Bilgi Merkezi

Bez Çanta Modelleri

Bez Çanta Modelleri

Bez Çanta Modelleri ve Çeşitleri

Günümüzde çokça kullanılan bez çanta modelleri üretim aşamasından başlayarak farklılıklar içermektedir. Özel ebatlarda hazırlanmasının yanı sıra boyutları da yine istekleri uygun yapılmaktadır. Ham maddesi pamuk olmakla beraber binlerce yıldır üretilen bu çanta modellerinde kullanılan tekniklerde farklı olabilmektedir. Baskılı ya da baskısız olabileceği gibi modellerde tasarım kullanımı da belirleyicidir. Gabardin kumaş, rips kumaş veya kanvas kumaş maddelerinden bez çanta modellerinin yapıldığı bilinmektedir. Peki, bez çanta modelleri hangi baskı seçenekleri bulundurur?

Bez Çanta Modelleri Üretimi

Söz konusu bez çanta modelleri dikimi için farklı kumaşlar kullanılmaktadır. Söz konusu üretimlerde kalite standartları baskı durumlarına göre belirlenir. Kumaşın iç kısmına işlemesinden ötürü çok daha dayanıklı olan empirme baskı çokça kullanılır. 5 renge kadar yapılabilir olan bu baskı türüyle bez çanta modelleri şekillendirilmektedir. Kumaşın dış yüzeyi için ise ofset baskı yapılmaktadır. Çok daha güzel bir görünüm açısından bu baskı türü seçilmektedir. Renkli çalışmalar daha iyi sonuçlar verdiği gibi logo eklemeleri de şık durmaktadır. Kumaşın dış yüzeyinde geçerli olan transfer baskıyla uzun vadeli proje çantalar yapılmaktadır. Net ve kaliteli duruşa sahip bayan bez çanta modelleri bu şekilde hazırlanmaktadır. Çok uzun seneler aynı bez çanta modelleri gerek işlevsel gerek aksesuar olarak kullanıma uygundur. Bu noktada oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmakla beraber tercih edilme oranı da artmaktadır.

Bez Çanta Tercih Nedenleri

Her geçen gün kullanım oranının arttığı bilinmekle beraber bez çanta tercih nedenleri de merak edilmektedir. Çeşitli avantajları sıralanabilirken bu durum genel çerçevede değerlendirilmektedir. İlk olarak çok daha sağlıklı olması ve çevre dostu özelliği dile getirilmektedir. Gerek üretiminde kullanılan malzemeler gerek eklenen unsurların tamamı doğaya zarar vermemektedir. Kumaş yapısının kalitesi bilindiği gibi tercih edilen boyalarda sorunsuzdur. Baskı süreçlerinde de insan sağlığını riske atacak unsur bulunmamaktadır. Bundan dolayı çocuklara yönelik bez çanta modelleri her geçen gün yenilenir. Çok farklı çizgi kahramanların bulunduğu bez çantaların kullanımı söz konusudur.

Çevreye duyarlı yapısı ise popüler olan alternatifleriyle karşılaştırıldığında çok daha iyi anlaşılmaktadır. Özellikle marketlerde kullanılan naylon poşetlerin doğada yıllarca yok olmadığı bilinmektedir. Devamlı üretilmesi ve sonrasında hemen kullanılıp atılması sonucunda kirlilik birikmektedir. Bez çantalar ise yapısı gereği çözümlenmesi kolay ürünlerdir. Ayrıca dayanıklı yapısından ötürü çok uzun yıllar aynı ürünün kullanımı söz konusudur. Çamaşır makinesinde ya da elle silinerek kirliliği giderilmektedir. Her türlü eşya taşınmasında kolaylık sunması, yıpranmasının geç olması da bez çanta modellerinin tercihinde belirleyicidir. Aşınma durumları olmadığı gibi dayanıklı taban bölümü sayesinde ürünler taşınmaktadır. Gıda ürünlerinin taşınması noktasında da naylonlara göre daha sağlıklı olduğu da ifade edilmektedir.

Baskılı Bez Çanta Modelleri

Baskılı Bez Çanta

İnsanların rahatına daha önem verdikleri son yıllarda baskılı bez çantalarda bu durumu desteklemektedir. Birbirinden farklı birçok baskılı bez çanta modelleri her yerde karşımıza çıkmaktadır.  Bireysel stil tercihlerimizin yanı sıra pek çok firmanın da promosyon reklam amaçlı dağıttığı baskılı bez çantalar karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazımız da baskılı bez çanta modellerinden , baskı çeşitlerine kadar olan tüm konulardan bahsetmek istiyorum.

Baskılı Bez Çantaları Birkaç Kategoride İnceleyelim…

 • Kumaş Türüne Göre Baskılı Bez Çanta
 • Baskı Türüne Göre Baskılı Bez Çanta
 • Boyutuna Göre Baskılı Bez Çanta

Kumaş Türüne Göre Baskılı Bez Çanta

Bez Çanta üretiminde kullanılan her kumaş baskılı olarak ta üretilebilir. Şunu belirtmek gerekir ki her bez çanta baskı için direk olarak uygun olmayabilir. Örneğin jüt bir çanta baskılı olarak yapılmak istenirse zemini laminasyon ile kaplandıktan sonra baskı uygulanabilir.

Baskılı Ham Bez Çanta 

Ham bez çantalara uygun olan baskı çeşitleri,

 • Serigrafi Baskı
 • Emprime Baskı
 • Süblime Baskı
 • Dijital Baskı
 • Ofset Baskıdır.

you are enough baskili bez canta 239karetta baskili bez canta 241kirmizi bez canta taburede oturan kiz 74kaktus baskili siyah bez canta 252

 

promotion tote bag turkey baghashtag serkan canta bez canta logolu baskili 2 promotion tote bag turkey baghashtag serkan canta bez canta logolu baskili 4

 

Baskılı Kanvas Çanta 

Kanvas Bez Çantalara uygun olan baskı çeşitleri,

 • Serigrafi Baskı
 • Emprime Baskı
 • Süblime Baskı
 • Dijital Baskı
 • Ofset Baskıdır.

