Bilgi Merkezi

Turkey Tote Bag

Tote Bag Nedir?

Boyutsal olarak diğer çanta türlerinden daha geniş ve uzun yapıda olan bir çeşit taşıma çantasıdır. Elde ya da omuzda taşıyabilmek üzere kulplara sahiptir. Oldukça geniş olabilmesiyle ve derinliği ile birçok şeyi taşıyabilmek üzere tasarlanmıştır. Türkçe karşılığı bez çanta yada bez torba denilse de daha farklı kelimelerde kullanılmaktadır. Kumaş çanta, naylon torba, basit çanta, promosyon çanta gibi kelimeler de söylenebilmektedir.

Türkiye’de Tote bag kullanım tarihi 2019 da çıkan yasa sebebi ile bez çantalara artan talep sonrası bir çok marka promosyon amaçlı bez çanta dağıtmıştır. Ayrıca kullanımın yaygınlaşması ile beraber bir çok marka ve model de bez çanta ürünü çıkmıştır.

“Tote Bag Turkey” ismi, Türkiye’de üretilen veya satılan tote çantaları için kullanılan bir terimdir. Tote çantaları, genellikle pamuklu kumaştan veya naylon gibi dayanıklı malzemelerden yapılan, geniş bir ana bölme ve tutacakları olan çantalardır. Tote çantalar, özellikle günlük kullanımda, alışveriş yaparken veya seyahatlerde pratik bir seçenek olarak tercih edilirler.

“Tote Bag Turkey” olarak adlandırılan çanta modelleri, Türkiye’de üretilir veya satılır. Türkiye’de birçok farklı marka ve tasarımcı tarafından üretilen tote çanta modelleri, farklı renk, desen ve boyutlarda sunulabilir. Türkiye’de üretilen tote çantaların birçoğu, dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Ayrıca, çoğu marka, çevre dostu bir seçenek sunmak için pamuklu kumaş veya geri dönüştürülmüş malzemeler kullanır.

“Tote Bag Turkey” olarak adlandırılan çanta modelleri, Türkiye’de yerli üretimi desteklemek isteyen tüketiciler tarafından tercih edilebilir. Ayrıca, Türkiye’de üretilen tote çanta modelleri, turistler tarafından da sıklıkla satın alınır. Bu çantalar, Türkiye’de bir anı olarak veya hediye olarak alınabilir.

Sonuç olarak, “Tote Bag Turkey” terimi, Türkiye’de üretilen veya satılan tote çantaları tanımlamak için kullanılır. Türkiye’de birçok farklı marka ve tasarımcı tarafından üretilen tote çantalar, kaliteli malzemelerden yapılmakta ve çevre dostu seçenekler sunmaktadır.

Genişliği açısından sapladığı avantajla genellikle alışveriş çantası olarak kullanılır. Aynı zamanda plaj çantası olarak da kullanılabilmektedir. Bu çantanın üretiminde çeşitli kumaş türleri. Ham madde ve tekstil ürünleri kullanılabilmektedir. Örneğin deri veya bez kumaş gibi apayrı hammaddelerle üretimi sağlanabilir. Gençler arasında oldukça popüler olan tote bag kullanım kolaylığı sayesinde gitgide yaygınlaşmakta.

Tote Bag kumaş yapısının ya da üretim hammaddesinin farklı olabilmesinin yanında tarz ve modelleme olarak da değişiklik gösterebilir. Örneğin kulpları içe dikilebileceği gibi dıştan da dikilebilir. Ceplerinin sıklığı ve dikim tarzı farklı olabilir. Ve tabii ki renk ile desen bakımından çeşitlenebilir. Bu kumaş direkt istenilen renk ya da desende kullanılabileceği gibi sade renk kumaş üzerine sonradan baskı işlemi de uygulanabilmektedir.

Tote Bag Manufacturer

Dünya çapında bu çantaların üretimi sağlansa da Türkiye de biraz daha Türkiye’ye özgü hale gelmiş durumdalar. Yani diğer ülkelerde aynı çantanın üretiminden farklı olarak Türkler biraz daha kendi kimliklerini yansıtacak şekilde tote bag imalat etmişlerdir. Türkiye ürünleri genelde Türkiye’nin kimliğini ve kültürel yapısını yansıtacak şekilde üretilir. Örneğin lale, semazen, Türk bayrağı, Türkiye’nin önemli sanatçıları veya kişileri, Türkiye’nin doğal güzellikleri (kız kulesi gibi), Türkiye’yi yansıtan özellikler ürünlere baskılar, nakışlar, oymalar şeklinde işlenir. Bu sayede Türkiye’nin güzellikleri tanıtılmaktadır. Bunun bir faydası daha vardır, turistler aldıkları ürünlerde Türkiye’nin hatırasını taşıyan bir ize sahip olduklarından Türkiye’yi anımsayabilirler.

Gidilen yerin anısına sahip kullanışlı olan tote bag çantalar diğer çantalara kıyasla daha anlamlıdırlar. Turkey tote bag üzerinde (nakış işlemi ya da bakı işlemi ile) özel yerlerin, kişilerin resim baskısı yapılabilir veya nakış Türkiye’nin sembolleri çanta üzerine işlenebilir. Böylelikle güzel anıların unutulmamasını sağlayacak bir çanta halini almış olur. Bu çantalardan kendinize alabileceğiniz gibi sevdiğiniz bir yakınınıza hediyelik olarak da alabilirsiniz.

