görünen ve baskı yapılabilen yüzeyidir. Derinliği ve genişlemeyi sağlayan kısmı ile malzeme taşır, bu kısmın adın körüktür. Bazı üretim alanlarında tasarım dizayn edilirken müşterinin yaratıcılığına bağlı olarak, müşterinin fikirlerine göre tasarım oluşturularak üretimi de yapılabilir. Tercihe göre çantaların körükleri alt veya yan körük şeklinde yapılabilmektedir. Genelde kare veya dikdörtgen şekilli modeller yapılmasına rağmen alışılmışın dışına çıkarak yuvarlak tarzda modellerde üretilebilmektedir.

Bez çantalarda ilk olarak kumaşının üretimi söz konusudur. Bilindiği üzere kumaş, kilim, çuval ve türevleri bütün dokumalar için kullanılmaktadır. Lifli iplikler ilmek haline getirilir. Bu ipliklerse bez çantalar için doğal olan yün ya da pamuk hammaddeleri ile üretilir. Bunlarla birlikte terylen-pamuk karışımı bez üretimi de yapılabilmektedir. Kullanılacak olan iplikler birçok kısa lifin aynı anda bükülmesiyle oluşur. Dokuma tezgâhı adı verilen bir araç yardımıyla birden fazla iplik dokunur. Sanayi sistemindeki öreme makinelerdir bunlar. Özgü denilen bir işlemle tek ve kesintisiz bir kumaş ortaya çıkarılır. İşte bu şekilde bez çantaların kumaşı elde edilmiş olur. Bu yöntemle gömlek, elbise ve tekstil alanında başka ürünlerinde dokuma kumaşı üretilebilmektedir.

AdobeStock 220707485

Diğer Aşamalar

Modeli belirlenmiş çantanın dikim aşamasına geçildikten sonra genellikle ultrasonik dikişli çantalar tercih edilmektedir. Dayanıklı ve kaliteli yapıdaki nonwoven kumaşların üretim aşamasında herhangi bir dokuma işlemi yapılmaz. Çevre dostu sağlığa zararı bulunmayan, sürdürülebilir olmalarının yanında oldukça kaliteli ürünlerdir. Bu nedenle taşımada kullanılmak üzere oldukça yaygınlaşmıştır. Aynı zamanda bez çanta üreticileri tarafından en çok tercih edilen kumaş türüdür nonwoven kumaş. Nonwoven ürünlerin yapılarına, kalınlık ve üretimine bağlı olarak, 40gr ile 140gr arasında değişim gösterebilir. Bu kumaş türü PP (polipropilen) yani dokusuz ve örgüsüz ham madde şeklinde üretilmektedir. Flekso baskılı ve ultrasonik dikişlidirler. Türlerine göre farklı çeşitleri olan bez çantalar şu şekildedir; genel olarak kullanılan nonwoven, laminasyonlu nonwoven, lominasyonlu jüt ve koton gibi hammaddelerden elde edilmektedir. İlk olarak genel kullanımdaki nonwoven madde ürünün üzerine lomisyonun yapıldığı makine ve araçlarda baskılar uygulanmaktadır. Bu işlemin ardından ultrasonik sistemli dikiş ile parçalar birleştirilmektedir.

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.35

Bununla da kalmayıp Oxo bozunur ürünlerin aksine içerisinde kimyasal katkı maddesi bulundurmamaktadır. İşte tüm bu özellikleriyle bez çantalar kıymetli ve yeni neslin öncüsü ürünlerdir. Çevre kirliliğini çok büyük ölçüde azaltır. Sahip olduğu hammadde sayesinde üzerine farklı çeşitlerde baskılar, yazılar, ikonlar ve dikiş desenleri uygulanabildiğinden farklı tarzlar oluşturulabilmesiyle, yıkanabilir olmasıyla, oldukça uzun yıllar (araştırma sonuçlarına göre yaklaşık 90 ila 104 defa arasında) kullanılabilir olmasıyla da tercih edilme oranı artmaktadır. Bu kadar uzun süre kullanıma sahip hem yıkama hem de diğer çanda malzemelerine göre daha az leke tutmasıyla da yine kendini bir adım öne taşımaktadır. Standart bir üretim maliyeti ve üretim şekilline karşın modelleri standart kalır. Dokuma yapılan kumaş türlerindeyse üretim ve dokuma sırasında tarza ve isteğe bağlı olarak farklı kalınlıklar, dikim ve farklı model tarzları belirlenebilir. Genellikle elle dikimleri (parçaların birleştirilmeleri) yapılır. Kumaş cinsi belirlenen çantanın ölçümleri yapıldıktan sonra farklı renklerde tasarımlar yapılabilir. Aynı zamanda çok çeşitli ölçümlere de sahip olabilirler bu sayede istediğiniz boyda bir tanesini seçebilirsiniz. Eğer renkli ipler de eklenirse ürün daha çekici gözükmektedir.

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.36

Renk çeşitleriyle birlikte tifdruk matbaacılıkta kullanılan çukur baskı denilen tekniklerden biridir. Bu ilginç baskı tekniğinde basılacak içerik önce metal bir tabakaya aşındırma yöntemi ile derinlemesine işlenir. Bu işlemin ardından ise metal tabaka üzerine baskı mürekkebi dökülür. Bu dökülen mürekkep metal levha üzerindeki çukurlara dolar. Belirlenen tabakaya baskı işlemi yapılmak üzere belirlenen malzeme konarak basınç uygulanır. Çukurdaki mürekkebin böylelikle belirlenen alandaki baskı yapılacak malzemenin yüzeyine işlenmesi amaçlanır. Matbaa makinelerinin modern olanlarında çoğunlukla malzeme silindirik tamburun üzerine konulur, baka bir silindir yardımıyla da yukarı kısımdan basınç uygulanır ve böylelikle iki maddenin arasından geçirilen parçaya istenilen baskı işlenmiş olur. Bakır veya çinko yapılı silindirik klişeler üzerine açılan oyuklu yapılar küçük ve farklı derinliktedirler. Bu sebeple daha titiz ve temiz bir işlem gerektirirler. Yüksek tirajlı baskı yaparak kaliteyi bozmamasıyla yoğun baskılarda tercih edilmektedir. Çünkü tirajlı baskı yöntemiyle birden fazla ürün aynı kalite de ortaya çıkarılabilmektedir.

WhatsApp Image 2023 04 06 at 19.31.56 1 copy

İşlem tifdruk olarak bilinmesinin yanında rotagravür adı ile de anılmaktadır. Ofset baskı sistemi olan dünyadaki en yaygın baskı sisteminin aksine, tifdruk olan baskı sisteminde kabartama klişe yerine uygulanan işlem oyma klişedir. Ayrıca yine ofset baskının aksine kıvamlı mürekkeplerin kullanımı yerine akışkanlığı daha yüksek çabuk buharlaşarak kuruyan sıvı mürekkepler kullanılır. Mürekkep klişe üzerine farklı derinliklerde oyulmuş derinliklere doldurulduktan sonra baskı ortamına aktarımı yapılmaktadır. Tifdruk baskı sisteminin en önemli özelliği ise net, yumuşak olması. Baskılarını birbirinin tam benzeri ve hatasız şekilde vermesidir.

Bez Çanta Üretiminin Artması

Son zamanların en popüler konularından biri olan bez çanta ile ilgili önemli noktalar üzerine değindiğimiz bir yazı. Ne gibi önemli noktalar diye düşündüğümüzde çokça alt başlığı ve ayrıntıyı içerisinde barındırıyor.

Kendi içerisindeki kumaş çeşitliliğinden, renklerine ; baskılı modellerden minik keselere kadar…Aynı zamanda firmaların promosyon amaçlı diktirmek istediği ve ürettiği bez çantalar konunun popülerliğini arttırdı. Poşet çantaların doğaya olan geri dönüşümlerinin zor olduğunu herkes biliyor. Aynı zamanda naylon torbaların ücretli satılmaya başlaması da bez çantaya olan yönelimi arttırdı. Bu durumda doğal olarak üretiminin artmasına sebep oldu. Çeşitlilik ve seçeneğinde artması buna bağlı olarak devam etti.AdobeStock 258271671 copy

Karşımıza ilk baskılı olarak ham bez kumaştan üretilen promosyon bez çanta modelleri çıktı. Bir firmanın en önemli reklam aracı olan promosyon bez çantalarda baskının ve dikiş kalitesinin çok önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Buna bağlı olarak ham bez kumaşa alternatif isteyenler için kanvas ya da gabardin kumaşta tavsiye ediyoruz. Kulp renklerini istediğiniz renkte tercih edebilirsiniz. Firmalar bütçe konusunda daha uygun fiyatlı model arayışında ise nonwoven kumaşta tercih edebiliyor. Tamamen adet, baskı seçeneği ve model ile ilgili denebilir.

Bu çantaya alternatif olarak düz 35*40  düz ham bez tercih edebilirsiniz .

Genel olarak önemsediğimiz noktalar baskılı ya da baskısız yaptığımız tüm ham bez modellerimizde kaliteli dikiş kalitesi sunmaktır. Buna bağlı olarak dayanıklılık artıyor ve müşterilerimiz verdiğimiz hizmetten memnun kalıyor.

Standart ölçülerde dikilmiş kulplu bir çanta tercih etmezseniz üretimlerimiz arasında her boyda büzgülü kese de yer alıyor. Bu keseleri isterseniz ham bez kumaş isterseniz jüt kumaş tercih edebilirsiniz.

Jüt keseler ya da büzgülü çantalar farklı etkinlikler de tercih edilmeye başladığından bu yana üretimi de doğru orantılı arttı. Lavanta kesesi , kına kesesi yada baskılı olarak minik promosyon ürünlerin dağıtımında tercih edilmesi gibi.

Bez Çanta Üretimi

Promosyon Bez çanta üretimi yapan firmamız, firmalarınıza özel ebatlarda ve boyutlarda bez çanta üretimi yapmaktadır. Günümüze kadar binlerce üretim ve yüzlerce referans dikim ve imalat yapan firmamız sizlere hizmet sunmaya devam etmekte. Baskılı, baskısız, ham bez kumaşa, gabardin kumaşa, rips kumaşa, kanvas kumaşa, kot yada daha farklı kumaşlara istenilen ölçülerde ve boyutlarda bez çanta üretimi yapılır. Hızlı termin ve yüksek üretim kapasitesi ile acil işleriniz için bizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca tecrübe ve uygun fiyat ile hizmetlerimizden en üst seviyede yararlanabilme imkanı sağlayacağız.

Bez Çanta İmalatında Kullanılan Baskı Seçenekleri:

Empirme Baskı:

Empirme baskı, Kumaşın içine işleyen diğer baskı türlerine göre daha dayanıklı olup, renk olarak sınırlı olan baskı çeşididir. 5 renge kadar empirme baskı uygulaması tavsiye edilirken, çok daha fazla renkli olan çalışmalar için ofset yada transfer baskı seçeneklerine yönlendirme yapıyoruz. Aşağıdaki videoda baskı seçenekleri ile ilgili örnekleri görebilirsiniz.

Ofset Baskı :

Ofset baskı uygulaması kumaşın dış yüzeyine yapılmaktadır. Çok renkli çalışmalar için güzel görsel sonuçlar vermektedir. Ofset baskı ile ilgili bazı yapılan işlerimizi aşağıdaki videomuzda görebilirsiniz. Logonuzun yada yaptırmak istediğiniz görselinizin renk sayısına göre baskılar değişebilmektedir.

Transfer Baskı :

Transfer baskı uygulaması ofset baskı gibi dış kumaşın dış yüzeyine uygulanmaktadır. Çok renkli görselleriniz için uygun olup uzun vadeli kullanılabilme olanağı sağlar. Aşağıdaki baskı seçenekleri videomuzda baskılar hakkında örnekli çekim görebilirsiniz.

Bazı yaptığımız bez çanta imalatından görsel numuneler aşağıdaki gibidir.


Bez Çanta İmalatçısı

Bez Çanta İmalatçısı , İmalat kelimesinin bir ham maddenin işlenerek dönüştürülmesi ya da üretilmesiyle  bez çanta üretiminin gelişmesiyle ortaya çıkmıştır.. Ham maddesi olan her materyal üretilerek imal edilebilmektedir. İmal edilen her ürün firmalar aracılığı tüketici ile buluşturulur.

promotion tote bag turkey baghashtag serkan canta bez canta logolu baskili 6Bez Çanta İmalatçısı Nasıl Üretim Yapar?

Bez çanta imalatı için gerekli olan ilk şey ham madde olan kumaşlardır. %100 pamuklardan elde edilen geri dönüşüme uygun halde üretilen kumaşlar, imalatçılar tarafından dikim evlerine ve dikim atölyelerine gönderilmek üzere işlenerek hazır hale getirilmektedir. İşlenen pamuklu kumaş imalatı dikime ve bez çanta tasarımlarına uygun bir biçimde üretilir. Dokuma sıklığı için 41 ya da 42 tel olarak pamuklardan işlenen ve tamamen doğal olan ham kumaşlar elde edilir. Kumaş genişlikleri yaklaşık 120 santimetre olan organik pamuklu bez çanta kumaşları imalatçılar tarafından uzun bir işlem sürecinden geçtikten sonra firmalar ya da atölyeler ile paylaşımı sağlanır. Üretim aşamasını tamamlamış olan pamuklu bez çanta kumaşları, çanta formunu alarak tüketiciye doğru yola çıkar.

Tamamen kendi ülkemizin topraklarında yetişmiş olan pamukların işlenerek kumaş haline getirmesinde ve bu tekstil pazarında geniş bir sermaye alt yapısı sağlamaya destek olan bez çanta imalatçıları için üretim aşamaları zorlu bir süreçte olsa da doğaya, çevreye ve insan sağlığına sağladıkları büyük katkılardan dolayı çok daha fazla üretim aşamasından geçerler. Bez çantaların yaygın kullanıma dönüşmesi ve çok daha fazla tercih edilmesinden kaynaklı olarak, bez çanta imalatçılarının ve bu alanda yer alan her iş gücünün üretim süresi gittikçe artmaktadır. Devlet yasalarına uygun olarak resmi açılışı tamamlanmış olan her bez çanta imalatçısı, ürettikleri kumaşlar kadar çanta imalatında da geniş bir sektör oluşturmaktadırlar.

Bez Çanta İmalatı Nasıl Yapılır?

Ham madde olarak kullanılan %100 pamuktan elde edilmiş bez kumaşlarını çanta formuna getirerek tüketici ile buluşturan bez çanta imalatçıları, birer dikim ve üretim atölyesi olarak işlerler. Özellikle  Bez çanta imalatçısı çevre ve insan sağlığı açısından kullanımı büyük önem taşıyan bez çantalar için çanta imalathaneleri ve atölyeleri olarak büyük katkı sağlamaktadırlar. Bez çanta imalatında dünyada ön sırlarda yer alan Türk bez çanta imalatçıları, her geçen gün kullandıkları teknikleri, tasarımları ve kendilerini yenileyerek üretmeye ve bez çanta imalat pazarını geliştirmeye devam etmektedirler. Üretilen her bez çanta aynı zamanda imal de edilmektedir. Bez çanta imalatı olarak birbirinden farklı boyutta ve renkte, desende ve amaçta bez çantalar üretilmektedir. kumaşlardan elde edilerek ve tasarlanarak dikilmiş olan bez çantalar için bir pazar alanıdır. Geniş ve yaygın kullanım alanlarına ve birçok kitleye ulaşan bez çantalar, bez çanta imalatı sayesinde her geçen gün kullanımı daha da yaygınlaşmakta ve çevreye, doğaya daha da katkıda bulunmaktadır.