Baskılı tipte olan kanvas bez çantalarda sayısız çeşit bulunmaktadır. Dilerseniz siz de istediğiniz bir tasarımı, yazıyı, deseni bez çantanıza bastırabilirsiniz. Baskılı kanvas bez çantaların fiyatları kanvas çantanın kumaş yapısı olarak daha kalın olmasından sebep daha maliyetli olabilir.Ortalama olarak 15 – 35 lira arasında fiyatları değişmektedir. Bu fiyat kumaş ve dikiş kalitesi, baskı kalitesi, ebat gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Özel tasarım baskılı kanvas bez çanta fiyatları ise 20 – 30 lira arasında bulunmaktadır. Dilerseniz istediğiniz tasarımı bez çantanıza bastırabilirsiniz.

 

istanbul baskili kanvas bez canta 214 love is magic baskili kalin kanvas kumas 211 kedi baskili kanvas bez canta 31

Baskılı Jüt Çanta 

Jüt çantalarda baskının uygulanabilmesi için baskı görselinin altına laminasyon işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra baskı uygulanabilir.

 

domaine bez kese

Baskılı Nonwowen Çanta 

Baskılı nonwoven çantalar maliyet açısından en uygun olan , genelde promosyon amaçlı firmaların tercih ettiği çantalardır. Renkli kumaş üzerine renkli baskılar rahatlıkla uygulanmaktadır.

promotion tote bag turkey baghashtag serkan canta bez canta logolu baskili 18promotion bag turkey baghashtag tote bag serkan canta printed cloth manufacturer models cloth 4promotion bag turkey baghashtag tote bag serkan canta printed cloth manufacturer models cloth 5promotion tote bag turkey baghashtag serkan canta bez canta logolu baskili 13Yonca Baskili Bez canta

 

        Bez Çantalarda Uygulanan Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Farklı kumaş türlerinde uygulanan baskılı bez çanta modellerinde kullanılan baskı çeşitleri nelerdir ve aralarında ne gibi farklılıklar vardır . Genel anlamda uygulanan baskı çeşitleri,

 • Serigrafi Baskı
 • Emprime Baskı
 • Süblime Baskı
 • Dijital Baskı
 • Ofset Baskı

Bu baskı çeşitlerinin her birisi farklı kumaş türlerine farklı şekillerde uygulanmaktadır. Empirme baskı en çok uygulanan baskı çeşidi olarak karşımıza çıkar .

Baskının maliyetini ne belirler?

Her bir baskının kendi için bir baskı kalıbı ve maliyeti vardır. Burda genel maliyeti belirleyecek olan faktör seçtiğiniz kumaş türü , adetiniz , görsel renkleriniz , görselinizin boyutu gibi etmenler rol oynar.

 

yap7
Baskılı Büzgülü Gümüş Çanta
yap22
Baskılı Nonwoven Çanta

 

Boyutuna Göre Baskılı Bez Çanta

Baskılı Bez Çantalar genelde kullanılan omuz çantaları standart 34*40 ölçüsünde olmaktadır. Farklı renklerde ve farklı ölçülerde üretilebilir. Son zamanlarda baskılı kesenin oldukça yaygınlaştığı görülmektedir.

Naylon ya da kağıt poşetlerde devamlı bir maliyet ortaya çıkması da aradaki farkı göstermektedir. Kağıt poşetler ekonomik anlamda da çok daha cazip olmaya devam etmektedir. Her zaman bir maliyet çıkmaması, çok ağır ürünlerin dahi rahatlıkla taşınabilmesi tercih nedenlerinden sadece birkaçıdır. Üretim süreçleri özelinde değerlendirme yapıldığında bez çantaların çok daha az enerjiyle üretilmektedir. Başlı başına bir başka ekonomik gerekçe olarak bu da sıralanmaktadır.

Çok Tercih edilen Bez Çanta Modellerinin ölçüleri;

 • Omuz Tipi Bez Çanta 40 cm x 35 cm
 • Omuz Tipi Bez Çanta 40 cm x 40 cm
 • Clutch Bez Çanta 10  cm 20 cm
 • Sırta Takılabilen Bez Çanta ( Büzgülü ip çekmeli ) 40 cm 40 cm

Bez Çanta Modellerinde Kullanılan Kumaşlar

 • Rips 140 gram, 200 gram 300 gram,
 • Ham bez gabardin 140 gram, 200 gram, 320 gram
 • Ham bez kumaş 130 gram, 140 gram
 • Ham bez kanvas kumaş 140 gram, 200 gram
 • Nonwoven polyester tela kumaş 60 gram, 90 gram

yap46

Bez Çanta Modelleri Kullanımı

Farklı renklerde ortaya çıkabildiği gibi tasarımları da değişken bayan bez çanta modelleri çok fazladır. Kullanım durumlarına göre renk seçimleri de baskılı ya da baskısız olması da belirlenmektedir. Belirli amaçlarla doğrultusunda bir pazarlama etkinliği kapsamında da bu çanta üretimleri yapıldığı görülmektedir. Özellikle tanıtım için firmalar bu yolu çokça kullanmaktadır. Bir markanın tanıtımı olabileceği gibi bir şirket ya da ürün tanıtımları da bez çantalarla gerçekleştirilmektedir. Özellikle büyük fuar organizasyonları ya da kapsamlı toplantılarla bu tanıtımları güzel sonuçlar vermektedir. Promosyon ürünleri denilince ilk akla gelenlerden bir tanesi de şüphesiz bez çantalar olmaktadır. Buradaki en büyük amaç ise gündelik hayatta bu çantaların çokça kullanılacak olmasıdır. Bu sayede çanta üzerindeki logo ya da marka ismi her gün yeni kişiler tarafından görülecektir. Bu hedef doğrultusunda potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek isteyen firmalar projeler geliştirmektedir. Daha kaliteli bez çantaların ilgi çekici şekilde üretilmesi istenmektedir. Tek taraflı ya da çift taraflı baskı durumları da buna göre yapılmaktadır.

