Sık Sorulan Sorular

person working online

 

 

Sık Sorulan Sorular SSS

Bez Çanta Nedir ?

Gündelik rahat kullanım amacı ile tasarlanmış, kumaştan üretilen basit çanta modelidir.

Özel bez çanta imalatı yapıyor musunuz ?

Evet her ölçüde farklı kumaş tipinde ve baskı çeşidinde imalat yapmaktayız.

Özel bez çanta siparişi vermek için minimum adet sayısı kaçtır ?

Minimum adet sayımız yoktur. 1 adet bile yapabilmekteyiz. Fakat kalıp ve işçilik maliyeti olması sebebi ile rakam ne kadar az ise o kadar ürün maliyetli olmaktadır. Örnek olarak 1 tane baskılı çanta istiyorsanız bunun kalıp maliyeti o çantaya eklenecektir. Eklenmiş 1 adet birim çanta maliyeti astronomik olacağından peki bir mantıklı olmayactır. Adet arttıkça kalıp ve işçilik maliyet dağıtılacağından çanta birim fiyatı minimize olmaya başlayacaktır.

Bez çanta dışında başka bir şey diktirebilir miyiz ?

Bez çanta ve bez kese dışında, tşört, pantalon gibi gündelik kullanım textil ürünleri yapılmamaktadır. Çanta modellerinde ise örme kumaş dışında ürünler de dikilmemektedir. Deri çanta, farklı sırt çantası, okul çantaları gibi çantalar da üretmemekteyiz. Özetle organizasyonlarınızda kullanacağınız promosyon amaçlı bez çanta yada bez keseler imalatı yapmaktayız ve bu alanda başarılıyız.

Hangi baskı türünü kullanmalıyız ?

Baskı türünüzü görselinin renk durumuna ve çanta adetlerine göre karar vermekteyiz. bunun için görselinizi direkt whatsappdan iletmeniz durumunda en doğru baskı tipini seçebilmekteyiz.

Bez Çantada Kullanılan Baskı Türleri
 • Serigrafi Baskı
 • Emprime Baskı
 • Süblime Baskı
 • Dijital Baskı
 • Ofset Baskı

Kumaş türünü nasıl seçmeliyiz ?

Kumaşlar dokuma türü ve m2 ağırlıklarına göre değişmektedir. Ayrıca hammadde olarak pamuk ve polyester oranları ürün fiyatını ve kullanım performansını etkilemektedir. Burada kumaştan ürüne gitme yerine fiyattan kumaşa gitmeyi tercih ediyoruz. Bütçeye göre en uygun kumaş hangisi ise onun ile ilerliyoruz.

Dokumasına Göre Bez Çantada Kullanılan Kumaş Türleri
 • Ham Bez Kumaş
 • Kanvas Kumaş
 • Gabardin Kumaş
 • Poplin Kumaş
 • Jüt Kumaş
 • Nonwoven ( Tela Kumaş )
 • Rips Kumaş
Hammadesine Göre Bez Çantada Kullanılan Kumaş Tipleri
 • Pamuklu Kumaş
 • Keten Kumaş
 • Polyester Kumaş
 • Polipropilen ( Pp ) Kumaş
 • Rejenere Kumaş
Renklerine Göre Bez Çantalarda Kullanılan Kumaşlar
 • Ham Bez Kumaş
 • Renkli Bez Kumaşlar Sonradan Boyananlar (Kazan boyalı)
 • Renkli Polyester Kumaşlar Dokumadan önce boyanır

Termin süresi ne kadar ?

Atölye yoğunluklarımıza göre değişmektedir. Genel olarak 500-5k siparişi 7 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz. Özel boyalı kumaş yada özel tip kumaşlarda stoklarda bulunmaması durumunda gün sayısı tedarik sürecine göre uzayabilmektedir. Net tarih için bizlerle iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Numune isteyebilir miyiz ?

Kumaş olarak numune gönderim yapabilmekteyiz. istediğiniz baskı tipine göre daha önceden yapılmış çanta modelleri de gönderebilmekteyiz. Özel olarak sipariş vereceğiniz ürünün kumaşından ve baskısından tam olarak aynısını numune olarak maliyeti sebebi ile yapamamaktayız. Yaptırmayı planladığınız çantayı anlayabilmeniz için önceden yapılmış çantaları gönderim sağlıyoruz.

Ödeme şartları nasıl olmakta ?

Perakende alımlar için pazaryerleri yada online mağazalarımızı kullanabilirsiniz. Havale yada kredi ile yapabilirsiniz platformlardan. Özel imalat ve toplu siparişlerinizde okeylenen meblağ ücretinin yarısı ön ödeme olarak işe başlamadan alınır, kalanı ise iş teslimi sırasında alınır. Vadeli yada sonradan ödemeli sistem ile çalışmamaktayız.

Hangi Kumaşlardan Bez Çanta Yapılır ?

Ham Bez, (Hasse, Amerikan yada bez ayağı denilen kumaş) Kanvas (Panama), Mumlu Kanvas, Jüt, Gabardin, Nonwoven (Tela) Rips, İmperteks, Kot, Poplin.