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.34

Bez Çanta İmalat Amacı

Bez çanta imalat amacı olarak hem milli sermayeye katkıda bulunmak hem de doğanın ve insanın sağlıklı bir yaşam sürmesinde kaliteli bir şekilde ilerlemesini amaçlamıştır. Bez çanta imalatından sonra daha da yaygın bir biçimde kullanılmaya başlayan bez çantalar hem dayanıklılıkları ile hem de uzun ömürlü kullanım kolaylığı sağlamalarından kaynaklı fazlaca tercih nedenidir. Bez çanta imalatı devam ettiği takdirde çevrenin ve insanın korunması kadar, insan hayatının gündelik yaşamını da kolaylaştırması bir o kadar devam edecektir. Bez çanta imalatı tüketicinin isteğine göre tam cevap veren bir üretim sistemidir. Bez çanta imalatından elde edilen bez çantalar, organik ve yumuşak formu açısından da her yaştan insan için kullanım kolaylığı sağlamaktadır.


Bez Çanta Üreticileri

Dünyaca bilinen ünlü moda üreticileri tarafından da üretilen bez çantalar, günümüz gündelik modasında hızla kullanımı yayılan bir aksesuar haline dönüşmüştür. Yalnızca bilinen ve tanınan moda devlerinin yanı sıra bez çantaların çevreye yaydığı pozitif etkenlerden dolayı ülkemizde de fazlası ile üretilmektedir. Bez çanta üreticilerinden dilediğiniz modeli tercih etmeniz oldukça kolay. Online olarak alışveriş yapabileceğiniz yüzlerce bez çanta üreticisi hemen her gün stoklarını ve ürünlerini yenileyerek yelpazelerini genişletmektedirler. İmal edilen her ham madde ürününü tasarlayarak tüketicinin beğenisine sunmak, bez çanta üreticilerinin asli görevidir. Bez çanta üreticileri yaptıkları üretimin yanı sıra kendilerine birer misyonda yüklemiş durumdadırlar. Bu misyon dünya genelinde başlatılan doğayı, çevreyi ve insan sağlığını korumak adına yürütülen çalışmaların başında gelen geri dönüşüm özellikli materyaller üreterek, doğayı, çevreyi ve insan sağlığını koruma amaçlıdır. Bez çanta üreticileri de başlatılan bu misyona dahil olan en büyük destekçiler olmuşlardır. Destekledikleri bu politika ile birçok insanın beğenisini de yanlarına alarak, organik kumaşlardan bez çanta üretimlerini arttırmışlardır. Bez çanta üreticilerinin izlediği yol dünya üzerinde ki her canlıyı korumaktır.

7c15848b 9ad4 4ebf ba93 c874cf75ec24 1

Bu yüzden %100 pamuktan imal edilen ham kumaşlar ile kolayca eşya ya da malzeme taşınmasına büyük derecede katkı sağlayan bez çantalar üretmek ve bu bez çantalar ile milyonlarca insana ulaşmak asıl amaçlarının yanı sıra, insan yaşamını kolaylaştırırken yeni bir moda temposunu betimlemektedir. Son günlerin en popüler aksesuarı olan bez çantalar, sıfır atık projeleri ile bez çanta üreticilerinin en gözde üretim modellemesi halindedir. Bez çanta üreticileri devletin de vermiş olduğu sıfır atık proje kapsamlarından da faydalanarak birçok kitleye bez çanta kullanımını aşılamaktadır. Tamamen doğal olarak ham kumaşlara farklı tasarım ve modeller ekleyerek insan yaşamını kolaylaştırmasının yanı sıra, özel olarak tasarlanan ve ikon haline gelen birbirinden farklı ve çarpıcı modeller üretmektedirler. Bez çanta üreticileri imal edilen her ürüne kendi tasarım yorumlarını katarak modelleme yapmaktadır. Modellenen her bez çanta üreticiler tarafından üretilerek, bez çanta pazarına açılır. Günümüzde yoğun talep oluşturan bez çantalar farklı amaçlar ile kullanılmaktadır. Bu kullanım amacı ve ihtiyaçları belirleyen bez çanta üreticileri, kullanım amacı dışında tanıtım, reklam ya da promosyon ürün olarak da üretim yapmaktadırlar.

Bez Çanta Üreticilerine Nereden ve Nasıl Ulaşılır?

Gelişen ve gelişmeye devam eden dünyada, internet kullanımı yaygın bir şekilde devam etmektedir. Gelişen dijital dünya ile birlikte her türlü ihtiyaç online alışveriş siteleri tarafından temin edilmektedir. Yaygın bir kullanıma ve moda ikonu olarak anılan bez çantaların her türlü model ve rengine ulaşabilmek de diğer ihtiyaçları temin edebilmek kadar kolay. Tüm üretim firmaları gibi bez çanta üreticilerine de internet üzerinden ulaşarak, dileğiniz bez çanta modeline sahip olabilirsiniz. Birden fazla bez çanta üreticisi dijital olarak hizmet vermekte. Sağladıkları hizmet kaliteleri en az mağazalardan alınan ürünlerin kalitesi kadar yüksektedir. Dijital dünyanın sınır tanımayan portföyüne bez çanta üreticileri tarafından özgürleşmek düşüncesi ile daha da genişleyen bez çanta sektörü, birçok kişi tarafından destek görmektedir. Bez çanta üreticileri için üretim süreci imal edilen ve dikime hazır hale gelmiş organik kumaşlardan, tasarladıkları her modeli üreterek, tüketiciye ulaştırmaktan geçer bu sebep ile tüketici ile lojistiği sağlanan birbirinden farklı ve yaratıcı bez çantalar, üreticileri memnun ettiği kadar tüketicileri de bir o kadar mutlu etmektedir. Doğa ve insan yaşamını destekleyen bez çanta üreticileri, doğa koruma altında olduğu sürece kendilerini yenileyerek üretimlerine devam edeceklerdir.


Toptan Bez Torba İmalatı

Toptan Bez Torba  imalatı yapan firmalar ürünün en başından süreç boyunca daha profesyonel hizmet veriyor. İmalat  yapan firmalar ürün dayanıklılığı, işçiliği, hızı gibi pek çok etkenler ile ürün kalitesi ve dayanıklılığı konusunda daha tecrubeli oluyor. Bu sebep ile pek çok konuda daha avantaja sahip oluyorlar.

Atölyenin sadece bez torba imal etmesinin avantajları

Daha hızlı üretim yapılır.

Kaliteli işçilik ile hizmet veriyor.

Dikiş kalitesi uzun ömürlü ve dayanıklı.

Müşteri memnuniyeti konusunda daha dikkatli davranıyorlar.

Bu noktada yukarıda bahsettiğimiz gibi toptan bez torba imalatı yapan firmalar ürün çeşitliliği ve sürekliliği açısından fazla sayıda üretim yapar. Bu sebeple  güvenilirlik noktasında müşterilere daha nitelikli ve memnuniyet oranı yüksek hizmet verirler. Toptan bez torba imalatı yapan firmalar bu sebeplerden dolayı;

Yukarıda bahsettiğimiz bir takım avantajlar bez çanta yaptırmak istediğinizde firma konusunda hassas olmanız gerektiğini gösteriyor.

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.36 2

Toptan Baskılı Bez Torba  İmalatı

Bir etkinlik ya da firmanız için , bez çanta yaptırmayı düşündüğünüzde baskılı olması önem taşır. Reklam aracınız çantada ki görseldir. Kullanmak istediğiniz bez çanta örneğinden sonra baskılı yada baskısız tercihi yapılıyor. Baskılı çantalar da logodaki renkler önemlidir. Ham bez bir çanta mı , gabardin, kanvas, tela toptan imalatını yapan firmalarda uygun nitelikte baskı araçları da mevcuttur. Tasarımınız ve görselinize karar verdikten sonra çantalarınız kaliteli bir şekilde dikilir.

Toptan Baskılı Bez Torba Çeşitleri

Toptan Baskılı Ham Bez Torba İmalatı

Toptan Baskılı Gabardin Bez Torba İmalatı

Toptan Baskılı Kanvas Bez Torba İmalatı

Toptan Baskılı Tela Bez Torba İmalatı

Toptan Baskısız Bez Torba İmalatı

Dikilen çantalar toptan baskısız olarak ta imalatı yapılmaktadır. Bu noktada klasik kulplu bir çantaya alternatif olarak başka modellerde düşünebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse;

Toptan Baskısız Bez Torba Çeşitleri

Toptan Baskısız Büzgülü Bez Torba İmalatı

Toptan Baskısız Ham Bez Torba İmalatı

Toptan Baskısız Kanvas Bez Torba İmalatı

Toptan Baskısız Jüt Bez Torba İmalatı

Özetle günümüzde firmalar tarafından promosyonların fazla tercih edilmeye başlaması ile bez torbalara olan ilgi artmaya başladı. Bu ilginin artması ile beraber bez çanta modellerinde çeşitlilikte her geçen gün artmaya devam ediyor. Bundan dolayı kulplu ya da kulpsuz pek çok bez çanta modeli ve çeşitliliği de , toptan üretimi de artmaya devam ediyor. Aynı zamanda poşet torbaların ücretli satılmaya başlaması ve doğaya olan dönüşümlerinin olmaması da diğer sebeplerden biri olarak yer alıyor.


Bez Çanta Yapan Firmalar

Moda, tekstil ve aksesuar sektöründe üretim, tasarım ve lojistiği sağlayan, ham kumaştan bez çanta imal eden ve bu imalattan gelir sağlayan kuruluşlardır. Bez çanta yapan firmalar, diğer üretici, imalatçı ve atölyeler gibi aynı misyonu benimseyen ve sermaye değeri yüksek olan şirketlerdir.

 

Bez Çanta Yapan Firmaların Misyonu

Küresel ısınma dünyamızı yok etmeye başladığı süreden itibaren, her birey ve her kuruluş geri dönüşümlü, tamamen doğal ve çevreye zarar vermeyen, sıfır atık proje kapsamında yer almaktadır. Doğayı ve çevreyi korumanın insan sağlığını korumak ile eş değer olduğu bu bilinçli tüketim serüveni, bez çanta yapan firmalar ile de bir araya gelmektedir. Tamamen organik olan iplik ve kumaşlardan çanta imal etmelerinin yanı sıra, bez çantalar üzerinde kullandıkları düğmeler, boyalar ya da diğer ek aksesuarları da tamamen geri dönüşebilen malzemelerden kullanıyor olmaları, hem bu serüvende yol alan diğer kişi ve kuruluşların hem de tüketicilerin takdirini toplamaktadır. Asla insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek malzemeleri kullanarak bez çanta yapan firmalar, birçok konuya da hizmet etmenin dışında, ülkemizde de geri dönüşüm ve sıfır atık olarak başlatılan tüm projelere liderlik etmektedir. Tamamen zararsız ancak insan yaşamını kolaylaştırırken bir o kadar da modaya uyum sağlayan, birbirinden farklı, göz alıcı ve çarpıcı olan özel tasarım bez çantalar üretmeleri, bez çanta yapan firmaları kullanıcı ya da dağıtıcı olarak tercih nedeni yapmaktadır.

bfa79d90 d55e 4669 95e0 1e7c9da55fcb

Bez Çanta Yapan Firmaların Hizmet Verdikleri Alanlar

Bez çanta yapan firmaların hizmet verdikleri alanlar oldukça geniştir. Reklam şirketleri, resmi kurum ve kuruluşlar, belediyeler, restoranlar, kafeler, makyaj malzemesi satışı yapan firmalar, bilgisayar şirketleri, telekomünikasyon firmaları, kitap evleri ve daha birçok irili ufaklı kurum ve kuruluş tarafından tercih edilmektedir. Kurum, kuruluş ve firmalar ağırlıklı olarak hem atık projelerine destek olmak ve ilgi çekerek algı uyandırmak hem de kendi firma tanıtım ve reklamlarını yapmak için çok daha yaygın bir yol olan bez çantaları tercih etmektedir. Bez çanta yapan firmalar bu ihtiyaç ya da talepleri karşılamaktadır. Ayrıca bez çanta yapan firmalara ulaşmak ve sipariş vererek hem projeye destek olmak hem doğayı korumak hem de tanıtım yapmak oldukça kolay. İnternet üzerinden alışveriş yapılan sitelerden ulaşılabilir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birden fazla bez çanta yapan firmanın olduğu bilinmektedir. Bez çanta yapan firmalar katıldıkları proje kapsamında birçok resmi devlet kurumları da başta olmak üzere tüketici ve diğer kurum ve kuruluşlardan destek görmektedir. Gördükleri bu destek, bez çanta üretimini ve dolayısı ile bez çanta kullanımını oldukça yaygınlaştırmıştır.

Tamamen doğal olarak %100 pamuklardan elde edilmiş ham kumaşlardan üretilen bez çantalar, bez çanta yapan firmalar tarafından isteğe özel baskı ya da işlemeli veya ham hali ile tamamen sade bir formda üretilmektedir. Bez çanta yapan firmaların üretmiş olduğu ve pazara açtığı bez çantalar %100 organik olmasının yanı sıra, sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Bez çanta yapan firmaların ürettikleri bez çantalar, doğal kumaşlardan elde dilerek üretildiğinden formundan ya da yapısından herhangi bir şey kaybetmeden, kopma ya da yırtılma olmaksızın uzun yıllar kullanım kolaylığı da sağlatmaktadır. Bez çanta yapan firmaların doğaya ve insana vermiş olduğu desteğin yanı sıra, milli sermayeye de sağlamış oldukları katkılardan dolayı, dünyanın birçok yerine ülkemizde dikilen bez çantalar gönderilmektedir. Bez çanta yapan firmalar ürettikleri bez çantalar ile hem dünyada hem ülke genelinde büyük beğeni ve destek toplamaktadır.


Bez Torba İmalatçısı

Gelişen tekstil sektörüyle birlikte bez üretimi ve bu bezlerden çeşitli ürün yapımının da artmasıyla bu sektördeki imalat oranı ve imalatçılarda büyük bir artış gösterdi. Bu artışın en büyük sebepleri bilinçli hale gelen toplumların ve insanların bez ürünlerin sağlık ve doğa açısından çok daha iyi ve inovatif olduklarının farkına varmalarıydı. Bu inovatifliğe yönelim alımıyla birlikte firmalar ve imalatçılar bu alana daha çok yönelerek bez çanta, bez torba, bez kese hatta bez oyuncak üretimlerine başladılar ve bu üretimlerini dünya çapında genişlettiler. İmalatçıların bu yönde ilerleme göstermesiyle bez ürünlerde ilerleyerek model, renk, tarz seçenekleri edinmiş oldular. Aynı zamanda bu seçeneklerin artışı da bez ürünleri imalat sektörünü bir adım daha yukarı taşımış oldu. Çünkü tek çeşit ve düz renk olan ürünlerin yerlerini daha renkli, daha çeşitli farklı kumaş, model ve tarzlara sahip olanları almış oldu. Böylelikle insanlar kendi zevklerine göre seçim yapabilme imkânı bulduklarından bu ürünlere karşı daha ilgili hale geldiler.