Promosyon Bez Çanta Modelleri

Hedef kitle özelinde yapılan çalışmalarla bez çantaların kullanımında artış gerçekleştirilmektedir. Artık hemen yırtılan ya da hiçbir şey taşıyamayan poşetler yerine bez çantalar kullanılmaktadır. Bu sayede marka tanıtımları olurken aynı zamana farklı konsept çalışmaları da bulunmaktadır. Bunlardan bir başkası da marketlerde poşet yerine bez çanta hediye etmektedir. Hemen her zincir markette bu uygulama önemli bir başarıyı da beraberinde getirmektedir. Müşteri memnuniyeti sağlanırken daha sağlam bu bez çantalar tek kullanımlı değildir. Her zaman markete giderken müşteriler yanlarında bu çantaları taşımaktadır. Görünürlük kazandırmasıyla bez çanta kullanımı da çeşitlenmiş olmaktadır. Logonun çanta üzerinde nereye yapılacağı, market isminin nerede bulunacağı iyi araştırılmaktadır. Her zaman için karşıdan daha rahat görünmesi hedeflenir. Işıktan etkilenmeyecek bir baskıyla bez çantalar hazırlanır ve tam anlamıyla en etkileyici reklam unsuru olmaktadır.

Köklü firmalar tarafından ortaya konan çalışmalarla daha işlevsel olduğu da görülmektedir. Promosyon çalışmaları haricinde de çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. İlk olarak marketlerde ya da pazarlarda ürünlerin taşınması adında bez çantalar ilk sırada gelmektedir. Rahatlıkla çok ağır olan ürünlerin taşınması bile yapılmaktadır. Ürünlerin saklanması ya da başka bir yere taşınmasında da kullanılmaktadır. Bunların haricinde bir model olarak da artık kullanımı vardır. Sadece işe yaramasından ötürü değil, şık tasarımlarıyla da ilgi çekici bez çanta modelleri kullanılmaktadır. Gece davetlerde ya da misafirliklerde de bu bez çantalar tercih edilmektedir. Devamlı temizlenerek aynı şekilde bez çantaların kullanılabilir olması da önemlidir. Sadece bir zorunluluk ya da bir işe yaradığı için değil, aksesuar görevi de bulunmaktadır. Özellikle bayan bez çanta modelleri için bu durum öne çıkmaktadır. Büyük ebatlarda olan bez çantaların haricinde daha küçük ve hoş duruşlar vaat edenleri vardır. Bu çantaların dikkat çekici olma özelliğiyle kullanımı artmaktadır.

Bez Çanta Fiyatları

Söz konusu bez çanta modelleri fiyatları sahip oldukları birçok etkene bağlı değişmektedir. Bayanlara yönelik olarak daha açık tonlar kullanılmaktadır. Ayrıca şık durması adına işlemeler, nakışlar olabilmektedir. Daha düz desenli bez çantalarda fiyatların uygun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yaz aylarında ise daha fresh bir görünüm sunduğu bir gerçektir. Sadeliğin daha ön planda olduğu zaman dilimlerinde standartların ötesinde modelleri tercih edilmektedir. Çocuklara yönelik bez çantalarda ise çizgi kahramanlar ya da figürler yer almaktadır. Halihazırda ücretsiz bir şekilde marketlerin bez çantalarını almak mümkündür. Tek ya da çift taraflı market ismi var olurken renkleri de yine marketle artık bütünleşmiş durumdadır. Doğa dostu olmasıyla beraber çevre duyarlılığa sahip kişilerce kullanımı da teşvik edilmektedir. Ürün seçimleri noktasında farklı ebatlara sahip bez çanta modelleri daha fazla araştırılmaya başlanmıştır. Fiyatlarda etkili hususlardan bir tanesi de şüphesiz ki malzeme dışında baskı kalitesidir. Baskı metotları kullanımıyla tanıtım metni ya da logo seçimleri öne çıkmaktadır.

Günümüz dünyasında kullanımı gittikçe artan bez çantanın kullanım alanının genişliği sebebiyle de birçok modeli bulunmakta. Bez çanta modelleri, renkleri, üzerindeki görselleri ile birçok kişinin ilgi odağı da olmakta. Ayrıca ham maddesi yüzde yüz pamuk olan kumaşlardan üretilen bez çantalar hem çevrenin hem de sağlığımızın dostudur. Çünkü üretiminde kimyasal maddelerin kullanıldığı poşet çantalar doğada çözülmeyip, doğayı ve sağlığımızı tehdit ederken, yüzde yüz pamuktan üretilen kumaşlar ile üretilen bez çantalar doğa da çözülme ve geri dönüşümü sağlanabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca kumaşların sık dokusu sebebiyle sağlam ve güçlü olan bez çantalar, içinde taşınan eşyaların güvenliği açısından da rahatlıkla kullanılabilir özellikte. Baskılı ham çanta ve baskısız ham çanta modellerinin yanı sıra tasarım yapmak için de ham bez çanta tercih edilmekte. Ham bez çanta da tercih seçeneğinin çok olması her bütçeye de hitap etmesini sağlamakta .

.bez canta atolyesi

Baskılı ve Baskısız Bez Çanta

Bez çanta imal edilirken baskısız ham bir şekilde imal edildiği gibi, baskılı olarak da üretimi yapılmakta. Baskılı ve baskısız bez çanta kullanıcının tercihine göre yapılmaktadır. Kendi tasarımını yapmak isteyenler baskısız ham çanta türünü tercih ederken, bazıları da hazır baskılı bez çantaları tercih etmekte. Birbirinden güzel görsellerin ya da mottoların basıldığı çantalar göze ve duygulara hitap etmesi dolayısıyla oldukça rağbet gören bez çantalar arasında yerini almakta. Bununla birlikte promosyon olarak bez çanta kullanmayı tercih eden firmalar, bez çanta üzerine markalarını ve mottolarını üretirler.

Bez Canta Taburede Oturan Kiz Baskili Siyah 3
Baskılı Bez Çanta
Bez Canta Live Simply Baskili
Baskılı Ham bez Çanta
Bez Canta Taburede Oturan Kiz Baskili
Baskılı Ham Bez Çanta 2
Yaprak Baskili Bez Canta4
Baskılı Ham Bez Çanta 3
yap 5
Baskısız Ham Bez Çanta

Körüklü ve Körüksüz Bez Çanta

Körüklü ve körüksüz bez çanta arasındaki fark nedir diyecek olursak. Körüksüz bez çanta iki kumaş parçasının birleştirilerek dikilmesi ile oluşturulan sade çanta çeşididir. Körüklü bez çanta ise iki kumaş ile birlikte dikilecek olan bez çantanın alt kısmına bir kumaş parçası daha ilave edilerek dikilen bez çantadır. Körüklü bez çanta bu özelliği ile desteksiz olarak yere bırakınca durabilme özelliğine sahiptir, körüksüz bez çanta modelinde ise bu söz konusu değildir. Körüklü ve körüksüz her iki çantanın da kendilerine has bir kullanım alanları vardır. Bu kullanım alanlarına göre kullanıcılar tarafından tercih edilirler.

