Bilgi Merkezi

Bez Çanta Ölçüleri

En çok kullanılan bez çanta ebatları

35 cm x 40 cm Omuz Kulplu Model Bez Çanta

bez çanta Bu bez çanta kare şeklinde olup, çok malzeme taşıma amaçlı olmayan orta küçüklükte bir modeldir. Genelde katalog yada promosyon amaçlı tercih edilen ölçüdür.

40 cm x 40 cm Omuz kulplu Model Bez Çanta

en çok kullanılan, orta genişlikte olup, fuar, etkinlik, gündelik kullanımlar, spor, plaj, eşya taşıma yada market gibi alanlarda tercih edilir.

38 cm x 42 cm Omuz kulplu Model Bez Çanta

Boyut olarak en ideal bez çanta boyutu diyebiliriz, her alanda kullanım için uygundur.

40 cm x 50 cm Omuz kulplu Model Bez Çanta

geniş olup, market kullanımları yada daha fazla malzeme taşıma için kullanılan ebattır.

En çok tercih edilen Bez Kese Ebatları

  • S Beden 20×30 cm
  • M Beden 30×40 cm
  • L Beden 38×47 cm

Bez Çantalar Doğa İçindir

Doğamız her geçen gün biraz daha yok olmaktadır. Yok olmaktan kastımız kendi kendine olan bir süreç olarak değil bizzat bizlerin elinden yani insanoğlunun elinden çıkan bir süreçtir. Baktığımız zaman intihardan başka bir şeye benzemeyen bu davranışlardan bir an önce kurtulmalı yaşadığımız gezgene sahip çıkmalıyız. Plastik poşetler yerine kullanılan bez çantalar daha uzun süreli kullanıma sahip olduğu için poşetler gibi kullanıldığı zaman atılmazlar. Bez çanta ebatları olarak gün içerisinde işimize yarayacak her türlü işe hazır bir şekilde beklemektedir.

Günümüz Modası ve Bez Çantalar

Günümüzde moda geçmişe göre şatafattan daha çok sadeliğe doğru bir yol kat etmektedir. Eskilerde fazlasıyla kullanılan kocaman kürkler, devasa deri çantalar tarihte kalmış günümüzde ise bu ürünlerine yerini sadelik almıştır. Bundan dolayı bez çantalar sıradan günlük kıyafetlerimize oldukça yakışan şık bir parça olacaktır. Bez çanta ebatları her türlü kıyafet parçasıyla da kombin yapmamıza olanak sağlamaktadır.

İşimizde Bez Çantalar

Hepimiz yaşam gereği günlük hayatımızda bir işte çalışırız. Evimizi geçindirmek adına bunu yapmak zorundayız. Bu işlerde çalışırken çoğumuz oldukça fazla şekilde yorulmaktadır. Yorgunluğumuz iş çıkışımızda işyerinin önünde çekeceğimiz bir ‘oh’ ile fazlasıyla belli olacaktır. Bundan dolayı işimizde daha çok yorulmamak adına daha sade ve hafif parçalar tercih etmekteyiz. Bez çanta ebatları hemen hemen her işe gidebilmek için yanımıza aldığımız eşyaları koyabilmek adına çeşit çeşit üretilmektedir.

Bez Çanta ölçüleri

Hayatımızın her yerini bir kanser gibi saran çevre kirliliği sorunu bizleri çok riskli tehlikelerle karşı karşıya getirmektedir. Bu tehlikelerin her biri birbirinden kötü senaryoları beraberinde getirirken bizler ise hiçbir şey yokmuş gibi hayatlarımıza devam etmekteyiz. Elbette ne kadar kirletilirse kirletilsin bizim ömürlerimiz için bir tehlike oluşturmasa dahi bizden sonra da bu dünyada yaşayacak insanlar olduğunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Bundan dolayı özellikle doğada çok uzun sürede yok olan plastik ürünlerin kullanımını azaltmalı bunun yerine daha uzun ömürlü ve doğa adına daha sağlıklı ürünler tercih etmeliyiz. Bez çantalar ise tam olarak dediğimiz konuya parmak basarak doğayı kirletmeyecek bir hammaddeden üretilmektedir. Bez çanta ölçüleri değişkenlik göstermekle beraber her kullanıma uygun bez çantalar bulunmaktadır.

Bez Çantalar Dayanıklıdır

Bez çantalar bez dediğimiz maddeden yapılmaktadır. Bu madde aklımıza geldiği gibi dayanıksız bir madde değildir. Bilakis gayet sağlam bir yapıya sahiptir. Bundan ötürü bez çantalarda dayanıklı ve sağlamdır. Bez çantaların bu kadar dayanıklı ve sağlam oluşunun altında elbette hangi marka adı altında üretildiğinin de çok büyük önemi vardır. Her üründe olduğu gibi bez çantalarda da kalite farkları olacaktır. Bez çanta ölçüleri değişkenlik göstermektedir. Değişkenlik göstermesinin sebebi ise her kullanıma uygun olmasıdır.

Her Kullanıma Uygun Bez Çantalar

Bez çantalar kullanıma göre şekillenmektedirler. Her kullanıma uygun ebatlarda bez çanta ölçüleri bulunmaktadır. Pazar veya alışveriş çantası olarak bez çanta ölçüleri 38X45 olarak üretilmektedir. Bu tip bez çantalar büyüklükleri ile dikkat çekse de taşıyacakları ağır yükler açısından oldukça dayanıklı olmak zorundadırlar. İçerisine kilolarca sebze ve meyve alabilecek kapasitedeki bu çantalar dayanaklı olmasalar herhangi bir işlevselliği kalmayacaktır. En küçük bez çanta ölçüleri ise 22X28 olarak üretilmektedir. Bunlar ise günlük kullanıma çok daha uygun olacaktır. Okula giderken birkaç kitap ve defter için büyük sırt çantaları taşımak yerine bu küçük mucizelerden edinmek çok daha mantıklı olacaktır. Bez çanta dendiği anda elde sırıtacak kadar dandik çantalar gelir. Aslında tam aksine sırıtmaktan daha çok bir şıklık katar bu çantalar.

Bez Çanta Ebatları

Bez çantalar özellik poşetlerin paralı oluşundan bu yana oldukça revaçta olan bir üründür. Plastik poşetlerin paralı oluşu insanları boş yere para harcamak yerine bir tane aldığında uzunca bir süre kullanabileceğin bu ürünlere itti. Göze plastik poşetlerden çok daha güzel gelen bu çantalar ise elbette sadece market alışverişi için kullanılmamaktadır. Bez çanta ebatları her kullanıma uygun olarak yapılmaktadır. İnsanlar bu çantaları artık günlük giyimlerinde de rahatlıkla tercih etmektedir. Ayrıca günümüzde modanın geçmişteki şatafatının yok olmasından bu yana insanlar daha sadece parçaları ve daha sade bir giyim tarzını seçmektedirler. Aslına baktığımızda en mantıklısı bu olacaktır. Zira kullanılan ürünler açısından şatafatlı giyinmek herkesin bildiği üzere birçok hayvanın canına mal olmaktadır.