Bez Torba İmalatçılarının İlkesi

Toplumun kitle-talep oranına göre imalatçılarda beğenilen ürünleri daha fazla ürettiler ve ilgi görmekte olan ürünlerin benzerlerini oluşturarak piyasaya sürdüler. Bez torba imalatçıları bu ürünlerin her aşamasında dikkatle ve kaliteyle üretim yapılmasını ön planda tutarak bu kaliteyi en iyi standartlarda sunmayı amaçlarlar. Çünkü daha öncede bahsettiğimiz gibi bu sektörün önceliği kar edinmek değil, yarınları korumak için doğa dostu ürünlerin üretilmesini esas alıp inovatif bir ilke edinmek. Bunu yaparken de modayı takip etmek, kullanıcının severek kullanacağı, aynı zamanda rahat ve hafif ürünleri üretebilmektir. İşte tüm bunlar bir imalatçının işini yaparken ilk dikkat ettiği konulardır. Bu sektörde iş yapan imalatçılar bu işe ve bu işi geliştirmeye yıllarını vermiş olanlardır. Bu sebepten ötürü kullanıcılar gönül rahatlığıyla sağlamlığından veya sağlık açısından aldığı üründen emin olabilir. Çanta alırken en kalitelisini nereden bulabilirim diye sorduğunuzda adres bellidir. İmalatın aşamaları kumaş üretimi ya da seçimi, modelin belirlenmesi, modele göre ölçüm alınarak parçaların belirlenmesi, belirlenen parçaların kesilmesi, bu parçaların birbirlerine dikim aşaması ardından en sonunda süslemeye veya baskı işlemine gelinir. Eğer baskı yapılacaksa dijital baskı, serigrafi baskı, transfer baskı ve emprime baskı seçenekleri kullanılabilmektedir. Baskı tercih edilmeyecekse emprime baskı ile hazırlanmış başka desenli kumaş parçalarıyla kaplama veya cepler yapma işlemleri de uygulanabilir. Tüm bunlar tüketicilerin isteklerine ve bez çanta, bez torba üreticilerinin yenilikçi fikirlerine bağlıdır.

Bez Torbala Üreticilerinin Artış Nedenleri

Bez torba üreticilerinin dünya çapında -talep üzerine- satış yapabilmesinin yanında küçük-büyük firmalara da büyük oranda satış yapmaktadırlar. Yani bez torbalar yurt içi ve yurt dışı global oranda talep görmeleriyle her kesime ve her yaş gurubuna hitap ederek bu sektörde önemli bir yer edilmişlerdir. Her geçen gün ise bez torbaların kullan oranının artmasıyla imalatçıların modelleme oranı da atmakta, Bez torba üreticileri bu yönde daha fazla oranda ürün imalatı ve stoku yapmaktadırlar. Bez ürünle kullanım kolaylığı ve ekonomik uygunlukları sayesinde firmalar, organizasyonlar tarafından tercih edilmektedirler. Toplu yapılacak alım veya satım işlemleri için mağazaların ürün kargolanması için kullanılmasının yanı sıra toplumun bilinçlenmeyle naylon poşet kullanımı yerine büyük küçük çoğu mağazada bez torba kullanımına geçilmiştir. Yılların bilgi birikimine, tecrübesine dayanarak bu taleplere uygun üretim yapılmıştır. Üretim aşamasında ve sonucunda kalite kontrol ve sertifikasyon incelemeleri dikkatle yapılır. Kalite ile imalatın yanında zamanında teslim de üreticinin dikkat ettiği noktalardan biridir. Siz de özenle üretilmiş bu ürünlerden bir tane edinebilir veya firmanız için kullanımına başlayabilirsiniz


Bez Torba Üretimi

Bez torbaların üretimi beş çeşit doğal kumaşın (pamuk ve pamuk karışımı olan kumaşlar gibi) farklı şekillerde harmanlanarak çok çeşitli versiyonlarının modellenerek dikilmesi ile oluşturulması işlemine dayanır. Bu torbalar kulplu, büzgülü olabileceği gibi yalnızca ağzı açık şekilde de olabilmektedir. Hammaddesi olan kumaşlarının hazırlanışı yine pamuk iplikleri baz alınarak yapılır. Pamuklu iplikler makineler yardımıyla aynı anda bükülerek birleştirilir ve böylelikle dokuma işlemi yapılmış olur, bez torbanın kumaşının kabaca anlatırsak üretimi bu şekildedir.

 Bez Torbaların Modellemeleri

Tabii bir de dokuma işlemi istemeyen non woven kumaş çeşidi bulunmaktadır. Bu kumaşın diğerlerinden en büyük farkı dokuma olmadan üretilmesidir. Dokuma veya örme olmayan bu kumaş kullanım süresine göre maliyetinin çok uygun olmasıyla beraber yalnızca özel kullanım alanları için imalatı sağlanmaktadır. Çünkü bu ürün daha teknik yapıdadır. Non woven kumaşlar oldukça sağlamdırlar, öyle ki; antibakteriyel, esnek, sağlam, gergin, sıvı çekici-itici, yanmaya karşı (yanmayı geciktirici), filtre edici gibi özelliklere sahiptir. Tüm bu özelliklerle kendini diğer kumaşlardan öne taşır. Bu kumaş çeşidi lifli yapıdadır, genellikle ilk olarak liflerin katman veya tülbent haline getirilmesiyle işe başlanır, sonrasındaysa herhangi bir yöntem aracılığıyla bu lifli katmanların bir arada kalmaları sağlanır. Bu şekilde lifli katman ya da tülbent yapısı kuvvetlendirilmiş olur. Bu kumaşların imalatı daha hızlı ve daha pratik olup, üretimleri için gereken işçi sayısını ve maliyeti de düşürmektedirler. Daha az işlem, daha az enerji kaybı ve daha maliyet ile üretim imkânı verir.

Bez Torba Üretimi Bez torbaların üretimi beş çeşit doğal kumaşın (pamuk ve pamuk karışımı olan kumaşlar gibi) farklı şekillerde harmanlanarak çok çeşitli versiyonlarının modellenerek dikilmesi ile oluşturulması işlemine dayanır. Bu torbalar kulplu, büzgülü olabileceği gibi yalnızca ağzı açık şekilde de olabilmektedir. Hammaddesi olan kumaşlarının hazırlanışı yine pamuk iplikleri baz alınarak yapılır. Pamuklu iplikler makineler yardımıyla aynı anda bükülerek birleştirilir ve böylelikle dokuma işlemi yapılmış olur, bez torbanın kumaşının kabaca anlatırsak üretimi bu şekildedir.

Bu kumaşların daha önceki bahsedilen özellikleri dışında daha başka özellikleri de vardır. Bunlar; sıvı çekmesiyle yüksek emicilik, sağlık açısından toksik ve alerjik malzeme içermeme, sağlamlığıyla aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklılık, iyi ve kolay şekillenebile, edindiği şekli muhafaza edebilmesi, kumaş yüzeyindeki belirli orandaki buruşukluklarının giderilebilmesi, boyutsal olarak kararlı olması, temizlenmesi gerektiğinde ıslak ve kuru halde fark etmeksizin temizleme çözücülerine karşı dayanıklılığı, tüylenme yapmayan(tüy oluşturmayan) yüzeye sahip olması gibi birçok avantaja sahip olan lifli kumaş türüdür. Pamuk iplikli ya da pamuk karışımı hammaddeye sahip olan kumaşlar örme ile dokuma işlemi aracılığıyla üretilir ama pamuklu bez kumaşlarda aynı oranda kaliteli olup tüm bu özelliklerden bazılarını ve kendine has bazı özellikleri yapısında bulundurur. Aynı şekilde sağlam, kaliteli, sürdürülebilir (uzun kullanım ömrüne sahip), yumuşak, gergin yapılı, buruşmaz, ütülenebilir, uzun süre nem tutmaz özelliklere sahiptirler.

Bez Torbaların Üretim Aşamaları

Bez torbaların üretiminizde bu kumaşlar kullanılabileceği gibi farklı çeşit kumaş türleri de kullanılabilmektedir. Ayrıca tek kumaş kullanılabilmesiyle beraber kumaş çeşitleri karıştırılarak kullanılabilir de. Örneğin torbanın ya da çantanın farklı alanları, farklı parçaları için değişik kumaş türlerinden yararlanılabilir. Ürünün üretimi için kullanılacak olan kumaşlar sade olabileceği gibi çeşitli renklerde, desenlerde, baskılı-baskısız, cepli-cepsiz, fermuarlı-fermuarsız vb. Birçok tarzda olabilmektedir. Özenle üretilmiş kumaşlar, özenle işlemlerden geçirilerek imalatı sağlanır. Nasıl bir torba yapılacağı belirlenir, ölçüm alınır, kumaşlar buna göre hazırlanıp kesilir, kumaşlar parçalar halinde dikilir, bu parçalar birleştirilir ve baskı uygulanacaksa baskı yapılır. Bir bez torbanın üretim macerası işte bu şekildedir. Üretimlerinin her aşaması takip edilerek sorunsuz ve kaliteli ürünler ortaya çıkarılır.


Bez Torba Üreticisi

 

 

 

Global bir çapta tüm Dünya’yı tehdit eden bir sorun haline gelen plastik kullanımına karşı gelmek üzere bez ürünler ortaya çıkmıştır. Bu ürünlerin ortaya çıkışıyla birlikte tabii ki yenilikçiliği ilke edinerek bez ürünlerin üreticileri de çoğalmıştır. Bez torba üreticilerine bakıldığında bu kişiler yalnızca üretim ve satış odaklı çalışmak yerine inovasyon odaklı üretim yaparlar. Yıllardır bu alanda çalışmaları sebebiyle oldukça deneyimli ve tecrübeli olup üretimin her aşamasını dikkatle inceler ve takip ederler ki tüketiciye kullanıcı dostu, yüksek kaliteli ürünler sunabilsinler.

Bez Torba Üreticilerinin Önem Kazanmasının Nedenleri

Ülkelerin ve toplumların bilinçlenmesiyle yasaklanan plastik poşetlerle birlikte firma ve mağazalarda poşetlere ücret uygulamasına başlamış oldu. Bu adımla beraber bez torba üreticilerinin üzerlerindeki yük de artmış oldu. Tüketicilerin arz-talep oranlarına bağlı olarak üretim kapasitelerini arttırdılar ve daha çeşitli tasarımlara sahip ürünler üretmeye başladılar. Çünkü bez torbalar veya çantalar diğer çanta çeşitleri gibi tek cinsiyete ya da belirli bir yaş gurubuna kısıtlı biçimde hitap etmektense, her yaştan, her kitleye, kadın-erkek fark etmeksizin, her ülkeye dünya çapında hitap ediyorlardı. Tabii ki büyük-küçük firmalar ve kuruluşlarda mağazalarının amblemlerine sahip (reklam amaçlı) bez torbaları mağazalarında naylon poşet yerine satmak üzere yaptırmak istediler. Bunun sonucunda bez torba üreticilerinin kurumsal firmalarla anlaşmalarıyla mağlarda da bu ürünlerin kullanımına başlanmış oldu. Tüm bu olaylar bez çanta üreticilerinin üretim yükünün artmasına sebep olduğu gibi bu işi yapanların ne kadar önemli olduğunun da aynı şekilde farkına varmış olduk.

Artan üretim talebi üzerine bu sektörde çalışmaya başlayan kişilerin sayısı da yükseliş gösterdi. Halihazırda bu işle yıllardır uğraşan üreticiler işçi kapasitesini, alet kapasitesini arttırarak gelişip daha fazla üretim yapmaya başlamış oldular. Tasarımcılarda aynı şekilde bu alana yönelim gösterdi çünkü bu çantalara tarz kazandırmak ve renk katmak adına modellemeler veya baskı çeşitleri tasarlamaya başladılar. Tasarımcılar da bu alana ortak olduktan sonra gelişip büyüme gösteren bez ürün sekteri ve oldukça artan bez torba üreticisi oranıyla dünya çapında yayılım arttı ve böylelikle bez torbalar global oranda önem kazanmış oldular. Bez torba üreticilerinin varlığı sayesinde azalan naylon ve plastik kullanımı ile doğaya katkıda bulunulmuş oldu. Hayvanları öldüren ve doğayı yok ede, toprağı zehirleyen plastikler insanlarında sessizce sonunu hazırlamaktaydı. Yarınları korumayı, geri dönüşümü ilke edinmiş olan inovatif üreticiler sayesinde dünyanın her yerinde bu çantalara ulaşım sağlanabilir. Uygun ve ekonomik satışları sayesinde herkes kendine uygun tarzda olanı seçerek bir tane edinebilir.

Bez Torba Üreticilerinin Katkısı

g anasayfa kirmizi bez canta 600x400 1

Bez torba üreticileri sayesinde azalan plastik poşet kullanım oranı azımsanamayacak derecededir. Unutulmamalıdır ki bilinçli toplumlar ve insanlar artarsa doğayı daha iyi koruyabileceğiz. Bez torba üreticilerinin yüksek çapta kaliteli üretimiyle bizlere sunduğu bez torbaların neredeyse her alanda her konu içinde kullanılabilmeleri ne kadar avantajlı olduklarının göstergesidir. Üreticiler hem bireysel alanda hem de kurumsal olarak ekonomik ve diğer çantalara oranla daha kullanışlı olan bez torbaları, bez çantaları, bez keseleri ve diğer bez ürünleri sertifikalı üretimle bizlere çeşitli model, renk ve tasarım olarak hazırlanmış baskılarla sunmaktadırlar. Tüm bu yönleriyle bez ürünler fiyat performans açısından en iyi ürünlerdir.


Bez Torba İmalatı

Bez Torbaların Yaygın Kullanım Alanları

Bez keselerin ve bez çantaların farklı kullanım alanları varken bez torbaların da kendi geniş çaplı kullanım alanları vardır. Kitap taşımada ve pazar alışverişlerinde insanlar kendilerinden çokça faydalanırlar. Gündelik alışverişlerinizde de bez torbalar yardımınıza koşar. Çünkü yanınızda kolayca ve hafifçe taşıyabilmenize olanak sağlar. Hem ücretli olup hem dayanıksız hem de doğaya büyük ölçüde zarar veren tek kullanımlık poşetlerin aksine bez torbaların kullanımı çok daha sağlıklıdır. Market alışverişlerinde kullanılan naylon poşetler içine doldurulan ürünlerle kolayca yırtılarak veya zarar görerek ürünlerin ortalığa saçılmasına sebep olabilmektedir. File şeklindeki pazar çantalarını ele alacak olursak bu filelerin arasından meyve-sebzeler düşüp dağılabilmekte ya da fileleri yıpranan çanta kolayca yırtılabilmektedir. Üstüne üstlük bu ürünler doğayı çok büyük tahribata uğratmaktadır. Bez torbalarsa tüm bu sorunları ortadan kaldırır. Sağlamlığıyla yıpranmaz, kolay kolay yırtılmaz diğerlerinin aksine kolayca makinede veya elde yıkanarak tekrar kullanılabilir. Bu sayede uzun yıllar ömrünü sürdürmektedir. Naylon, file veya diğer türevi rakiplerine göre daha fazla taşıma kapasitesine de sahiptir. Pamuklu bez kumaş üretime sahip olduğu için taşıma kulpları da dahil ürünün tamamı yumuşak olduğundan rahat bir taşıma olanağı sağlar. Çevre dostu, ekonomik, sürdürülebilir kullanımıyla dünya çapında kullanım oranı artmaktadır. Alıcılarını çok memnun eden bez torbaların negatif hiçbir yönünün olmaması da kendilerini daha özel bir konuma taşır.