Baskisiz Ham Bez Canta
Bez Çanta Üretimi

Büzgülü Bez Çanta

Ham bez çanta çeşitlerinden olan büzgülü bez çanta, küçük veya büyük boyutlarda olabilmekte. Özellikle küçük boyutlarda daha çok kullanılan büzgülü bez çanta, özel günlerde paketleme yapmak için kullanılmakta. Kına gecelerinde hediyelik kınalar paketlenirken, nikâh merasimlerinde de nikâh şekeri paketlenebilmektedir. Bu küçük bez keseler içine kurutulmuş lavanta ve yasemin gibi çiçekler koyarak, dolap içlerine veya odanızın bir köşesine koyarak güzel ve ferah bir koku elde edebilirsiniz.   Ayrıca mutfaklarda kuru gıda, kuru yemiş ve bakliyat gibi ürünleri saklamak için de büzgülü bez çantalar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yine banyolarda kirli çamaşır sepeti yerine kullanılabildikleri gibi makineye çamaşır atarken içine çamaşır konularak makineye de atılabilir. Büzgülü bez çantaların veya keselerin tek büzgülü ve çift büzgülü olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

yap44
Büzgülü Bez Çanta
yap33
Baskılı Büzgülü Bez Çanta

Kanvas Bez Çanta

Keten olarak da bilinen kanvas kumaştan üretilen kanvas bez çanta pratik ve kombin tamamlayıcı olması sebebiyle son zamanlarda kullanımı artmıştır. Normal ham bez çantaya nazaran daha sağlam olan kanvas bez çanta, aynı şekilde sağlam sapı veya kulpu sayesinde ağır yükleri de rahatlıkla ve güvenle taşınabilmektedir. Kanvas bez çanta üzerine basılan görseller veya mottolar, kanvas bez çantanın üretiminde kullanılan kumaşının sık dokusu sebebiyle tok durmasından dolayı daha güzel ve parlak görünmektedir. Bu sebeple promosyon olarak bez çanta ürününü kullanan firmalar genel olarak kanvas bez çantayı tercih etmektedirler. Ayrıca sağlamlığı dolayısıyla market ve pazar alışverişinde de genellikle kanvas bez çanta kullanılmaktadır.

Kedi Ham Bez Kanvas Bez Canta

Gabardin Bez Çanta

Yüzde yüz pamuk kumaştan üretilen gabardin bez çanta kumaşının sık dokusu ve pürüzsüz yüzeyi ile üzerine yapılan baskılar ve tasarımlar daha güzel durmaktadır. Bu anlamda promosyon ürünü olarak tercih edildikleri gibi kreş ve anaokulu çantası, çocuk sırt çantası, fuar, spor ve etkinlik çantası olarak da tercih edilmekte. Gabardin bez çanta normal ham bez çantaya nazaran daha kalındır. Bu sebeple de daha sağlam bir yapıya sahiptir. Gabardin bez çantanın birçok rengini ve modelini bulunmaktadır. Bunun yanında gabardin bez çantalar da doğal yapısından dolayı sağlıklı olduğu kadar çevre dostudur.

Kedi Baskili Siyah Gabardin Bez Canta 9

Clutch Bez Çanta

Clutch bez çanta modelleri genellikle küçük ve fermuarlı olarak yapılan bez çantalardır. El çantası, makyaj çantası ve kalemlik gibi çeşitleri olan clutch bez çantalar kullanım açısından da oldukça pratiktir. Clutch bez çantalar, çeşit çeşit renkleri, üzerindeki şık görselleri ile özellikle gençlerin ilgisini çekmektedir. Hafif yapısının yanında sağlam olması, yıpranmaya ve yırtılmaya karşı dirençli olması ve temizliğinin kolay olması ile clutch bez çantaları en çok rağbet gören bez çantalar kategorisinde yerini almaktadır. Ayrıca promosyon içinde clutch bez çantalar iyi bir tercihtir. Clutch bez çantaların daha küçük modelleri cüzdan veya bozuk para çantası olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca clutch bez çantaları astarlı ve astarsız olarak da üretilmekte.

Kulplu Bez Çanta

Günümüz dünyasında gittikçe artan bez çanta kullanımı, çeşitliliği de arttırmaktadır. Doğal yapısı ile sağlığa zararsız olan bez çantalar doğada çözülebilir olması ile de çevre dostu olduğu için kullanımı yaygınlaşmaktadır. Birçok alanda kullanılan bez çantalar, yapısı dolasıyla kullanım kolaylığı da sağlamakta. Bu anlamda kulplu bez çanta genellikle çok tercih edilen bez çantalardandır. Kulplu bez çantalarda, kulp çantanın kendi renginden olduğu gibi farklı renklerde de olabilmektedir. El çantaları kısa kulplu iken kol ve çapraz çantalarda kulp uzundur. Sırt çantaların da ise hem elde taşımak için kısa kulp hem de sırta takılması için uzun kulp yapılmaktadır. Cüzdanlarda ve daha küçük boyutlardaki bez çantalara ise oldukça kısa kulplar kullanılmaktadır. Bez çanta kulpları genellikle çantaların kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanmaktadır.

yap18
Renkli Kulplu Baskılı Bez Çanta

Çekmeli Bez Çanta

Büzgülü çantanın farklı bir versiyonu olan çekmeli bez çanta çok amaçlı bir kullanım şıklığını bize sunar. Tekstil sektörünün mühendislik örneği olarak görülebilecek olan çekmeli bez çantaların kulplarını çektiğiniz zaman büzgülü çanta şekline dönüşerek çantanızın içindeki eşyalarınızı kapatarak muhafaza eder, ancak kulpları açtığınız zaman da büzgülü bez çanta birden bir sırt çantasına dönüşüverir. Baskılı ve baskısız versiyonları bulunan çekmeli bez çantaların kulpları da birbirinden şık şekilde tasarlanabilmektedir.