Bez Çanta Kumaşı Nedir?

Ham bez denilen bez ayağı kumaştır. Hasse yada Amerikan bezi olarak da adlandırılmaktadır. Dokuma türü, düzdür.

Bez Çanta Ne için Kullanılır?

Gündelik kullanımlar için uygundur. Alışveriş, spor, okul, gezi, piknik gibi alanlarda oldukça elverişlidir.

Bez Çantalar Yıkanır mı?

Bez çantalara hammaddesine göre hem yıkanabilir hem yıkanamaz,

Yıkama türleride elde ve makinede seçeneklere göre değişebilir.

Hammaddesine göre bez çantaların yıkanma durumları;

Pamuklu bez çantalar, hem elde yıkamaya hem makinede yıkamaya uygundur. 30 dereceyi geçmemeniz tavsiye edilir, eğer çanta daha önce yıkanmamış naturel krem renk ham bir bez çanta ise çekme yaşanabilir. Renkli pamuklu bez çantalarda çekme meydana gelmez. Pamuklu bez çantalarda kullanılan kumaş türleri genelde ham bez, kanvas ve gabardindir.

İnorganik bez çantalar yıkamaya uygun değildir. Polyester Hammaddeli çantalar genel olarak su geçirmediği için yıkamak yerine silmek daha işlevseldir. Ayrıca çanta yıkanırsa kırışacağı için bir daha eski formunu alması çok zor olacaktır. Laminasyonlu bez çantalar, mumlu kanvas, laminasyonlu Jüt Bez Çanta, tela nonwoven çantalar, imperteks çantalar.

Bez Çanta Su Geçirir mi?

Pamuklu bez çantalar geçirebilir, polyester bez çantalar geçirmez. Eğer çantanın astarı var ise yine geçirmeyecektir.

Üniversitede Hangi Çanta Kullanılır?

Okullarda en çok basit tasarımlı minimal bez çantalar tercih edilmektedir. Hem kitap ve bilgisayar taşıyacak sağlamlıkta hemde uygun fiyatlı olması tercih sebepleri arasındadır. Baghashtag.com/magaza sayfasından modellere bakabilirsiniz.

Bez Çanta için Kaç Metre Kumaş?


Bez çantada kullanılan kumaşın metrekaresini hesaplamak için çanta ölçülerine göre kalıp çıkartılması gerekmektedir. Ayrıca kullanılacak kumaşın metre boyuda önemlidir. İstenilen ölçünün komple açılmış halini düşünmeniz hesaplamanızda kolaylık sağlayacaktır.

Bez Çanta Çamaşır Makinesinde Yıkanır mı? 

Hammaddesi organik ürünler yıkanabilir, Pamuklu bez çantalar genel olarak uygundur. Renkli kumaş ise daha önce yıkandığı için çekme yapmayacaktır. Fakat naturel krem renk  bez çantalarda çekme söz konusu olabilir, Naturel renkler için 30 derece tavsiye edilmektedir.

Bez Çanta Nasıl Silinir?


Pamuklu bez çantalardaki lekeler silinme ile dağılacaktır ve azalacaktır. Komple silinmesi söz konusu değildir. Bu sebeple yıkamanızı tavsiye ederiz. Polyester bez çantaları her hangi bir ıslak mendille silebilirsiniz. Mumlu kanvaslarda yıkamaya uygun değildir. Silerken dikkat etmezseniz formunda kırılmalar meydana gelebilir. Daha sonra düzeltilmesi imkansız diyebiliriz.

Kanvas Çanta Yıkanır mı?


Mumlu kanvas dışında kanvas çantalar yıkamaya uygundur. Çanta kumaşı renkli ise problem olmayacaktır. Naturel krem renk çantalarda çekme meyada gelebilir. 30 derecede yıkamanızı tavsiye ederiz. Elle yıkamak daha basit bir yöntemdir.


Kumaş Çanta Su Geçirir mi?

Kumaş çantalar pamuklu ise geçirir. İçinde polyester laminasyon var ise geçirmez.

 

Kanvas Deri Ne Demek?


Kanvas Deri değildir. Kanvas kumaş dokuma türüdür. Pamuklu hammadeye sahiptir.

 

Kanvas Çanta Ne Demek?


Bez çantanın kumaş türünün kanvastan yapılan çanta türüdür.

Kanvas Çanta Kullanışlı mı?


Kanvas kumaş düz dokuma türüne sahip olması sebebi ile bez çantalarda tavsiye edilir.  Kumaşın kalınlıklarına göre ve ihtiyaçlarınıza göre kullanışlığı değişebilmektedir. Genel olarak kanvas çantalar iyidir algısı hakimdir.

Bez Çanta Yıkanınca Çeker mi?


Naturel krem renk bez çantalar çekebilir. Yüksek derecede yıkarsanız %5-10 çekebilir. Elde ılık suda çekme oranı düşecektir. Renkli bez çantalar çekmez, siyah, kırmızı, gibi komple renkli olan çantalar.