Bez Torba İmalatında Dikkat Edilen Noktalar

Bez torbalarda diğer bez ürünler gibi (bez çantalar, keseler vb.) baskılı baskısız, farklı kalınlıklarda kumaşla, farklı ölçülerde, farklı renklerde ve tarzlarda üretilebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken noktaysa bez torbaların kaliteli olması için kumaşının kaliteli olması yeterli değildir. En başta kumaşın dokunacağı iplik kaliteli olmalıdır, bu ipliğin işlenip kumaş haline getirilmesi ve işçilik de aynı şekilde kaliteli olmalıdır. Ölçüm alımı, dikim, kumaş seçimi, baskı işlemi vb. Tüm bunlar titizlikle yapılmalı ve kaliteli olmalıdır. Bu noktaların kalitesi ortaya çıkacak olan bez torbanın kalitesinde etkilidir. Ayrıca kumaşın üretim kalitesine, kumaşın inceliğine- kalınlığına, ürünün dikimine bağlı olarak bez torbaların kalite ve gramajı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hassas bir çalışmayla üretimleri sağlanır. Yalnızca birkaç defa kullanacağınız karton veya tela çantalar gibi sadece kar amaçlı üretilen çantaların kalitesizliğine karşı meydan okurlar. Çünkü bez torbalar yalnızca kar amacı gütmez ve yalnızca promosyon amaçlı da değildirler. Doğayı ve yarınları korumak başta olmak üzere neredeyse her alanda modaya uygun, yenilikçi, günlük kullanıma uygun olmak asıl hedefleridir. Çünkü bu bez hammaddeli torbalar yenilikçi ve inovasyon sahibidirler. Her yaştan insana kullanım imkânı sunması da cabası. Her yaşın tarzına rahatlıkla uyum sağlayabilen sade ama zevkli, renkli ve çeşitli modelleri vardır. Birçok boyutta üretilebilmeleriyle nerede olursanız olun yanınızda taşıyabilir ya da yapacağınız işe, kullanacağınız alana göre bu torbaların boyunu seçerek alabilirsiniz.

Modaya ve tercihe göre ipli-ipsiz, körüklü-körüksüz, kulplu tarzlarda farklı basımlarda üretilebilmektedirler. Bilindiğinden daha çeşitli üretimlere sahiptirler. Okul alanında da öğrenciler kitap, defter, kalem gibi okul araç ve gereçlerini taşımak için yararlanırlar. Sadece bu kadar da değil anneler bebeklerinin fazlaca eşyalarını yanlarında rahatça taşıyabilmek içinde tercih etmeye başlamıştır. Çünkü bu torbaların büyük boyutlu olanları çok geniş bir kullanım imkânı sağlar. Aynı şekilde bez torbalarda da basım tekniği olarak serigrafi ve emprime baskı türleri uygulanabilmektedir. Çok sayıda ürünün basımı için genellikle emprime baskı tekniği tercih edilmektedir. Daha özel, daha spesifik ürün baskıları için dijital baskı da bir seçenektir.


Bez Çanta Fabrikası

Bez çantaları şu sıralar herkesin kolunda görmek mümkündür. Bez çanta günümüzde oldukça revaçta olan bir ürün olarak yerini almaktadır. Aslına bakıldığında bu sadece kullanan kişiler için değil bütün bir dünya için yarar sağlamaktadır. Küresel ısınma son hızıyla sürerken buna bağlı olarak iklimler bozulmaya, buzullar erimeye ve en nadide hayvan türleri yok olmaya yüz tutmuşken plastik gibi hem doğanın ta kendisine hem de hayvanlar bu denli zararlı olan ürünler kullanmaktansa çok daha uzun vade kullanabileceğimiz bez çantalar kullanmak daha yararlı olmaktadır. Ülkemizde de son derece ünlü olan bez çantaların tıpkı diğer ünlü ürünlerinde olduğu gibi devasa fabrikaları bulunmaktadır.  Bez çanta fabrikası hem bir istihdam yolu hem de bez çantaların kullanımını yaygınlaştırmaktaki üretim kapasitesini etkilemektedir.

Bez Çantalar Nasıl Üretilir?

Bez çantalar tıpkı giyim sektöründeki gibi makinelerle dikilmektedir. Eskiden çoğu meslekte olduğu gibi terziler kendi elleriyle dikerken şu anda yüzlerce insanın bir günde yapacağı bir işi sadece birkaç makine birkaç saatte yapmaktadır. Bundan dolayı dışarıdan bakıldığında pek büyük bir sektör olarak gözükmese dahi iyi bir bez çanta fabrikası ayda 500.000’e yakın üretim kapasitesine sahip olacaktır.

Bez Çantalar İstihdam Fırsatıdır

Her ne kadar çoğu işi makinler yapsa dahi nerdeyse tüm fabrikalarda olduğu gibi bu fabrikalarda da insanlar çalışmaktadır. Birçok türü olan bez çantalar üretilirken birçok üretim safhasından geçmektedir. Bu üretim safhaları pek karmaşık olmasa dahi bez çanta fabrikası fabrika olarak ayda yüz binlerce ürün ürettiğini varsayarsak oldukça zor işler başarmaktadır. Yüzlerce insan bu fabrikalarda çalışma fırsatı bularak evlerine ekmek götürme imkanına sahip olmaktadır. Ülkemizde işsizliğin en yaygın olduğu kısım ev hanımlığıdır. Bez çanta fabrikası ev hanımları açısından çok önemli bir istihdam fırsatıdır.

Bez Çanta Maliyeti

Bez çantalar maliyet açısından oldukça uygun ürünlerdir. Bu konuda söylememiz gereken en önemli şey bez çantalarından fiyatlarındaki 1 liralık bir artış dahi bizler için çok şey ifade etmese dahi bez çanta fabrikası büyük firmalara yüz binlerce ürün ürütmektedir. Bundan dolayı oluşabilecek en ufak artış dahi bu piyasayı çok önemli derecede etkilemektedir.


Bez Çanta Nerede Yaptırılır?

Bez çantalar günümüzde ağır ve şatafatlı deriden yapılan çantalardan daha tercih edilir hale gelmişlerdir. Bunun en büyük sebebi günümüzde eskiden kalma o şatafat isteği kalmamasıdır. İnsanlar artık sadeliği modernlikle buluşturup bu doğrultuda hareket etmektedirler. Bundan dolayı şatafatlı ağır çantalar yerine bez çantalara bırakmışlardır. Bunun bir diğer büyük sebebi ise ekonomik olanaklardır. Deri çantaların fiyatları binlerce lirayı bulurken çok kaliteli bir bez çantaya 20 TL’den fazla ödemezsiniz. Ayrıca hakiki deriden yapılan çantaların üretimi uğruna onlarca hayvan katledilmektedir. Bu bez çantaların doğaya sağladıkları sayısız faydadan sadece bir tanesidir. Peki bez çanta nerede yaptırılır? Gelin beraber bu soruya yanıt verelim.

Kişiye Özel Bez Çantalar

Bez çantaların insanları çekmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi elbette ki kişiye özel yapılabilir olmasıdır. Kendinize özel şık bir deri çanta yaptırmak için seçeceğiniz modacıya dökeceğiniz çuvalla para yerine daha minimalist ve daha sade bez çantaları kendinize uygun bir biçimde yaptırmak çok kolay olacaktır. Bez çanta nerede yaptırılır sorusuna arama motorunuza yazarak bulabileceğiniz birçok site vardır.

Kendinizi Özel Hissedin

Kendiniz özel hissetmek günümüzde birçok insan için çok önemli bir noktadır. İnsanlar milyarlarca insan arasında kendini özel hissetme çabasına girmektedirler. Bundan dolayı tamamen kendi zevklerine uygun bir şekilde yapılmış bez çantalar edinmek istemektedirler. Kişiye özel bez çantalar nerede yaptırılır? Bu sorunun cevabını arama ekranınıza bu soruyu yazarak çözebilirsiniz.

Kaliteli Bez Çantalar Nerede Yaptırılır?

Elbette her üründe olduğu gibi bez çantaların kaliteleri üreten firmaya göre değişmektedir. Bunun sebebi ise üreten firmanın nasıl bir ticari stratejiye sahip olduğudur. Kendine özel müşteri kesimine az satmayı göze alarak pahalı çantalar mı üretiyorlar? Yoksa her kesime hitap edecek çok satış yaparak ucuz çantalar mı üretiyorlar? Sakın yanlış anlamayın ikinci söylediğimiz strateji grubuna üye her firmanın kaliteli üretmediğini kast etmiyoruz. Kaliteli bez çantalar nerede yaptırılır sorusunun cevabını bulmak ise biraz daha zordur. Zira kimse kendi malına kötü dememektedir. Bundan dolayı en iyi seçimi bizlere o firmadan alışveriş yapan müşteriler verecektir.


Gabardin Bez Çanta İmalatı

Gabardin Bez Çanta gabardin kumaştan elde edilen bir bez çanta türüdür. Gabardin kumaş ise ;

Pamuk oranı yüksek

Terletmeyen ve polyester içermeyen

Sık dokumaya sahip ve tok bir görünüşe sahip

Sağlam, dayanıklı ve sık dokumadan dolayı su geçirmeyen bir kumaş türüdür.

Aynı zamanda kalın ve tok bir kumaşa sahip olmasından dolayı mevsimlik olarak tercih edilen bir kumaş türüdür. Kulplu standart 35*40 ölçülerinde bir bez çanta olarak baskılı ya da baskısız tercih edebileceğiniz gibi , büzgülü bir sırt çantası, ya da farklı etkinlikler ve organizasyonlarda kullanılan bir kese ya da bir clutch olarak ta kullanabilirsiniz. Burada önemli olan hangi amaçla , baskılı mı baskısız mı gibi noktalara dikkat ederek kullandığınız alana ve amaca hizmet etmesi önemlidir. Firmalarınıza promosyon amaçlı ya da başka kullanımlar için diktirmeyi düşündüğünüz bez çantalara  firmamız tarafından gabardin bez çanta imalatı yapıldığı için kaliteli hizmet alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bez bir çanta olarak promosyon amaçlı diktirmek istediğiniz gabardin çantalarınızı farklı renk kulplar ile tasarlayabilir ya da farklı renkte bir çanta tercih edebilirsiniz. Baskı düşünürseniz kullanmayı istediğiniz baskı görseli önemlidir. Tüm bu ayrıntılara dikkat ederek baskılı ya da baskısız hangi baskı çeşitleri ile olursa olsun sağlam dikişte ve kaliteli işçilikle istediğiniz gabardin bez çanta üretimi atölyemizde sağlanmaktadır.

hummel bez canta columbia baskili promosyon bez canta agop bez canta altinbas bez canta pwc bez canta


Bez Çanta Üreticisi

Doğal olan her şey güzeldir. Tasarımcılar ile ortak bir çalışma yaparak sıfır atık projeler kapsamında modaya dahil olan bez çanta üreticisi  olan firmalar, insanlar, kurumlar ya da kuruluşlardan destek aldığı gibi devletten de destek görmektedirler.

Bez Çanta Üreticisi Ne Yapar?

Doğal olarak tamamen organik pamuktan imal edilen ve dokuma sıklığı 41 ile 42 tel olan ham kumaşlardan, bez çanta üreten üreticiler, aynı zamanda bez çanta modellerinde her geçen gün bir devrim yaratırlar. Elde edilen kumaşlara taşıma boyutunda hafif ve yumuşak bir formda çanta şeklini veren bez çanta üreticisi aslında dikim işlemini gerçekleştiren mercidir. Kumaşları bir araya getirerek daha önceden tasarımı yapılmış olan, rengi, boyutu, şekli, ekstra aksesuar özellikleri bulunan bez çantaları üreterek, tüketicinin beğenisine sunarlar. Tüketici ile buluşan bez çantalar, üreticisi tarafından sürekli farklı, çarpıcı ve ikon bir biçimde yeniden yenilenerek tasarlanmaya devam eder. Bez çanta üreticisi, bez imalatçılarından satın aldığı çanta bezlerini formlarını kaybetmeden yeniden şekillendirerek, bireysel satışa açar. Son dönemlerin en popüler aksesuarı olan bez çantalar üretim aşamasında birçok formasyondan geçer. Ancak hiçbir bez çanta doğaya ya da insan sağlığına zararlı değildir.

Bez Çanta Üretimi Yapan Firmaların Kırmızı Çizgisi

Bez çanta üretiminde firmaların kırmızı Çizgisi olan geri dönüşüm için sıfır atık mantalitesi ile üretime aldığı bez çantaların sağlık açısından tüm klinik test ve deneyleri tamamladıktan sonra tüketicinin kullanımına sunar. Tamamen doğal olarak bez çanta üreticileri tarafından üretilen çantalar, ciltte herhangi bir tahriş, kızarıklık ya da alerjik bir semptoma yol açmaz. İnsan sağlığı üzerinde kötü bir etkisi olmadığı gibi doğaya ve çevreye de zarar vermeden üretime önem gösteren bez çanta üreticisi, bu yüzden tamamen organik olan kumaşlardan üretimini gerçekleştirmektedir.

Moda, doğa ve insan üçgenini baz alarak üretim sağlayan bez çanta üreticisinin üretim süresi, dikim atölyesinin büyüklüğüne, kullanılan dikiş makinelerinin çokluğuna ve bu işin mutfağında bulunan çalışanlarına bağlı olmak ile beraber azalır ya da artar. Ancak sirkülasyon ve talepler doğrultusunda organik kumaştan üretilen bez çantalar, bez çanta üreticisi tarafından tasarımlanmakta ve kullanıma sunulmaktadır. Bez çantası üreticisi için özel bir satış ağı mevcuttur. Bu satış ağı içerisinde mağazaların yanı sıra internet üzerinden de üreticiye ulaşmak mümkündür. Modaya uyarlanan bez çantalar aynı zamanda tanıtım amacı ile de kullanılmaktadır. Bez çanta üreticisi olarak moda ile eş zamanlı hareket etmek, üretilen ürün ve modelleri çok daha farklı tarzlara dönüştürmek ile eş değerdir. Bez çanta üreticisi tarafından bir tarza büründürülen bilinen adı ile Amerikan bezi kumaşı ya da organik kumaş olan bez çantalar, özellikle gençler tarafında sıklıkla tercih edilmektedir.

seda abiye bez canta

Tela Bez Çanta Üretimi

Bez Çanta Üretiminde  Olan Firmalar

Bez çanta üreticisi olan firmalar aracılığı ile çantalara uygulanan baskı, nakış ya da boyama veya boncuk işleme gibi ufak ve göz alıcı detayalar ise günden güne daha çok ilgi çekmek ile beraber, kişisel hale getirilerek kişiye özel üretimlerde de son günlerde artış bulunmaktadır. Yalnızca gençler için değil her yaşa özel olarak tasarlanıp bez çanta imalatçıları tarafından kullanıma açılan bez çantalar, ham ve tamamen doğal yapıdan elde edildikleri için, diğer moda ürün ve aksesuarlarına nazaran satış fiyatları daha uygundur. Her bütçeye de uyum sağlayan bez çantalar, bez çanta atölyeleri tarafından ayrıca dayanıklı, uzun ömürlü ve rahat kullanıma uygun olarak tasarlanıp, üretmektedir. Bez çanta üretiminde  ham madde sıkıntısı çekmediği süre zarfı içerisinde kesinlikle doğaya ve çevreye zararlı hiçbir ürün üretmeyecektir.

pepsi cola promosyon bez canta
Baskılı Bez Çanta Üretimi

IMG 0417 scaled


Bez Torba Diktirmek

Neden Bez Torba Diktirilir?

Yasaklanmış olan naylon-plastik poşet kullanımıyla firmalar, organizasyonlar, kurum ve kuruluşlar, market ve mağazalar bez çanta üreticileriyle anlaşma yaparak markalarının logolarının basılı oluğu, mağazalarını tanıtan, reklam amaçlı üreticilere bez torbalar diktirmeye başladılar. Bez torba diktirmek poşet kullanımını uzatmak açısından çok daha mantıklı daha ekonomik ve daha karlı bir karardı. Firmaların ve kuruluşların kendi istediği tarzlarda ürün dikimi yaptırabileceği gibi küçük veya online mağazalarda bez torba üreticileriyle iletişime geçerek kendilerine özel üretim bez torbalar yaptırabilmektedirler.