Siyah Cekmeli Bez Canta 768x512 1

Fermuarlı Bez Çanta

Kullanım açısından hayatımıza kolaylık sağlayan bir diğer ürün bez çanta da fermuarlı bez çanta çeşitleridir. Genellikle küçük boyutlarda tasarlanan fermuarlı bez çantalar, çantamızın içine koyabileceğimiz bir ikinci çanta özelliği taşımaktadır. Gerek makyaj malzemelerimizi gerek özel eşyalarımızı veya hemen elimizin altında olmasını istediğimiz eşyalarımızı çantadaki diğer eşyalara karıştırmadan muhafaza edebilmemiz sağlayan fermuarlı çantalar, birbirinden şık görsel baskıları ve renkleri ile kullanıcılarının gönlüne hitap etmektedir. Astarlı ve astarsız modelleri olan fermuarlı bez çantalar, gençler ve çocuklar için harika bir kalemlik seçeneği de olabilir.

IMG 0352 scaled e1621435052795
Fermuarlı Clutch Bez Çanta

Bez Çanta Çeşitleri

Tamamen doğal olarak üretilen ve yaygın bir kullanım alanına sahip olan bez çantalar, birden fazla tasarım ve kullanım amacı ile birlikte tamamen doğal olarak üretilmektedir. %100 pamuktan elde edilen ve %100 pamuk iplik ile dikimleri tamamlanan bez çanta çeşitlerinin günümüzde ağırlıklı olarak tanıtım amacı ile özel baskı ya da dikim ile tasarlanmış olsa da gündelik yaşamda ve kiloca ağır malzemeleri taşımak amacı ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Bez çanta çeşitleri bez çanta atölyeleri, imalatçılar ve tasarımcılar tarafından her gün yenilenerek üretilmeye devam etmektedir. Yüzlerce farklı bez çanta çeşitlerini kullanım yaygınlaştıkça model ve şekil olarak da gelişmeye ve değişmeye devam etmektedir. Bez çantalar son günlerin modası haline gelmek ile beraber, kişiden kişiye ve kullanım tarzına göre de çeşitleri değişmektedir. Herkese hitap eden ve göz alıcı şekiller de olan bez çanta  aynı zaman da gün geçtikçe daha çok tercih edilmektedir.

baskisiz kulplu bez canta
Baskısız Ham Bez Çanta
berkem bez canta
Baskılı Siyah Ham Bez Çanta
madelene bez kese
Baskılı Büzgülü Kese
linada bez canta
Baskılı Renkli Tela Çanta
doal bez kese
Baskılı Clutch Bez Çanta

Baskısız Bez Çanta

Bez çantalar doğal pamuktan imal edilen kumaşlar tarafından tamamen organik ve doğal olarak dikilmektedir. Dikilen her bez çanta aslında insan hayatına olduğu kadar doğaya da fayda sağlamaktadır. Ham kumaşlardan dikilerek ve taşıma kolaylığı sağlayan bez çantalar tamamen doğal rengi olan ekru tonda kullanılmaktadır ve kesinlikle transparan özelliği yoktur. Çünkü bez çantaların kumaşı olan ham kuşların dokuma sıklığı 41 ya da 42 telden oluşmaktadır. En olarak ise yaklaşık en düşük 120 santimetre olarak üretilmektedirler. Doğallıktan yana olan her bez çanta atölyesi ve üreticisi baskı işlemi uygulamadan bez çanta üretmekte ve tamamen doğal olan formuna görüntü olarak da doğallığını bozmadan tüketiciye ulaştırmaktadır.

Baskısız Bez Çanta Özellikleri Nelerdir?

Ham kumaş ile dikimi tasarlanan ve kiloda da ağır materyalleri taşımak adına aynı zamanda da son günlerin moda ikonu olmuş olan organik bez çantaların en büyük özelliği kumaşı kadar duruşunun da sade ve doğal olmasıdır. Baskısız bez çanta, kendi kumaşından çanta formuna getirilmiş etkileyici bir doğallığa sahipken doğayı ve çevreyi korumanın gururu ile birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Baskısız bez çanta üzerinde herhangi bir simge, logo ya da yazı bulundurmamaktadır. Bu yüzden doğa ve doğallıktan yana olan her birey tarafından sıkça tercih edilmektedir. Baskısız bez çantanın bir diğer özelliği ise tarafsız duruşudur. Üzerinde bir baskı taşımadığı için herhangi bir ekstra işleme de gerek duymadan, yalnızca ham kumaşın çanta formuna göre dikilmesi yeterlidir. Baskısız bez çanta aynı zamanda modaya da büyük ölçüde katkılar sağlamıştır. Bu özelliği ve tamamen doğal olan formu sayesinde de her tarza uyum sağlamaktadır. Doğal yapısı ile de baskısız bez çanta dikimi ve üretimi oldukça modern bir yapı ile beraber tasarlanarak üretilmektedir. Modern ve organik olan baskısız bez çanta aynı zamanda oldukça özgür bir görünüme de sahiptir. Baskısız bez çanta kullanan tüketici açısından özgürlük, moda ve sıfır atık misyonu var ise, baskısız bez çanta kullanarak bu misyonun altını çizerek, kendi vizyonuna da bez çanta ekolünü eklemektedir.

siyah baskisiz bez canta
Siyah Baskısız Bez Çanta

Baskısız Bez Çanta Dikimi

Ham kumaşları yaklaşık olarak 35’ e 40 ölçülerde keserek, yine kendi kumaşından elde edilen çanta sapları eklenerek tamamen doğal rengi olan ekru tonda üretilen baskısız bez çanta, bez çanta atölyeleri, bez çanta dikim evleri, bez çanta üreticileri ya da bez çanta imalatçıları tarafından üretilmektedir. Bez çanta dikimleri oldukça kolay olmasına rağmen, elde dikilen çantaların dayanıklılığı pek de uzun süreli olmamaktadır. Çünkü baskısız olarak hiçbir şekilde dikiş dışında işlem görmeden makineler tarafından sağlam dikişler ile dikilen baskısız bez çanta, elde dikilmiş baskısız bez çantaya nazaran hem daha dayanıklı hem de daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Özellikle sap kısımlarının çapraz ve çift dikiş olarak sık bir dikim tekniği ile makineler tarafından dikilen baskısız bez çanta kullanımı çok daha mutlaktır. Baskısız bez çanta üretiminin amacı tamamen doğal olması ve bu doğallığı korumasıdır.