Tote Bag Whosale

Wholesale tote bag, toptan bez çanta satışı anlamına gelmektedir. Toptan bez çanta satışı üreticinin bir firmaya ya da bir mağazaya birden fazla (genelde 100- 500- 1000), şeklide belirlenen adet sayısıyla üretim yapmasıdır. Yahut üreticinin kendisinin piyasaya sürmesi anlamına da gelebilmektedir. Bireysel olarak da kişiler bez çantaların toptan üretimini yaptırsa da genelde mağaza, firma ve organizasyonlar tarafından tercih edilmektedir.

 Wholesale Tote Bag

Uzun süre kullanım imkânı sunan bu çantalar mağazalar ve marketler tarafından en çok kullanılan alanlardan biridir. Çünkü müşteriler alışverişleri sonrası naylon ve hemen yıpranan poşetler yerine tekrar kullanabilecekleri, yıkanabilir olan bez çantaları kullanırlar. Bez çantalar dayanıklı kumaş yapılarıyla fazlaca ürün veya eşya taşımaya olanak sağlar hem doğa hem kullanıcı dostu ürünlerdir. Bu sebeplerdendir ki taşıma için yahut gündelik kullanım için en uygun ürünlerden biri bez çantalardır. Çeşit çeşit kumaştan üretilebilir, bu kumaşlar farklı renklerde tercih edilebilir. İstenilen ebatlarda ve modelde kesimi sağlandıktan sonra yine istendiği biçimde dikimi sağlanır.

Baskı işlemine olanak tanıyan kumaş yapılarıyla istenilen türde yapılabilmektedir. Logo, resim, söz gibi baskılar su bazlı boyarla kumaşa işlenir. Bu işlemde serigrafi, emprime, dijital baskı vb. Baskı çeşitleri kullanılabilmektedir. Bu baskılarla çanta müşterinin isteği doğrultusunda kimlik kazanır ve buna göre şekillenir. Yani üreticinin istediği görüntüyü edinir.

Toptan Bez Çanta Yaptırmak

Toptan bez çanta yaptıranlar genelde firmalar ve organizasyonlardır. Bu firma ve organizasyonlar üreticiyle anlaşır, istediği çanta şeklini üreticiye sunar ve toptan üretime başlanır. Firmanın istekleri doğrultusunda şekillenen ve nasıl yapılacağı belirlenen çanta sipariş sayısına göre üretilir. Toptan üretimin bir avantajı da oldukça ekonomik olmalarıdır. Toptan üretimi sağlanan çantaları imalatçı, uygun fiyatlı bir biçimde firma ve organizasyonlara üreterek yüksek miktarda bez çanta alabilmelerine olanak sağlar. Aynı şekilde kendisi piyasaya süren üretici de müşteriye çantalarını uygun fiyatlarda alabilme fırsatı sağlar. Bu yönleriyle toptan alış ve satış daha avantajlıdır.

Tote Bag Turkish

Turkish tote bag, tote bag çantaların Türk versiyonları denilebilir. Türkler tote bag denen geniş ve uzun kalıplı, kola asmak üzere uzun kulpları olan bu çantaların kendilerine özel tarzda üretmiş olmasının asıl amacı çantanın Türk kültürünü ve güzelliklerini yansıtmasını sağlamaktır. Bu tarzın ve modelin amacı budur.

Turkish Tote Bag Kullanım Alanı ve yaş Gurupları

Türkiye de gençler tarafından kendi tarzlarına uygun bez ham maddeli olanları tercih edilirken ileri yaşlardakilerin tercihi kadife veya kanvas olanlar şeklinde bir genellemeye sahiptir. Tabii orta yaşlılar tarafından da kullanılmasıyla her yaştan gurubun kullanımına açık olduğunu belli etmektedir.

Farklı modellemeleriyle her yaş gurubunun kullanımına imkân sağlayan bu çantaların kullanım alanı da aynı şekilde sınırsızdır fakat genelde gençler (çoğunlukla liseli ve üniversiteliler) tarafından okul çantası, çalışanlar tarafından iş (evrak, dosya ve lazım olan diğer araç gereçler) çantası olarak tercih edilirken genel olarak bakıldığında günlük kullanım içinde tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte özellikle pazar yahut alışveriş çantası olarak işlevi çok iyi olduğundan bu alanda da en sık tercih edilen çanta çeşitlerinden birisidir.

Turkish Tote Bag Çantanın Yolculuğu

Turkish tote bag çantanın üretim ham maddesi değişiklik gösterebilir, genel olarak bakıldığında %100 pamuklu veya pamuk iplik karışımlı kumaşlar ham madde olarak baz alınsa da kanvas ve non woven kumaş ile üretim de oldukça yaygındır. Bu şekilde üretilen çantalar parça olarak da bu ham maddelerden kullanılarak tamamlanır. Bu sayede doğaya karşı zararı bulunmayan, sağlıklı ürünler üretilmiş olur. Çantaların üzerine yapılacak olan nakış işleminde de tabii ki doğal iplik kullanılır. Baskı yapılması tercih edilse de uygulanan baskı türleri alerjenik ya da doğaya, sağlığa zararı bulunan toksit maddeler içermeyen boyalarla yapılır. Seçilen baskı yöntemlerinden biri uygulanabilir ve uygulanırken sınırsız olabilen baskı seçenekleri bulunsa da Turkish Tote Bag çantalar için genel tercih Türk’lere özgü desenler, semboller, turistik yerler şeklindedir.