Bireysel olarak üretim yapmakta mümkün kendi tarzınıza göre bir çanta modelleyebilir, rengini basımını seçerek siz de diktirtebilirsiniz. Ham bez ürünlerin üretiminde kullanılan baskı yöntemleri sağlığa zararı olmayan tekstil boyaları su bazlı boyalar, geleneksel kök boyalar kullanılmaktadır. Basım için kullanılan boyalarında aynı kumaş ve ham madde gibi toksit ve alerjen içermemesi sebebiyle sağlık açısından da içiniz rahat olsun. Bez torba diktirmek için belirlediğiniz kriterlere göre sipariş oluşturabilirsiniz. Siparişinize bağlı kalınarak isteklerinize uygun şekilde üretim yapılır. Standart ürünlerin üretimi gibi önce seçtiğiniz kumaş tipiyle, karar verdiğiniz ölçülerde parçalar kumaşa çizilir. Çizilen kumaş yüzeyindeki parçalar dikkatle kesilerek çıkartılır. Çıkartılmış olan parçaların öncelikle düzgün olmaları adına kenarlarına kat atılarak dikim işlemi uygulanır. Bunun da ardından elimizdeki parçalara aynı oranda astar dikilir ve oluşan gövdeye kulplar da aynı şekilde dikilir. Oluşturulan parçalar birleştirilerek en son ürünün tamamının dikim aşaması tamamlandıktan sonra baskıya hazır hale getirilir. İsteğe göre basım uygulanabilir veya ekstra desenli kumaşla cep dikimleri de sağlanabilmektedir. Beş farklı cinsteki kumaş ile 100 den fazla modelle çeşitli üretimler sağlanabilmektedir.

Özel Bez Torba Dikim Aşamaları

Firmalara üretim yapılacağı zaman istenilen adette (yüksek kapasiteli) toptan ürettim söz konusudur. Bu tür çantalar fuarlarda, market-mağaza alanlarında, planlamalarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Bazı üretimlerde özel imalat olan İmperteks ürünlerde mümkün olabilir. Bu tür çantaların üretimi içinse en çok 270 denye imperteks kumaşlar kullanıma tercih edilir. Su geçirmez olmaları bu kumaş türünün en büyük avantajıdır. Su geçirmez ve sağlam yapısıyla türevleri gibi sürdürülebilirlik, uzun süre kullanım özelliklerine sahiptir. Hangisi ihtiyacınıza uygunsa buna göre seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu çantalarında istenilen ölçü ve renklerde imalatı yapılarak birbirlerinden farklı versiyonları oluşturulabilir. Avrupa standartları göz önüne alınarak bu standartlara uyumlu üretim yapılır. Bu standartlara göre kumaş ve boya kullanılarak he alana uygun çanta üretilebilir fakat genelde bu tarz bez, çantalar sırt çantası biçiminde üretilmektedir. Tercihe göre istenilen ölçü ve modelde üretim sağlanmaktadır. Çantalarınızın tarzı ve ne kadar özgün olabilecekleri sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Bireysel olarak veya kurumsal olarak bu çantaların poşet olanları yerine kullanılmaya başlaması çok büyük bir adımdır. Bu yolla önüne geçilen plastik miktarı azımsanamayacak kadar fazladır Birçok canlının hayatını kurtardığı gibi doğanın, okyanusların ve toprağın çöplükler haline gelerek zehirlenmesine karşıda büyük bir önlem oluşturur. Bu alınan önlemle her alanda her firma kendi reklamını taşıyabileceği torbalar ve promosyon ürünleri diktirmiştir. Pratik olmaları sebebiyle de diktirenlerin oldukça memnun kaldığı bez torbalar her açıdan öndedirler. Model ve tasarım olarak da halen çeşitlenmeyi sürdürmektedirler de.


Bez Kese İmalatı

Bez çantalardan birazcık daha farklı bir yapıya sahip olan bez keseler, aynı bez çantalar gibi çeşitli boy ve yapılarda bez kese imalatı yapan atölyelerde üretilebilmektedir. Ham madde olarak yine bez çantayla aynı kumaş türleriyle üretimleri sağlanmaktadır. Bez çantalarda olduğu gibi doğal yapılı yün, pamuk ya da teryle-pamuk karışımı iplik üretimi sağlanır. Daha sonra lifli yapı haline getirilmiş iplikler dokuma tezgahında her birinin aynı anda bükülmesiyle dokunarak oluşturulur. Bu işlemden sonrasındaysa belirlenen kumaşların ölçüleri alınarak dikim aşamasına geçilir. Dikim aşamasında farklı model dikim tarzlarıyla bu torbalar birbirlerinden ayrıştırılarak farklı tarzlarda çeşitlendirilebilir. Yeni zamanda dikim için tercih edilen kumaş hem düz renk olabilirken hem de emprime tarzda baskı sistemiyle önceden desenlendirilmiş kumaşlar da tercih edilebilir. Bu desenlendirilmiş kumaşlar daha çok yazlık ürünlerde tercih edilmektedir. Bez keselerin bez çantalardan farkıysa genelde ip büzgülü ağza sahip olmasıdır. Bu ip büzgülü ağza sahip torbaların kullanımı oldukça pratiktir. Hızlıca eşyalarını içerisine doldurup sadece iplerinden çekerek keseyi kapatabilme kolaylığı sağlar. Ayakkabı taşımada herhangi bir eşya küçük taşımada hatta kalemlik olarak bile çok çeşitli kullanım alanları mevcuttur.

Bez Kesenin Yaygın Kullanım Alanları

Kadınlarda makyaj çantası olarak da tercih edilmektedir. Aynı bez çantalar gibi özgünleştirilebildiklerinden oldukça ilgi çekici hale getirilebilirler. Bez keseler büzgülerinde kullanılmakta olan özel renkli veya sade ipleriyle güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Bu ip büzgülü bez keseler gündelik kulanım veya özel kullanımlar için büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Bu keselerin çok fazla kullanım alanı mevcuttur örneğin ekonomik üretimi ve kullanımı ile doğa dostu olması sayesinde firma ve organizasyonlarda partilerde kullanılabilmektedir. Yenilenebilir ve sürdürülebilir olması da bu ürünlerin avantajlarındandır. Bez keselerin en çok tercih edildiği alanlardan bazıları baby showerlar, nişan ve düğün organizasyonları, kargolanma ya da hediyelik eşya paketlemesinde kullanılmaktadır. Bez Kese İmalatı bu organizasyonların artması ile daha fazla ilgi görmeye başlamıştır.Küçük çeşitleri ile bu tür planlamalarda hızlı, ekonomik, kolay kullanımlı ve doğa dostu işlenişleriyle birçok organizasyon ve planlamanın imdadına yetişirler. Genel olarak %100 pamuk üretimli bu bez keseler özel güler de tatlı, şeker veya hediyelik eşyalarınızı koymak içinde en güzel alternatiflerden birisidir. (lavanta kesesi, düğün kesesi, bebek kesesi, kına kesesi baskılı kese vb. Bunların yanında kalemlik çanta gibi okul malzemelerinin üretiminde de yer kendine yer edinmiş bulunmaktadır. Anlaşılacağı üzere ham bez çanta ve keseler kişisel olarak tercih edilmesinin yanında organizasyonların tamamlayıcısı konumundadır. Büyük fuarlarda yeri bulunan kurumlar diğer firmalarla rekabet konusunda öncü olmak adına daha ekonomik ve daha kullanışlı olan bez keseleri ürünleri için tercih etmektedirler.

claybag bez kese
Baskılı Bez Kese
book bag bez kese

Baskılı Bez Kese 2

baskili camasir kesesi

Baskılı Çamaşır Kesesi

Bez Kesenin İmalat Aşamaları

Yenilikçi hammaddesi, yumuşak, güzel ve kendi doğallığını hissettiren dokusu ile renkli yapıları ve boy boy, şekil şekil kesimleriyle paketleme ve taşıma için harika bir seçenek. En çok üretilen küçük modellerin boyları genellikle 15,5x20cm veya 23×16 şeklindedir. Tabii ki tercihe veya üreticiye göre boyları ve modelleri değişiklik gösterebilmektedir. Yine bez çantalarda olduğu gibi üzerlerine renkler ve tasarım baskılar uygulanabilmektedir. Bu baskılar kısa sürede çok pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.36 3

Aynı boyda, aynı ölçümlerde 2 parça kumaşın kesimi yapıldıktan sonra dikim aşamasına geçilir. Önce kenarları dikilerek düzeltilen parçalar daha sonra birbirleriyle birleştirilmek üzere dikilir. Ardından ise ipin yerleştirileceği büzgü bölümü kesenin uçları içe katlanarak dikilir. Ardından bu bölüme ipler geçirilerek keseler hazır hale getirilir. İp büzgülerin ve kumaşın kalitesi pamuklu yapısından dolayı oldukça yüksektir.


Bez Kese Atölyesi

Ham bezden üretimi sağlanan çanta ve keselerin dikim alanları bez kese atölyelerinde yapılmaktadır. Atölyeler herhangi bir ürünü maliyeti ve satışı uygun fiyattan imal eden üretim merkezleridir. Bez kese dikimleri ince işçilik ve özen isteyen bir sürece tabidir.

change your respective

Baskılı Büzgülü Kese

Bez Kese Atölyelerinde Süreç Nasıl İlerler?

Bez kese atölyeleri, çantalardan daha küçük ölçülerde keseler dikmek için öncellikle organik olarak üretilmiş olan ham kumaşları, dikilecek olan keselerin ölçülerine göre keserler. Daha sonrasında iç kısma doğru fazlalıkları kıvrılarak, kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olarak boyutlandırıp ana dikim işlemi olan teyellemeyi tamamlarlar. Teyellenen dikişlerin üzerinden sağlamlaştırmak adına profesyonel dikiş makineleri ile üzerinden geçilerek temel dikim işlemini bitirirler. Bez kese atölyesi de temel dikim işlemi biten keselere fermuar ya da düğmeler eklenerek dikim işlemi tamamlanır. Kese üzerine baskı ya da farklı bir detay işlemi yapılacak ise işleme makinelerine götürülerek üretim aşaması tamamlanır. Ancak bez kese atölyelerinde imal edilen bez keseler diğer boyutta ki çanta ya da aksesuarlardan daha küçük boyutlara sahip oldukları için dikim süreci biraz daha detaylıdır. Bu detaylı işlem süresi de üretim süresini diğer bez çanta modellerine göre daha yavaştır. Ancak bez kese atölyeleri de diğer bez çanta üretici ya da atölyeleri gibi seri ve çoklu üretim yapabilmektedir.

B
Baskısız Büzgülü Bez Kese

Bez Kese Atölyelerinde Üretilen Keseler

Bez kese atölyelerinde üretilen keseler, diğer bez çanta kumaşları gibi %100 pamuktan elde edilen ham kumaşlardan üretilmektedir. Tamamen doğaya ve insan sağlığına uygun olarak özel üretilmektedir. Bez kese atölyelerinde üretilmiş olan kese ve kese aksesuarları tüm testlerden tam not alarak üretime, sonrasında ise tüketiciye ulaşmaktadır. Bez kese atölyesinde ister baskılı ister baskısız isterseniz de özel tasarımlı kese modellerine ulaşmanız mümkündür. Tamamen organik ve ham kumaştan elde edilen keseler, bez kese atölyeleri tarafından, doğa dostu üretime dayalı imal edilmektedir. Bez kese atölyesinde üretilen her ürün doğal olduğu gibi maliyet olarak da düşüktür. Ancak maliyeti düşük olması kalitesinden ödün veriyor anlamına gelmez. Düşük maliyet ile yüksek kalitede üretim yapan bez kese atölyesi, tüketicin kullanımına uygun, küçük boyutlarda ürettiği keseleri aynı zamanda şık ve göz alıcı şekilde tasarlayarak tüketicisi ile buluşturmaktadır.

yap41
Jüt Kese

Bez Kese Atölyesi İçin Tüketici Desteği

Bez kese atölyesi için tüketici desteği önemli bir noktadır. Tamamen organik ürünler ile üretim yapan bez kese atölyesi aynı zamanda eğitim ve öğretim için de uygun bir üretim alanıdır. Gelişmekte olan teknoloji ile yaratıcılığını buluşturmak isteyen her insana kapıları açık olan bez kese atölyesinde birbirinden farklı ve birbirinden etkileyici keseler üretmek için yer almakta mümkün. Bez kese atölyesinin ilk amacı tamamen doğal keseler elde etmektir. Daha sonrasında ise etkileyici tasarımlara ihtiyaç duyarlar. Yenilikçi ve gelişen bir üretim merkezi olan bez kese atölyesi, her kesime ve her bütçeye uygun keseler imal etmektedir.

Resmi kurum ve kuruluşlara hizmet verdiği kadar özel firmalara da hizmet veren bez kese atölyesi, sıfır atık proje kapsamının dışında milli sermayede de büyük ölçüde rol oynar. Bez kese atölyesinde elde edilen her ürün onaylıdır. Bez kese atölyesinde ayrıca çok amaçlı keseler de üretilmektedir. Boyutu ve şekli fark etmeksizin tamamen kişinin tarzına göre seçme özgürlüğünün olduğu bu ürün için cüzdan, el çantası ya da kadınlara özel eşya taşıma kılıfı olarak da kullanıma uygundur. Bez kese atölyesi, her yaştan insanın her alanda kolayca kullanıma uygun olması ve tamamen doğal olarak üretilmesinden kaynaklı birçok insan tarafından büyük ölçüde desteklenmektedir.


Bez Çanta Yaptırmak

İnsanlar her zaman kullandıkları ürünleri kendilerine göre dizayn etme isteği içerisindedir. Bunun sebebi hem zevklerine tam olarak uyan bir eşya çıkarmak hem de kendini özel hissetme ihtiyacıdır. Evlerimizi, arabamızı ve hatta aldığımız sıradan bir bardağı dahi bize özel dizayn edilmiş bir şekilde kullanmak isteriz. Bunun için biraz daha para harız ve sonunda alacağımız ürün tam olarak kafamızdaki ürünle bir olacaktır. Bunun için ihtiyacımız olan kişi grafik tasarımcıdır. Grafik tasarımcılar bizler için alacağımız bez çantayı dizayn edebilir. Bu açıdan bakıldığında bez çanta yaptırmak oldukça kolaydır.

Kendinizi Özel Hissettirin

Tamamıyla kendi zevklerimize göre dizayn ettiğimiz bir çanta hayal edin. Bunun bize hissettireceği özel olma hissini düşünün. Bir insanın yaşayabileceği en güzel hazlardan birisidir. Kendi isteğinize göre ürettireceğiniz çantaları sadece size özel olacak ve sizin zevkleriniz yansıtacaktır. ‘Hiç kendi zevklerime göre çantalar’ bulamıyorum diyenlerin imdadına kendi isteğinize göre yaptırabileceğiniz çantalar yetişmektedir. Artık günümüzde bez çanta yaptırmak sandığımızdan daha kolaydır.