Son dönemlerde özellikle kullanımı yaygınlaşan baskısız bez çanta modellerini tercih eden kullanıcılar günden güne artmaktadır. Doğayı korumak isteyen ve kendi sağlığından sonra da gelecek nesillere bir doğa bırakmak isteyen her bilinçli tüketici tarafından sıkça tercih edilmektedir. Değişen ve büyüyen sanayi dünyasından dolayı doğa, çevre ve insan sağlığı olumsuz yönde etkilenmektedir. Özellikle insan sağlığını derinden etkileyen sanayi sektörü, insanlarda ağır alerji ve kronik hastalıklara yol açmaktadır. Ancak bu duruma dur demenin en güzel yöntemini bulan tekstil sektörü, baskısız bez çanta üretimine başlamıştır. Ve üretimin ilk amacı doğayı korumak iken aynı zamanda da hassas ve alerjik bünyeye sahip olan bireylerin özellikle sıcak yaz günlerinde ter ve sıcaktan dolayı tahriş olan ciltlerini rahat ettirmek amacı ile de baskısız bez çanta üretimi çoğalmıştır.

yap46
Baskısız Bez Çanta Renkleri

Baskısız bez çanta üretiminin önemi olarak vurgulanan geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri kapsamında yapılıyor oluşudur. Tamamen %100 saf pamuktan imal edilen ham kumaşlar yani bilinen adı ile Amerikan bezleri ile organik olarak doğayı ve çevreyi korumak amacı ile üretilen baskısız bez çanta, moda, tekstil ve insan sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Bilinçli bir tüketim sağlamak adına da büyük önem taşıyan baskısız bez çanta aslında tamamen özgür ve farkındalık yaratan bir tarza sahiptir. Bilinçli şekilde tüketimi destekleyen hemen her bireyin omuzlarında ve ellerinde sıkça denk gelinen baskısız bez çanta, üretilmeye başlandığı ilk günden beri sıkça tercih edilmektedir. Her gün yenilenen dünyada her iş kolunun da kendini yenilemesi ve daha yararlı işler çıkararak hayatta iz bırakabilmesi adına tasarımda, üretkenlikte ve bilinçli tüketimde öncü olan baskısız bez çanta modelleri, insan yaşamının da büyük ölçüde yardımcı bir aksesuar olarak sürekli gündemdedir. Plastik, naylon ya da polyester gibi ham maddeler kullanılmadan tamamen doğal olarak üretilen baskısız bez çanta, uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı ile de tüketiciyi kendine hayran bırakmaktadır.

Çevre ve doğa dostu olan baskısız bez çanta gündelik yaşamda hemen her alanda insanlara ayak uydurmaktadır. Her an ve her yerde tüketici ile birlikte olan baskısız bez çanta sağlık açısından önemli olduğu kadar ekonomik açıdan da büyük önem taşımaktadır. Toprak ananın insanoğluna koşulsuz ve karşılıksız vermiş olduğu nimetlerden biri olan pamuklar ile tamamen doğal olarak üretilen baskısız bez çanta maliyetleri de oldukça düşüktür. Dolayısı ile tüketici ile buluşan her baskısız bez çanta doğa dostu olduğu kadar aynı zamanda da bütçe dostudur. Ev ve dünya ekonomisine olan katkılarından dolayı baskısız bez çanta üretimi her geçen gün yaygınlaşmakta ve gelişmektedir. Dünyanın temelini oluşturan ekonomi ve sağlık adına en destekçi ürünler olan baskısız bez çantalar aynı zamanda moda ve tarz dünyasında da lider durumdadır. Üretimi ile sürekli gelişen ve milli sermayeye de çok büyük ölçüde destek olan baskısız bez çanta imalatları, doğal yollardan elde edilmesinden kaynaklı düşük maliyetli olarak üretilmektedir.

Baskısız bez çanta model ve ölçüleri bez çanta formuna göre değişkenlik göstermektedir. Ana formda beş farklı modele sahip olan baskısız bez çanta modelleri genellikle kumaş askılı ya da ip askılı olarak iki gruptan oluşmaktadır. Ancak her iki grubunda içerisinde bulunan baskısız bez çanta modellerinin ölçüleri aynıdır. 10 x 13 santimetre olan en küçük boya sahip baskısız bez çanta 15 x 20 santimetre olan baskısız bez çanta modelleri birbirlerine en yakın ölçüye sahip iki modeldir. Bu iki modeli takip eden 20 x 30 santimetre ve 25 x 35 santimetre olan diğer yakın ölçülü orta boy baskısız bez çanta modelleri gelmektedir. Ve son olarak sıklıkla tercih edilen ve en büyük boyutlara sahip olan diğer ikili baskısız bez çanta modelleri ise 30 x 40 santimetre ve 40 x50 santimetre olarak üretilmektedir.

Baskısız Kanvas Bez Çanta

Kanvas bez çanta günümüzde oldukça sık kullanılmaya başladığımız bir üründür. Özellikle alışveriş yaparken veya günlük gezilerimizde kullandığımız kanvas bez çantaların oldukça pratik bir kullanımı bulunmaktadır. Kumaştan yapılmaları sayesinde oldukça yumuşak bir dokusu bulunmaktadır. Diğer çanta türlerinin aksine çantayla kilolar taşıdığınız zaman omzunuzu acıtmamaktadır. Ayrıca genişleyebilen bir yapısı olmasından ötürü içerisine koyacağınız eşyalarınızı kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Günümüzde pek çok kanvas bez çanta çeşidi bulunmaktadır. Baskılı veya baskısız kanvas bez çanta seçenekleriyle size en uygun olanı seçebilirsiniz. Bez çanta sayesinde günlük hayatta kolaylık yakalayabilirsiniz. Pek çok ebatta bulunabilen kanvas bez çantalarını dilerseniz kişiselleştirebilirsiniz. Rozet kullanabilir, kumaş kalemleri ile renklendirebilirsiniz. Bunun için baskısız kanvas bez çanta oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Baskısız olmasından ötürü dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Baskısız Kanvas Bez Çanta Fiyatları

Baskısız kanvas bez çanta fiyatları markadan markaya değişkenlik gösterse de ortalama olarak 5 – 20 lira arasında değişmektedir. Burada dikiş ve kumaş kalitesi, fermuar – çıtçıt özelliği gibi durumlar fiyat üzerinde değişiklik yapabilmektedir. Ek olarak kumaşın renkli olması da fiyatı değiştiren özelliklerden biridir. Sizin için en uygun olan baskısız kanvas bez çanta seçimi yaparak günlük hayatta kullanabilirsiniz.