Firmanızın Reklamını Yapın

Kendi firmanızın reklamını yapmak bu yolla çok kolay olacaktır. Firma logonuzu bu çantalar üzerine bastırarak insanlar kullanmaları için verebilir ve böylece fiyatları çok uygun olan bu çantalar sayesinde yürüyen reklam billboardlarına sahip olabilirsiniz. Gittiği her yere çantalarınızı taşıyacak olan insanlar sizlere çok uygun fiyatlara yeni müşteriler getirebilir. Büyük market zincirlerinin naylon poşetle reklam yaptığı bu yol sizler için daha yararlı olacaktır. Çünkü bez çanta yaptırmak bez çantaların kullanım ömrünün naylon poşetlere nazaran çok daha uzun olması uzun süreli reklamları sağlayacaktır.

Evinizin Dekoratifliği İçin

Evimizde bulunan her şeyin birbiri ile uyumlu ve güzel olmasını isteriz. Bu istek bizleri çatal kaşık alırken dahi estetiğe bakmaya itmektedir. Bundan dolayı kendimize uygun olarak içerisine her türlü şeyi koyabileceğimiz bez çanta yaptırmak en kolayı olacaktır. Zira bez çantalara evimizin her kösesinde bir iş verebiliriz. Her türlü eşyamızı içerisinde saklayabiliriz. Kendi zevklerimize uygun bir bez çanta yaptırmak bizler için çok daha faydalı olacaktır. Hem bu iş sandığımız kadar pahalı veya zor değildir.


Bez Çanta Kullanım Alanları

Bez çanta kullanım alanları, incelendiğinde oldukça geniş bir alan kapladığı görülmektedir. Günümüzde bez çanta kullanımı oldukça yaygındır. Oldukça fazla avantaj ve kolaylık sağlayan bez çantalar, doğa dostu özelliktedir. Günlük hayatta iş, okul ve alışveriş gibi yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kumaştan yapılmış olmasından ötürü oldukça yumuşak bir dokuya sahip olan bez çanta, pek çok eşyanızı rahatlıkla taşımanıza yardımcı olmaktadır. Oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Farklı ebatlarda, renklerde ve özelliklerde olabilen bez çantalarından sizin için en uygun olanını tercih ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bez Çanta Satın Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekmektedir

Bez çanta alırken dikkat etmeniz gereken nokta kumaş kalitesi ve dikiş sıklığıdır. Bu iki etmen bez çantanın kullanım süresi açısından oldukça etkin bir rol oynamaktadır. Dikiş sıklığı fazla olan ve kumaş kalitesi yüksek olan bez çantaların ömürleri daha fazladır. Buna ek olarak ip kalitesi de oldukça önem taşımaktadır. Tüm bu faktörlerin hepsi çanta ömrünü etkilemektedir. Eğer çantanızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ip ve kumaş kalitesi, dikiş sıklığı gibi faktörlere oldukça dikkat etmelisiniz.

Bez Çanta Kullanım Alanları Neresidir, Ne Şekillerde Kullanılır

Bez çanta kullanım alanları oldukça geniş olmasından ötürü bez çantaları her yerde görebiliriz. Okul, iş, alışveriş, gezi, plaj gibi yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle alışveriş ve gezilerde oldukça sık kullanılan çanta türlerinden biridir. İçerisine fazla eşya alması sebebiyle insanlar severek kullanmaktadırlar. Kullanım alanınıza uygun olan ebattaki çantayı seçerek siz de kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle alışverişte doğa dostu olması sebebi ile pek çok insan poşet yerine kullanmaktadır. Tekrar kullanılabilir özellikte olmasıyla oldukça sık tercih edilmektedir. Gördüğünüz üzere bez çanta kullanım alanları oldukça geniştir.

Bez Çantanın Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir

Bez çanta kullanım alanları oldukça geniştir ve bunun sebebi tamamen sağladığı kolaylıklardır. Kullanılmadığı zaman katlanabilmesi nedeniyle oldukça pratiktir. Kumaştan yapılmış olmasından dolayı oldukça yumuşak bir dokusu bulunmaktadır. Böylelikle ağır eşyalar taşısanız dahi omzunuz asla acımaz. Alışveriş yaparken poşet kullanımını azaltması sebebiyle doğasever kişiler severek kullanmaktadır. Ek olarak bez çantalar tekrar kullanılabildiği gibi tekrar yıkanılabilir özelliktedir. Elde veya çamaşır makinesinde yıkayarak temizliğini sağlayabilirsiniz.


Baskılı Bez Çanta Yaptırmak

Baskılı bez çanta yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey baskı yapan bir firma ile görüşmek olacaktır. Baskılı bez çantalar günümüzde oldukça sık kullanılan bir üründür. Günlük hayatta oldukça pratik bir kullanıma sahip olmasından ötürü pek çok insan severek kullanmaktadır. Baskılı bez çantanızda istediğiniz tasarımı bastırabilirsiniz. Desen, yazı, resim bastırmak mümkündür. Baskılı bez çantanın rengini de baskıyla uyumlu şekilde seçerek şıklık katabilirsiniz. Bez çantayı hayatınızın pek çok alanında güvenle kullanabilirsiniz.

Bez Çantanın Kullanım Alanları Nelerdir

Bez çantanın alışveriş, okul, iş, gezi gibi kullanım alanları olabilmektedir. Günlük hayatın pek çok alanında bez çantaları kullanabilirsiniz. Okula giderken defter ve kalemlerinizi koyabilir, gezilere giderken ihtiyaç duyacağınız eşyalarınızı koyabilirsiniz. İsterseniz bez çantanızı plaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. İçerisine ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyaları koyarak güvenle taşıyabilirsiniz. Kısa seyahat ve yolculuklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük olarak kullandığınız eşyalarınızı koyarak da okul, iş gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz alışverişte poşet yerine kullanarak doğa dostu davranabilirsiniz. Tekrar kullanılabilir özellikle olan bez çanta, poşet kullanımını oldukça azaltmaktadır.

Kişiye Özel Olarak Baskılı Bez Çanta Yaptırmak

Baskılı bez çanta yaptırmak için baskı yapan bir marka ile iletişime geçerek siparişinizi verebilirsiniz. Baskısız bir çanta satın alıp baskıya yollayabilirsiniz veya markadan direkt olarak baskılı çanta satın alabilirsiniz. Dilediğiniz resim, desen veya sözü çantanıza bastırabilirsiniz. Böylelikle bez çantanız oldukça şık görünecektir. Bu şekilde hem şık olabilir hem de bez çanta kullanmanın kolaylıklarından faydalanabilirsiniz. Bez çantanın oldukça kullanışlı olması ve üzerine istenilen tasarımın yapılabiliyor olması pek çok kişinin bez çanta kullanmasını sağlamıştır.

Bez Çantanın Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Bez çanta, yapıldığı materyalden ötürü oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu yapıdan ötürü oldukça ağır bir bez çanta taşısanız bile omzunuzda ağırlık yapmaz. İçerisinde bölmesi olan tipleri tercih ederek organizer şekline kullanmak mümkündür. Günümüzde baskılı ve baskısız olmak üzere iki tür bez çanta bulunmaktadır. Baskısız bez çanta seçerek baskı yaptırabilirsiniz. Baskılı bez çanta yaptırmak için baskı firmaları ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Dilediğiniz deseni veya görseli baskı yaptırabilirsiniz.


Bez Çanta Dikimi

Tekstil var olduğundan bu yana ve bez çanta dikimi  atölyeleri ya da dikiş üzerine imalatçılar hayata geçtiğinden beri özel bir kol olarak ayrılan ve şimdilerde ise birden fazla firma ya da şahıs tarafından dikilerek elde edilen bez çanta dikimleri oldukça yaygın bir pazardır. Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü bez çanta dikimleri çoklu ve seri üretimde fazlası ile üretilmektedir. Ancak kolay gibi görünen bu dikim süreci aslında ince işçilik ve tasarım gerektiren detaylı bir süreçten geçmektedir. Ham kumaştan elde edilen bez çanta dikimleri tek bir düzlem ve askı ekleme dikim işlemi olarak yapımı yapılmaktadır.

IMG 0421
Bez Çanta Dikim Atölyesi

Bez Çanta Dikimi Nasıl Yapılır?

%100 pamuktan elde edilmiş olan ham kumaş diğer bilinen adı ile Amerikan bezi olan kumaştan ortalama 35’ e 40 ölçüler ile tek parça halinde ayrılır. 35*40 ölçüler burada verilen bir örnektir. Genel olarak ölçüleri değiştirmek sizin elinizdedir. İstediğiniz ölçülerde kesebilirsiniz. Çift yandan içe doğru gizli dikim tekniği kullanılarak birleştirilir. Daha sonrasında yine kendi kumaşından olan 41 ya da 42 telli sık dokumalı iki parça askı kumaşı kesilir. Kesilen bu askılar birleştirilmiş olan bez çantalara ortalı ölçekli olarak eklenir. Askı saplar için genellikle çapraz ve çoklu dikim tekniği uygulanır. Bu uygulamanın amacı ise sapların daha sağlam ve daha dayanıklı olmasıdır. Ham kumaş olarak boyanmak isteyen bez çantalar önce kaynatılır. Daha sonrasında da aynı kaynatma tekniği ile boya kazanlarında tekrar b ir kaynatma işlemi geçirerek renklendirilir. Ancak dikimi bitmiş olan ham kumaştan bez çantalar için baskı, işleme ya da nakış gibi işlemler ve detaylar isteğe göre tamamlanır. Bez çantaların dikimi tamamlandığında tüketiciye arz edilir.

IMG 0417
Bez Çanta Dikimi

Bez Çanta Dikiminde Tasarım Nasıl Yapılır?

Öncelikle ihtiyaç dâhilinde ki bez çantanın boyutu belirlenerek dikim işlemi gerçekleştirilir. Ancak bez çanta dikimi başlamadan önce kullanım alanına uygun olarak, boy, renk, desen ya da işleme gibi detaylarda bir kenarda tutulmaktadır. Reklam amaçlı bir kullanım sağlanacak olan bez çantalar için tasarımcılar firma slogan, ürün, resim ya da logoları bilgisayar programlarında hazırlarlar. Hazırlanan bu tasarımlar dikim makinelerine yüklenir. Dikimi bitmiş olan bez çantalar baskı ya da işleme makinelerine yerleştirilerek gerekli baskı ve işleme işlemleri başlar ve bez çanta dikiminin tasarlanmış ve uygulanmak istenen format işlenerek kullanıma hazır bir hale getiriliyor. Fakat bez çanta dikimleri için atölye ya da imalathane olarak bir mevkiiniz yok ise ve evde kendinizin tasarladığı bir bez çanta dikmek istiyorsanız eğer dikim süreci biraz daha uzayabilir.

Evde bez çanta dikimi kullanılmayan ya da artık olan kumaşların istenilen ölçülerde tek parça ya da iki ayrı parçayı bir araya getirerek yanlardan ve var ise alt kısımdan sağlam bir şekilde, elde makine dikişi tekniği kullanılarak dikilebilmekte. Bez çanta dikimi için biraz kumaş, iğne, iplik ve eklemek istediğimiz detayların materyallerine sahip olmak yeterli. Kumaş üzerine istenilen detayı vermek her zaman kolay ve yaygın bir uygulamadır. Başka parçalar ile süsleme ya da boncuk işlemek veya cep gibi küçük ama gösterişli tasarımlar elde edebilirisiniz. Kendi tasarımınız ve kendi bez çantanızı dikmek için birkaç saat ayırmanız yeterlidir. Kendi üretiminiz olan bez çantalar ile çarşıda, pazarda, okulda ya da gündelik hayatınızda ki her alanda rahat bir kullanım sağlayabiliyor. Ancak sonuç olarak sürekli üretilen ve dikimi sağlanan bez çantalar, çok daha sağlam ve çok daha dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Kendi yaratıcılığınızı kullanamasanız bile kendinize en yakın olan tasarımı seçebileceğiniz bez çanta dikimleri halen daha seri olarak üretiiliyor.

Evde Bez Çanta Dikiminde Hangi Kumaş Türleri Tercih Edilebilir?

Kumaş Tercihiniz klasik ham bez olabileceği gibi kanvas, jüt, gabardin gibi kumaşları da tercih edebilirsiniz.

Çantalarda gerekli tasarımları yapmak tamamen sizlerin tercihi. Taşlı süslemeler , kumaş boyası ile yapılan boyamalar bu konuda sizlerin tercihine ve tarzınıza kalmıştır .Atık malzemelerde bu konuda çok işinize yarayabilir.

Gerekli Malzemeler,

İstediğiniz kumaş , dikiş ipi, süslemek için (ponponlar, taşlar, atık malzemeler)malzeme ve bolca hayal gücü


Bez Torba Nasıl Dikilir ?

Firmaların yada kişilerin istedikleri özellikler bez torba nasıl dikilir sorusuna daha sağlıklı yanıtlar verilmesini sağlayacaktır. Öncelikle olarak kumaşın niteliği rengi , ham bez kumaşta kullanılan özellikler neden önemlidir bu konuya değinelim. Kumaşın cinsine bakmak gerekirse bez torba nasıl dikilir sorusuna daha net cevap verebiliriz. İlk olarak kumaş türlerine bakarsak.

Bez Torba Dikiminde Kullanılan Kumaş Türleri

Hambez Kumaş ise Bez torba Nasıl Dikilir

Hambez kumaş bez torba dikiminde firmaların en çok tercih ettiği kumaş cinsidir ve bez torba dikiminde atölyelerde baskıya uygun , dayanıklılık açısından daha uzun ömürlü , çevre dostu olması açısından son dönemlerde naylon torbanın yerine çokça tercih edilmesi gibi bazı detaylardan dolayı ham bez kumaş bez torba dikiminde ilk tercih edilen kumaş cinsi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi ki kumaşın cinsi kadar istenilen tasarım ile uyumu kulp uzunluğu , körüklü ya da körüksüz olması , ölçüleri gibi diğer ayrıntılarda bez torba dikiminde önemli etkenlerdendir. Uzun ömürlü olması ve her kişinin ihtiyaçlarına yanıt vermesi açısından Ham bez kumaş tercih edilen kumaş cinslerindendir.

Nonwoven (tela) Kumaş ise Bez Torba Nasıl Dikilir

Ham bez kumaşa göre daha ince , maliyet açısından daha düşük bütçe ayırmak isteyen firmaların tercih ettiği kumaş türlerindendir. Ham bez kadar dayanıklılığı fazla değildir fakat görünüm açısından ihtiyaçlara cevap vermektedir. Genel olarak son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Nonwoven bir kumaştan bez torba nasıl dikilir sorusuna dikimin ve tasarımın , karar verilme aşamasından sonra profesyonel dikim atölyesinde baskılı yada baskısız seçenekler ile bez torba dikimi gerçekleşebilir.

Kanvas Kumaştan Bez Torba Nasıl Dikilir

Diğer kumaş türlerine göre daha ağır ve tok bir kumaş türü olan kanvas kumaş 320 gr\m ağırlığında sık dokuması olan bir kumaş türüdür. Genel olarak keten kumaş olarak ta geçen bu kumaş türü sık dokuması olduğundan uzun ömürlülük ve kalite açısından maliyeti ile doğru orantılı bir tablo çizmektedir. Promosyon çantalar yada firmalar için çoklu adetlerde Ham bez kumaş türüne yada diğer türlere göre çok fazla tercih edilmese de tercih etmek isteyenler için güzel ve kaliteli bir seçenek olabilir.

Jüt Kumaştan Bez Torba Nasıl Dikilir

Genel olarak ipeksi ve parlak bir kumaş türü olan jüt kumaş çuval kumaş olarak ta geçer ve dünyada bitkisel liflerden üretimi ve maliyeti en uygun olan bir iplik türüdür. Bez torba dikiminde çok fazla tercih edilmese de keselerde yada farklı amaçlar için kullanılacak bez torba türlerinde tercih edilebilir .