Kanvas Bez Çantanın Sağladığı Kolaylıklar

Kanvas bez çanta, oldukça sağlam olmasından ötürü içerisinde kilolar taşıyabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki bu durum dikiş ve kumaş kalitesine göre değişebilmektedir. Çeşitli ebatlarda olabileceği gibi çeşitli bölme sayılarında olan bez çanta bulabilirsiniz. Kullanım amacınıza göre en uygun olan bez çantayı seçerek rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Kumaştan yapılmasından ötürü oldukça yumuşak bir dokusu bulunur. Böylelikle omzunuzu acıtmadan kilolar taşıyabilirsiniz. Dilerseniz fermuarlı veya çıtçıtlı modeller tercih edebilirsiniz.

Kanvas Bez Çanta Kullanım Alanları

Kanvas bez çantanın pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Plaj çantası, günlük çanta, spor çantası gibi amaçlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dikiş kalitesine bağlı olarak bez çantalar kilolar taşıyabilmektedir. Ayrıca sahip olduğu dokusu sayesinde de omuzlarınızı acıtmadan eşyalarınızı taşımanıza yardımcı olmaktadır. Baskısız kanvas bez çanta tercih ederek hem sade ama şık bir görüntü yakalayabilir hem de omuzlarınız acımadan eşya taşıyabilirsiniz.

Bez Çanta Çeşitlerinin Modelleri

Yaygın bir kullanım alanına sahip olan bez çanta çeşitleri birçok formda da ayrıca üretilmektedir. Hem fiyat açısından hem de kullanım alanlarının yaygınlaşmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedirler. Bez çanta çeşitlerinin model olarak öncelikle promosyon yani tanıtım amaçlı firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunu nedeni ise hem çevreye hem de insan sağlığına zararı olmayan ham kumaşlardan üretilmesidir. Tanıtım ve reklam amacı ile üretilen bez çanta çeşitlerinin üzerine reklam, slogan ya da firma logolarını bastırarak ücretsiz bir şekilde halka arz eden modeller önde gelmektedir. Tek omuza çift askı olarak ve bazen tek taraflı bazen ise çift taraflı baskı ve işleme yapılarak kullanıma ve amaca uygun haline getirilerek bez çanta çeşitliliğini çoğaltmaktadırlar. Ancak reklam amaçlı üretilen bez çantaların arasında ince ip askılı ve sırt çantası olarak da kullanıma uygun olan birden fazla model mevcuttur. Bez çanta çeşitlerinin arasında en yaygın olarak kullanılan model ise alışverişe ve uzun ömürlü kullanıma dayalı olan modellerdir.

Bez Çanta Çeşitlerinin Ölçüleri

Ağırlıklı olarak ham kumaştan elde edilen bez çanta çeşitlerinin ortalama ve en sık kullanılan ölçüsü 35’ e 40’ tır. Bez çanta çeşitleri adından da anlaşıldığı gibi ham kumaştan üretildikleri için yumuşak bir forma sahiptirler. Bez çantaların tercih sebeplerinin en başında plastik poşet ve kâğıt torba gibi malzemelerin kullanımından kaçınılarak, doğaya, çevreye ve insan sağlığına etki edecek olan zararı en aza indirgemektir. Bez çanta çeşitleri poşet ve kâğıt torbalara oranla daha dayanıklı ve birden fazla sürekli kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca bez çanta çeşitlerinin birçok modelinin üzerine kaplama, boyama, nakış ya da boncuk işleme gibi detaylara uygun olarak üretilmektedir.

Bez Çanta Çeşitlerinin Özellikleri

Bez çanta çeşitleri organik olarak ham kumaştan imal edilmektedir. Dikiminin ve üretiminin yaygın olduğu kadar satın alınabilme oranı da bir o kadar yaygın ve her bütçeye uygundur. Maliyeti düşük olan ve her türlü her açıdan fayda sağlayan bez çanta çeşitleri, sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Elde kullanılan boyutlarının dışında, sırtta çift askılı, sırtta tek askılı, yandan geçirmeli tek askılı modelleri mevcuttur. Ancak en yaygın şekli ile tek omuzda çift askılı ya da çift ipten yapılmış askılı olan bez çanta çeşitleri kullanılmaktadır. Bez çanta çeşitlerinin, doğa ve insan sağlığı dostu özelliği ile hemen her kesimden kişiye hitap eden genel bir yapıları vardır.

Kanvas Bez Çanta

Kanvas Bez Çantaların Kumaş Yapısı

Kanvas bez çanta kumaş yapısı nedeniyle biraz daha sert bir yapıya sahip olabilmektedir, tabii ki bu sertlik kumaşın kalınlığıyla da doğru orantılıdır. Fakat bu sert kumaş oldukça sağlam bir yapıdadır. Yine diğer bez ürünler gibi çeşitli boylarda, modellerde üretilmektedir. Diğer bez ürünlerde olduğu gibi kanvas çantalarda da aynı şekilde geniş çaplı model çeşitleri bulunur ve alıcılar bu çeşitler arasından kendilerine uygun olanı seçebilir. Peki bu çantaların elde edilişi ne şekildedir? Kanvas çantaların üretimi için de aşamalar bulunur. Öncelikle bu çantanın üretimi için hammaddeye baktığımızda, elbette kanvas kumaş kullanılır. Zaten kanvas çantanın adını aldığı asıl nokta hammaddesidir. Bu kumaş ön ve arka tarafından, her iki yüzü de de aynı olup, aynı yapısallığı gösterir. Kalın bir yapıya ve şekle sahip, aslında keten olan bu kumaşlar kanvas kumaş olarak isimlendirilir. Yakından bakıldığında fark edilebileceği gibi kumaşlar belirli noktasal (çok küçük delikli) yapıdadır. Yapısal olarak oldukça dayanıklı ve sağlam bir kumaş türüdür. Kolay kolay yırtılmaz, yıpranma ve aşınma göstermez. Sağlamlıklarıyla birçok alanda birçok iş için tercih edilirler. Birçok ürünün üretiminde kanvas hammaddeden sıkça yararlanılabilmektedir.