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aslında hangi kumaş türünden olursa olsun Bez Torba Nasıl Dikilir sorusunun cevabı genel olarak temiz dikiş , atölye ortamı , temiz bir işçilik ile hem promosyon amaçlı tercih eden firmalara ya da günlük kullanımda tercih etmek isteyen müşterilere daha yüksek memnuniyet sağlayacaktır.


Bez Torba Dikimi

Bez Torbaların Yapısı

Bez torbalar da diğer bez ürünler gibi yıllardır imalat kalitesini geliştirmektedir. Farklı modellemeler, farklı renkler, farklı basımlar ve farklı dikim tarzlarıyla bez torba dikimi  gelişim ve değişim göstermektedirler. Çünkü modaya ayak uydurmakla birlikte daha ekonomik ve daha sağlıklı, doğa dostu yapılabilmeleri amaçlanır. Bu amaçlar doğrultusunda inovasyon sahibi bez torbalar yenilikçiliği ve doğayı korumayı ilke edinirler.

kelebek kadin goz baskili bez canta

Baskılı Bez Torba Dikimi

Bez torbanın dikilmesi işlemi de buna göre yapılır çünkü doğa dostu olan yalnızca bez hammaddeleri değildir dikim işleminin yapıldığı iplikler de bu doğrultuda seçilir ve kullanılır. Bu torbalara dikim şekillerine göre bakliyat torbası, kanvas çanta veya torbası, mutfak torbası şeklinde dikilebilir ya da daha önce bahsettiğimiz market alışverişleri için okul tarzı için de modelleme sonrası dikimleri yapılabilmektedir. Kumaşının dikim kolaylığı bu torbaları özgünleştirme olanağını size sunan asıl noktadır.

jut bez canta

Jüt Bez Torba

Bez keselerin imalatında dikim aşamasına gelindiğinde bu işlem genellikle elde dikiş makinesinin de yardımı aracılığıyla yapılmaktadır. Öncelikle kullanılacak olan kumaşın üzerinden istenen boyuttaki torbanın ölçüleri alınır. Ardından bu ölçüler doğrultusunda kesme işlemine geçilerek belirlenen parçalar ortaya çıkartılır. Bez torbanın körüklü veya körüksüz olmasına göre, kulp, büzgülü olup olmamasına göre, boyutuna göre, tarzına göre yani kısacası model ve şekline göre dikim tarzı ve dikim aşamaları değişiklik gösterebilmektedir. Parçalar belirlenip, ölçülüp, kesimleri yapıldıktan sonra Bez torba dikimi aşamasına geçilir. Bu aşamada verilen karara veya diken kişiye göre parçaların dikim sırası değişiklik gösterebilmektedir.

Daha kaliteli bir dikimin ortaya çıkarılabilmesi adına kumaşın bazı katlanacak olan kısımlarına ütü ile kat izi uygulanabilir fakat dikenin profesyonelliğine veya pratikliğine göre bu işleme gerek kalmaya da bilir. Dikilecek ürün kulplu olacaksa, kulp olarak dikilecek parçalarının kat izleri belirlenir ve bu izlerden katlanarak içe doğru dikilir. Bu şekilde düzgün biçimde kulp parçaları oluşturularak dikimi sağlanmış olur. Fakat dikilecek ürün eğer büzgülü ise iplerin geçeceği yani büzgü işlemini görecek kısımlar daha sonra dikilmektedir.

 

Renkli Bez Torba

WhatsApp Image 2023 04 10 at 18.34.32 2

Torbanın gövdesi olan en geniş parçalı kısmının dikimine gelindiğindeyse aynı boyda, ölçülerde kesilmiş iki parça ele alınır. Bu parçaların iç astarının yapılması içinde başka bir kumaş ele alınır ve torbanın dışıyla aynı boyutta iki parça daha kesilir. İç astar için olan kumaşlar genellikle dış kumaştan farklı renk veya desendedirler. Tercihe göre iç cep yapılıp yapılmayacağına göre de parçalar kesilebilir. Torbanın asıl dış-gövde kısmı için kullanacağımız bez kumaşa ütü yardımıyla tela yapışacak şekilde uygulanabilmektedir ama doğa dostu olması yönünü ile tela yerine direkt astarın dikilmesi daha uygundur. Astar kumaşıyla bez kumaş birbirlerine dikildikten sonra kumaşın iç uçları düzeltilerek dikilir. Ardından bu parçaların içe gelecek astar kısımları dışa getirilerek uçlarının birleştirilmesiyle birbirlerine dikimi sağlanır. Kumaşın kalınlığına göre dikiş makinesin de kullanılacak iğne boyutları da değişim gösterebilmektedir.

Bez Torbaların Diğer Parçaları

Eğer dikilen torbanın büzgülü olması amaçlanıyorsa uçlarında dikilmeyen bir kısım boşluk bırakılır, bu kısımlar katlanarak ortasında ve uçlarında ipin geçmesi için boşluk bırakılacak şekilde dikilir, dikilen boşluklu alana seçilen çeşitli renklerde de ip geçirilerek torbanın büzgülü olması sağlanmış olur. Eğer kulp dikilecekse gövdesinin dikimi tamamlanmış olan bez torbaya, keseye veya çantaya kulpların dikimi yapılır. Bu aşamalar ardındansa ürünün üstüne taraflı desenlerde dış veya iç cepler dikilebilir. İç ceplerin yapımına göre, iç astarın içerisine veya dışarısında yapılabilir. Aynı zamanda bu cepler fermuarlı ya da fermuarsız da olabilir. Ürünün dış kumaşına süsleme amacıyla farklı desenlerde kumaş parçaların dikimi yapılabilmektedir de. Bez ürünlerde bu şekilde çokça seçenek sunulmaktadır.


Bez Çanta Atölyesi

Dünya genelinde tekstil üretimleri başladığı andan itibaren en önemli aksesuar olarak üretilmiş ve insan hayatını kolaylaştıran bir gereç olan çantalar, kurulan imalathane ve atölyeler ile birlikte üretime geçmiştir. Kilo bazında ağırlığı olan nesneleri tek bir araç ile hepsini aynı anda taşımak amacı ile tasarlanmıştır. Sonralarda ise tamamlayıcı bir aksesuar olarak modada ve insan hayatında ilk sıralara yerleşmiştir. Kurulan dikim atölyelerinde imalatı gerçekleşen çantalar içinde yaygın olarak üretilen bez çantalar bulunmaktadır.  Bez çanta atölyelerin de çanta çeşit skalası ve çanta türleri oldukça geniştir. Dolasıyla her çantanın dikimi için faaliyet gösteren yerlerde  özel dikiş makineleri vardır. Bez çanta dikimleri için de ayrıca atölyeler kurularak bez çanta atölyesi olarak  imalata geçilmiştir. Bez çanta atölyeleri tüketicilere ulaştırması adına organik ve geri dönüşümlü ham kumaşlardan imal eden bezlerden baskılı ya da düz olarak dikimi gerçekleştirilmektedir. Kâr amaçlı bu işlemlerin yanı sıra hobi ya da el becerilerini geliştirici dikim atölyeleri de yaygın bir şekilde bilinmekte ve işletilmektedir. Hobi ve el becerileri özel olarak kurulan bez çanta atölyeleri de diğer kâr amaçlı atölyeler gibi aynı teknik ve sistemleri kullanmaktadırlar. %100 pamuktan elde edilmiş ve tamamen organik, doğaya ya da çevreye herhangi bir zararı olmayan ham kumaşlar, doğal iplikler ve sıfır atık kompleksi ile kurulup hem beceri hem de kazanç sağlanacak şekilde oluşturulmuştur.

IMG 0417

Bez Çanta Atölyesi

IMG 0425

Bez Torba İmalatı

IMG 0428

Bez Çanta Üretimi

IMG 0421

Bez Torba Atölyesi

IMG 0422

Bez Torba Üretimi

IMG 0410

Baghashtag Serkan Bez Çanta

75362323 2621940967867771 1732737871908962304 n

Toptan Bez Çanta Atölyesi

73403880 2621941111201090 8264227271821230080 n

Toptan Bez Torba Atölyesi

Bez Çanta Atölyeleri İçeriği

Atölyeler, sanayileşme ve daha büyük fabrikaların gelişmesinden önce üretim alanı olan tek yerlerdi. Alet, araç ve makineler ile birlikte dikim, onarım ve üretim sağlanan odalar olarak bilinmektedir. Üretilen malların ise tekrar üretimi, bu üretimin devamlılığı ve üretilen malların onarımı için kurulmuşlardır. Bez çanta atölyeleri, birden fazla emekçi ve birden fazla dikiş makineleri ile çalışmaktadırlar. Ağırlıklı olarak toplu ve seri üretim sağlarlar. Bez çanta atölyeleri, ham kumaştan üretilen çantalar için özel dikim makineleri ile kurularak, imalata açılmaktadır. Kullanılmakta olan dikiş makineleri ise gelişen teknoloji ile birlikte, çok daha programlı, çok daha sağlam dikişler ve çok daha üretim için geliştirilmiştir. Geliştirilen bez çanta atölye dikim makineleri daha fazla ihtiyaç ve talebe cevap verilmesinde büyük rol oynar.

Bez Çanta Atölyeleri Hangileridir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok yaygın bir kullanım alanına sahip olan bez çantalar, tekstil konusunda gelişen ve gelişmekte olan ülkemizde de birçok firma tarafından üretilmektedir. En bilenen markaların yanı sıra, küçük ve şahıs işletmesi olan atölyelerde bu üretim serisine dâhildirler. Gelir ve kazanç sıralamasında en uygun üretimi sağlarken iyi bir milli sermaye katkısında da bulunan bez çanta atölyeleri, girişimciler tarafından da her geçen yeni bir tane açılarak, bez çanta atölye sektörüne eklenmektedirler. Bez çanta atölyelerinin içerisinde farklı bir kol olan özel tasarım bez çanta atölyeleri de mevcuttur. %100 pamuktan tamamen organik olarak elde edilmiş kumaşlar ile yine üretimi sağlanan ve geri dönüşebilen çantalar imal eden, bez çanta atölyeleri de oldukça yaygın bir alana sahiptir. Promosyon ve tanıtım amaçlı ağırlıklı hazırlanan ve baskı ya da nakış işlemlerinin üretilen bez çantalara eklenmesi ve dikiminin tamamlanası için özel olarak kurulan ve dikiş makinelerinin de diğer bez çanta atölyelerinde ki makinelere göre daha teknolojik olan özel tasarım bez çanta atölyeleri özel tasarım baskı ya da logolar için kurularak üretime geçmişlerdir. Özel tasarım bez çantalarınız için bez çanta atölyesi olarak faaliyet gösteren  atölyelerien az bez çanta atölyeleri kadar seri ve toplum üretim ya da onarım için çalışmaktadır.


Bez Torba Nasıl Dikilir ?

Firmaların yada kişilerin istedikleri özellikler bez torba nasıl dikilir sorusuna daha sağlıklı yanıtlar verilmesini sağlayacaktır. Öncelikle olarak kumaşın niteliği rengi , ham bez kumaşta kullanılan özellikler neden önemlidir bu konuya değinelim. Kumaşın cinsine bakmak gerekirse bez torba nasıl dikilir sorusuna daha net cevap verebiliriz. İlk olarak kumaş türlerine bakarsak.

Hambez Kumaş ise Bez torba Nasıl Dikilir

Hambez kumaş bez torba dikiminde firmaların en çok tercih ettiği kumaş cinsidir ve bez torba dikiminde atölyelerde baskıya uygun , dayanıklılık açısından daha uzun ömürlü , çevre dostu olması açısından son dönemlerde naylon torbanın yerine çokça tercih edilmesi gibi bazı detaylardan dolayı ham bez kumaş bez torba dikiminde ilk tercih edilen kumaş cinsi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi ki kumaşın cinsi kadar istenilen tasarım ile uyumu kulp uzunluğu , körüklü ya da körüksüz olması , ölçüleri gibi diğer ayrıntılarda bez torba dikiminde önemli etkenlerdendir. Uzun ömürlü olması ve her kişinin ihtiyaçlarına yanıt vermesi açısından Ham bez kumaş tercih edilen kumaş cinslerindendir.

Nonwoven (tela) Kumaş ise Bez Torba Nasıl Dikilir

Ham bez kumaşa göre daha ince , maliyet açısından daha düşük bütçe ayırmak isteyen firmaların tercih ettiği kumaş türlerindendir. Ham bez kadar dayanıklılığı fazla değildir fakat görünüm açısından ihtiyaçlara cevap vermektedir. Genel olarak son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Nonwoven bir kumaştan bez torba nasıl dikilir sorusuna dikimin ve tasarımın , karar verilme aşamasından sonra profesyonel dikim atölyesinde baskılı yada baskısız seçenekler ile bez torba dikimi gerçekleşebilir.

Kanvas Kumaştan Bez Torba Nasıl Dikilir

Diğer kumaş türlerine göre daha ağır ve tok bir kumaş türü olan kanvas kumaş 320 gr\m ağırlığında sık dokuması olan bir kumaş türüdür. Genel olarak keten kumaş olarak ta geçen bu kumaş türü sık dokuması olduğundan uzun ömürlülük ve kalite açısından maliyeti ile doğru orantılı bir tablo çizmektedir. Promosyon çantalar yada firmalar için çoklu adetlerde Ham bez kumaş türüne yada diğer türlere göre çok fazla tercih edilmese de tercih etmek isteyenler için güzel ve kaliteli bir seçenek olabilir.

Jüt Kumaştan Bez Torba Nasıl Dikilir

Genel olarak ipeksi ve parlak bir kumaş türü olan jüt kumaş çuval kumaş olarak ta geçer ve dünyada bitkisel liflerden üretimi ve maliyeti en uygun olan bir iplik türüdür. Bez torba dikiminde çok fazla tercih edilmese de keselerde yada farklı amaçlar için kullanılacak bez torba türlerinde tercih edilebilir .

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aslında hangi kumaş türünden olursa olsun Bez Torba Nasıl Dikilir sorusunun cevabı genel olarak temiz dikiş , atölye ortamı , temiz bir işçilik ile hem promosyon amaçlı tercih eden firmalara ya da günlük kullanımda tercih etmek isteyen müşterilere daha yüksek memnuniyet sağlayacaktır.


Bez Çanta Firması

Bez Çanta Firması gelişen ve değişen dünyanın en büyük korkusu olan çevrenin ve doğanın yok olması konusu adına birçok firmanın ve üreticinin harekete geçmesi ile ortaya çıkmıştır. Doğal kaynaklara dönen üretici firmalar her ham maddenin en doğal ve en organik olan hali ile üretime girmeye başlayarak birçok insan tarafından hem tercih edilmiştir hem de takdirlerini kazanmıştır. Geri dönüşüm ile birlikte ayaklanan tüm dünya vatandaşları doğa ve çevreye verdikleri zararları en aza indirmek hatta hiç zarar vermemek adına doğal arayışlarda bulunmuşlardır. Bu arayışlar ve araştırmalar sonucu en sık kullanım alanı olan tekstil üretimi için harekete geçilmiştir. %100 doğal pamuktan elde ettikleri ham kumaşlar ile üretime giren firmalar arasında bez çanta üreticileri ilk sıralarda yer almaktadır.

BagHashtag totebag etiketli png

Baghashtag Bez Çanta Firması

BagHashtag Bez canta uretimi 1

Bez Çanta Üretimi

Bez Çanta Üretimi İçin Resmi Olarak Kurulan Firmalar

Bez çanta üretimi için resmi olarak kurulan firmalar tamamen doğal kaynaklar ile bez çanta üretimlerini gerçekleştirmektedirler. Tekstil konusunda öncü olan ülkeler arasında Türkiye ham kumaşlar üretme konusunda da lider vasfındadır. Ham kumaşları toplu bir şekilde üreten firmalar ile bağlantılı olarak çalışan bez çanta üreticileri de ürettikleri tamamen organik ve geri dönüşebilen bez çantaları firmalara pazarlarlar. Geniş bir pazar alanı olan bez çanta firmaları arasında dünyaca bilinen ve tanınan firmaların yanı sıra ülkemizce bilinen bez çanta firmaları da bulunmaktadır. Ancak birçok atölye, dikim evi ve imalatçı ile anlaşmalı olan yüzlerce bez çanta firması mevcuttur.

Bez Çanta Firması Her Kesime Hitap Etmektedir

Tüketiciye hem uygun hem tanıtım amaçlı hem de doğaya ve insan sağlığına zararı olmayan birçok bez çanta üreticileri her kesime hitap etmektedir. İş hayatında olduğu kadar gündelik yaşamda da kullanımı gerçekleşen ve birçok kitle tarafından yaygın bir şekilde kullanılan bez çantalar, firmalar aracılığı ile tüketiciye ulaşmaktadır. Uzun yıllardır bez çanta sektöründe sağlam bir yere sahiptirler. Yaygın ve destekleyici kitlelerce bez çanta firmaları ile aralarında sıkı bir bağ kuran tüketici, ham kumaştan elde edilmiş organik çantaların kullanımını her geçen gün arttırmaktadır. Kullanımı artan bez çantalar, bez çanta firmalarının yaygınlaşmasına destek olmaktadır. Bez çanta firması olarak internet üzerinden de güven ile kolaylıkla alışveriş yapılabilecek yüzlerce bez çanta firması mevcuttur. Gelişen teknoloji sayesinde birçok bez çanta firması, çantaları kişiselleştirerek daha farklı bir perspektif yakalamaktadır. Asıl amacından ilk günden itibaren sapmayan bez çanta firmalarına internet üzerinden ulaşım da bir o kadar kolaydır. Yalnızca internet üzerinden ulaşılabilen bez çanta firmalarının yanı sıra merkezi olarak dükkân satışları da mevcuttur. Ancak internet üzerinde satış gerçekleştiren bez çanta firmaları özelleştirme ve kişiselleştirme seçenekleri ile kullanıcıya bireysel ve tek ve özel tasarım fırsatı sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde internet üzerinden bez çanta firması ile çalışmak ve onlar ile iletişime geçerek kendi tarzınızı yansıtacak çantaya sahip olmak çok daha kolay bir yöntemdir.

yap46

Renkli Bez Çanta

Teknoloji ile hayatınızın her alanı çok daha kolay ve istenilen ya da ihtiyaç duyulan her şeye erişmek çok daha hızlı bir hal almıştır. Bez çanta firması olarak devlet yasalarına uygun bir şekilde açılışı tamamlanmış ve satış işlemi gerçekleştiren her firma için iletişime geçmek mümkün olduğu gibi oldukça da kolaydır. Özellikle doğal kaynaklardan faydalanarak ve organik olarak ham kumaştan üretilen bez çantalar için kurulmuş olan firmalar son günlerde internet üzerinden çok daha fazla kitleye ulaşarak satış yapmaktadır. Her kesime ve her bütçeye uygun olan bez çantalar, bez çanta firmaları tarafından gerçek ya da sanal ortamda tüketici ile buluşmaktadır.

3 farkli baskili bez canta

Baskılı Bez Çanta


Bez Çanta Nasıl Dikilir?

Bez Çanta Nasıl Dikilir sorusunu yanıtlamadan önce öncelikle Bez Çanta dikiminde kullanılan kumaş türlerine baktığımızda ;

Hambez Kumaş

Nonwoven Kumaş

Kanvas Kumaş

Jüt Kumaş

Bez Çanta Dikiminde Ham Bez Kumaş

Yukarıda bahsettiğimiz kumaş türleri Bez Çanta dikiminde öncelikle karar vermeniz gereken kumaş türleri olarak karşımıza çıkıyor. En çok tercih edilen kumaş türlerinden olan Ham bez kumaş promosyon amaçlı , fuarlarda etkinliklerde firmaların reklam aracı olarak tercih ettiği bez çantalarda en çok tercih edilen kumaş türüdür. Doğaya olan geri dönüşümü , çevre dostu olması , basic görüntüsü hem her zevke hitap etmekte hem de hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz bir çanta türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bez Çanta Dikiminde Nonwoven Kumaş

Nonwoven kumaşta bez çanta dikimi ise tela kumaş olarak ta geçen farklı renklerde maliyet olarak daha düşük ve yine dikimde tercih edilen kumaşlardan birisidir. Baskılı modellerinde maliyeti toplu alımlarda daha uygun olması açısından tercih edilen kumaş türlerinden birisidir.

Bez Çanta Dikiminde Kanvas Kumaş

Keten kumaş olarak ta geçen sık dokumaya ve ağır bir kumaşa sahip olan bir kumaş türüdür. Günlük hayatta kullanılan bir çanta dikimi için daha çok tercih edilebilir fakat maliyet açısından yüksek olması firmaların yüksek adetli diktirmek istediği bez çantalarda çok fazla tercih edilmemektedir.

Bez Çanta Dikiminde Jüt Kumaş

Jüt kumaş ise çuval görünümlü olarak geçen lifli bir ipten üretilen ve bez çanta dikiminden ziyade daha çok küçük keselerde tercih edilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz kumaş türlerinden birini tercih ederek Bez Çanta Nasıl Dikilir noktasında diğer ayrıntılarda ise tercih edilen kumaşlar ile istediğiniz yada tasarımını gerçekleştirdiğiniz bez çantanın kalıbını çıkarmak , kulp ölçülerini belirlemek , genel tasarımında bir baskı kullanıp kullanmama noktalarında gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra sağlam ve temiz bir dikiş ile atölye ortamında dikimi gerçekleşen bez çantalarınız ile yüksek memnuniyet sağlanmaktadır.

Bez çantalar günümüz için oldukça popüler ürünler olarak yerlerini almaktadırlar. Bez çantaların bu kadar popüler olmasının en başında kendi evimizde dahi dikebilmemiz gelmektedir. Günümüzde insanlar ağır deri çantalar kullanmayı azaltmış bunun yerine daha sade ve hafif olarak kullanıma hazır olan bez çantalara yönelmişlerdir. Bez çantalar oldukça hafif ama dayanıklı ürünlerdir. Çok ağır olmamak kaydıyla eşyalarımızı içerisine koyarak güvenle taşıyabilirsiniz. Arkadaşlarınızla dışarıda bir şeyler içeceğiniz güneşli bir pazar gününde yanınıza çok büyük ve ağır bir çanta almak istemezsiniz. Tam olarak burada imdadınıza bez çantalar yetişmektedir. Spor ve aynı zamanda şık görünümü itibariyle kullanırken ağırlığından dolayı sizleri yormayacaktır. Yormamakla kalmayıp güzelliğinize şıklık ve sadelikle eşlik edecektir. Şimdi gelin bez çanta nasıl dikilir ona göz atalım.

Bez Çanta Dikmek İçin Gerekli Malzemeler

Bez çantalar dikilmesi kolay ürünlerdir. Kullanmadığınız bez veya kumaş parçaları ile kendi keyfinize uygun çantalar dikmek oldukça kolay olacaktır. Gerekli malzemeler ne kadar ihtiyacınız varsa kumaş ve tabi ki de dikiş makinesidir. Tüm bunları temin ettikten sonra bez çanta dikmek çok kolay olacaktır. Bu yönüyle bez çantalar artık kumaş parçalarını değerlendirme konusunda güzel bir yöntem olacaktır. Bu sayede kumaş parçalarını çöpe atmak yerine pazarda, okulda, işyerinizde kullanabileceğiniz şık tasarımlı bez çantalar dikebileceksiniz. Bez çanta nasıl dikilir sorusundan önce hangi malzemeler gereklidir sorusunu yanıtladık.

Bez Çanta Dikmek El Becerisi Gerektirir Mi?

Bez çanta dikmek bilindiğinin aksine herhangi bir el becerisi gerektirmemektedir. El becerisinden kastımız ise terzilik işinde tecrübedir. Herhangi bir tecrübeye gerek duymaksızın bez çanta dikmek mümkündür. Bilmeniz gereken tek şey dikiş makinesi kullanımıdır. Bu konuda eksiklerinizi tamamlamadan böyle işlere girmemeniz tavsiye olunur. Çünkü dikiş makineleri iş kazaları açısından müsait bir durumdadır. Bu nedenle dikiş makinesi kullanımını iyi öğrenmeden herhangi bir dikiş işine girmemeniz sizler için daha sağlık olacaktır. Konumuza geri dönmek gerekirse bez çanta nasıl dikilir sorusunun asıl yanıtı ‘istediğiniz gibi’ olacaktır. Zira bez çanta nasıl dikilir sorusunun cevabı tamamen sizlersiniz. Kendi keyif yaratıcılığınıza kalmış bir iştir.

Bez çantaların en büyük faydalarından bir tanesi elbette ki kişiye özel üretilebiliyor olmasıdır. Normalde kendimize özel bir çanta üretebilmek için ürettirdiğimiz çanta dolusu paraya gerek vardır. Hele ki çantayı tasarlayan ünlü bir modacıysa 1 çanta para değil bizlere 5 çanta para bile yeterli olmayacaktır. Günümüzde giyim sektörü en çok para harcanan sektörler arasındadır. İnsanlar güzel görünmek istemektedir. Bundan ötürü güzel görünme isteğinin bir sonucu olarak giyime oldukça önem vermektedir. Dudaklarımızı uçuklatacak paralar giyim sektörü için birkaç rakam ibarettir. Meraklanmanıza ve herhangi bir ekonomik sıkıntı çekmeye gerek kalmadan sadece kendimiz için ürettirdiğimiz çantalar kullanmak artık mümkün. Bez çanta nasıl diktirilir sorusuna cevap arayacağımız bu konumuzda kendimize özel bir çantaya nasıl sahip olabileceğimizi de öğreneceğiz.

Bez Çanta Diktirmek İçin Ne Lazımdır?

Bez çanta diktirmek için lazım olan tek şey terzilerdir. Ancak söylemek gerekir ki her terzinin de el becerisi ve tecrübesi aynı olmayacağından ortaya çıkan ürün de aynı olmayacaktır. Ama uzun yıllardır bu işi yapan terzilerin hepsi bez çanta dikebilecek konumdadır. İstediğimiz ebat ve işlemelerle bez çanta diktirmek aslında oldukça kolay bir iştir. Bundan ötürü kendi zevklerimize uygun ürünler diktirmek bu kadar kolayken bir mağazadan satın almak pek akıllıca bir olay olmayacaktır. Bez çanta nasıl diktirilir sorusunun bir cevabı terziler olacaktır.

Bez Çanta Nerede Diktirilir?

Bez çanta diktirmek için birçok yer mevcuttur. Günümüzde sadece sizlerin zevkine göre bez çanta diken yerler bile vardır. Bu gibi yerler kişisel sipariş almakla yükümlüdür. Bu gibi yerlerin dışında gitmenize bile gerek kalmadan internetten birkaç tıkla dizayn edip diktirebileceğiniz sitler de mevcuttur. Ayrıca çoğu terzi de bez çanta dikebilmektedir. Eğer bunlardan hiçbiri değil esnafım para kazansın derseniz bu işi yapabilen bir mahalle terzisi bulmanız yeterli olacaktır. Şunu bu noktada söylemek gerekir ki terzilerimiz donanım yetersizliğinden ötürü bez çantaların üzerine çıkartma veya işleme gibi detaylar ekleyemezler. Eğer böyle bir isteğiniz varsa başta anlattığımız firmalara gitmenizde yarar olacaktır. Bez çanta nasıl diktirilir sorusuna bunlar yeterli birer cevap olacaktır.


BEZ ÇANTA KULLANMANIN FAYDALARI

Dünya her geçen gün çok hızlı bir şekilde gelişim göstermektedir. Gelişim asla durmadan çok hızlı bir şekilde devam etmektedir. İnsanlık geliştikçe dünyada hızlı bir şekilde gelişmeye devam etmektedir. Zaman hiç durmadan ve önüne geçen kimseyi tanımadan akan giden bir nehir gibi. Kimse zamana karışamaz. Yavaşlatamaz veya hızlandıramaz. Zaman kimseyi dinlemeden kendi kendine hareket eder. Böyle bir dünyada yaşıyorken bizimde çevremizde olup bitenlerden haberdar olmamız ve bunun sonucu olarak dünyanın farkına varmamız gerekmektedir. Bunun en büyük sebebi ise değişime ayak uyduramayanın yok olup gideceği gerçeğidir. Yıllar içersinde insan için değişen en büyük şeylerden bir tanesi göz güzelliği ve moda olmuştur.

Dünden bugüne insanlar giydiği kıyafetleri, oturduğu evleri ve bindiği arabaları kendi gözlerine güzel gelecek şekilde belli başlı değişimlere uğratmışlardır. Bu değişimin en başında elbette ki giyim tarzımız gelmiştir. Eskiden şatafat ve gösteriş dolu kıyafetler modayken şu anda ise modernlik adı altına daha sade ve hafif kıyafetler modadır. Bu modaya ayak uydurmak amaçlı bez çantalar günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Bugün bu yeni modanın faydalarını bez çanta kullanmanın faydaları olarak inceleyeceğiz

Bez Çantalar Hafiftir

Mesela arkadaşlarımızla dışarıda bir şeyler içip eğleneceğimiz günün başlangıcında evden çıkmadan önce giyinirken aklımıza daha spor şeyler giymek gelecektir. Bunun sebebi hareket dolu bir günün sonunda daha az yorulmayı istemek olacaktır. Bez çanta kullanmanın faydaları arasında en önemlilerinden bir tanesi bez çantaların hafif oluşudur. Bundan dolayı günlük kullanım için çok uygun olacaktır.

Bez Çantalar Şıktır

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi moda yıllar içerisinde evrimler geçirerek bu halini almıştır. Günümüzde moda daha sade ve hafif giysileri içermektedir. Bundan ötürü bez çanta günümüz modasına uygun önemli bir tercih olacaktır. Sade ve hafif görüntüsünün arkasında gizli olan şıklık bez çanta kullanmanın faydaları arasında olacaktır.

Kafanıza Göre

Bez çantaları tamamıyla kendi zevkinize uygun bir şekilde tasarlatabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde şurası böyle olsaymış daha güzel olurmuş gibi laflar kullanmanıza gerek kalmadan bez çantaları gönül rahatlığıyla kullanmak mümkündür. Bez çanta kullanmanın faydaları arasında tamamıyla sizin zevkinize uygun çantalar tasarlatabilme imkânı önemli bir yer tutmaktadır.

8 Yorum

  1. Avatar Fundanur beşer

    Yazı içeriğiniz çok faydalı oldu fakat bir konuda yardımcı olmanızı rica edicem en ucuz kumaş tam olarak hangisi numune yaptırmak için daha uygun olur şimdiden teşekkür ederim.

  2. Avatar ayse koseoglu

    bez çanta imalatı nasıl yapılır diye böyle bir şey varmı teknik olarak evde yapabilimiyim, yardımlarınızı bekliyorum

  3. Avatar Ahmet Hoca

    evlere iş veriyormusunuz 2 tane makinemiz var siz gibi iyi markalara biz de çanta dikmek istiyoruz