Kanvas Çantanın Tercih Edilmesinin Nedenleri

Aynı zamanda yazlık kumaş olarak da kullanılabilirler. Yazlık kumaşın dokuması birazcık farklı olabilmektedir. Bunun için gevşek dokuda, keten veya keten/yün karışımı yapıda iplikler dokunarak kumaş elde edilir. Kumaş direkt keten de olsa keten yün karışımı da olsa sağlamlık açısından yine öndedir. Çok yaygın olan kanvas kumaş, tekstil sektöründe en fazla kullanılan kumaş türleri arasındadır. Yapısal olarak bakıldığında kumaş ile kot arasında bir şekle sahip olan kanvas ayrıca spor giyim markalarının da vazgeçilmezidir. Çünkü spor giyinmekten hoşlananların tercihi genellikle kanvas kumaştan üretilen giysiler olmaktadır. Kanvas ile üretimi sağlanan ürünler şık ve farklı tarz oldukları gibi rahat bir kullanıma ve görünüme de sahiptirler. Bu açılardan bakıldığında ve yaygın biçimdeki kullanımı incelendiğinde kanvasın dünyadaki özellikle tekstil sektöründeki yeri azımsanamaz. Gelişen sektör, hızlı dokuma ve toplu imalat imkânlarıyla da kumaşında yayılımı artmış ve kendine önemli bir yer edinmiştir.

Kullanıcılarına hem şık ve güzel bir görünüm sunar hem de oldukça rahat olmasıyla da bir adım daha öndedir. Ağır ve rustik yapısı nedeniyle oldukça dayanıklı olmasının yanında kolay kolay buruşma veya iz oluşturma yapmaz. Pamuklu yapıda bir kumaş olması da ayrı bir avantajdır çünkü kullanıcısına yaz-kış fark etmeksizin rahat ve hoş görünümlü bir kullanım sunmaktadır. Tekstil sektörünün yanı sıra reklam ve döşemecilikte de kanvas kumaş ön sırayı kapmaktadır. Kumaşların üzerine de diğer bez ürünlerde kullanılan kumaş türlerinde olduğu gibi baskı işlemi uygulanabilmektedir. Üzerlerine yapılan baskı ile çok farklı amaçlarda kullanılabilirler. Mesela baskılı kanvas ürünler reklam sektöründe yaygın bir kullanıma sahiptirler. Ya da üzerlerine yapılan baskı çeşitleri ile dekor amaçlı olarak kullanılabilirler (mesela duvar halısı tarzı, büyük ya da küçük). Kasnaklara sarılı olarak duvar tablosu şeklinde kullanıldığı da olmuştur.

Bu şekilde yaygın ve kaliteli olan kanvas kumaş ile kanvas çantaların üretimi ve imalatı sağlanabilmektedir. Sağlamlığıyla yüksek taşıma kapasitesine sahip olup uzun ömürlüdür. Diğer ürünlerdeki gibi alıcı kendine göre bu çantayı özgünleştirebilir ve kendi zevkine uygun boyda, renkte, tarzda, kendine uygun baskılı bir model seçebilir. Aynı şekilde çokça model sunarak kullanıcılara geniş çaplı bir seçme imkânı sunar. Kanvas çantaların dikimleri ve üretimleri de genel olarak diğer bez hammaddeli ürünler gibi aynı işlemlerle yapılmaktadır.

Kanvas Bez Çanta Modelleri :

Yaptığımız bazı kanvas model bez çanta referansları

pwc bez cantaaltinbas bez cantared button promosyon bez cantakibris holidays homes bez cantaagop bez cantacolumbia baskili promosyon bez canta

yap15

 

Kanvas Kumaş Kartelası ve Çeşitleri

 

Bez canta kumasi kartela11

Clutch Bez Çanta

Pamuklu üretim söz konusu olurken bireysel kullanımlarda clutch bez çanta modelleri

yap42
Fermuarlı Bez Çanta

Kalemlik bez çanta

kullanılmaktadır. Boyutları değişkenlik gösterirken üretimlerinde de farklı baskı teknikleri uygulanmaktadır. Baskısız olarak da ham şeklinde çantaların kullanımı olmaktadır. Omuza asma tarzında olanlara kıyasla daha farklıdır. Başta dikim ve imalat olmak üzere üretimleri noktasında önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilerek üretimleri gerçekleşirken farklı amaçlar doğrultusunda değerlendirilmektedir. Baskılı ya da baskısız şekilde olabileceği gibi müşteri odaklı çalışmalarda yapılmaktadır.

 

Clutch Bez Çanta Özellikleri:

Çevre Dostu
Yıkanabilir
Ütülenebilir
Baskıya Uygun
Boyanabilir
İşlemeye Uygun
Fermuarlı Olur
Tutma Kulp Yeri Olur

Her şeyden önce clutch bez çanta üretimi kumaş seçimiyle başlatılmaktadır. Gabardin ya da rips olabileceği gibi kanvas kumaşla da istenen ölçülerde ürün çıkarılmaktadır. Kot özelinde de üretimi söz konusu olmakla beraber baskılı veya baskısız seçenekleri vardır. Kumaş içine işleme özelliğindeki empirme baskı daha sınırlı renk çerçevesi sunmaktadır. Buna karşı dış yüzeyde kendisini gösteren ofset baskı ise dayanıklılığıyla öne çıkmaktadır. Çok renkli çalışmalar bu baskıyla yapılmaktadır. Özellikle logo eklemelerine uygun olarak tercihler bu üretim aşamasında belirlenmektedir. Bir diğer alternatif olarak ise transfer baskı bulunmaktadır. Dış kumaşın dış yüzeyinde uygulanabilirken renkli görseller uzunca bir süre kullanım sağlamaktadır. Söz konusu baskılarla yapılan işlemler seneler boyu çıkmamaktadır. Kolaylıkla çamaşır makinesinde yıkanabilir olan bu bez çantalarda asla leke de kalmamaktadır.Clutch Bez Çanta Üretimleri

Üretimlerde tercih edilen renkler ise müşteri kitlesine göre belirlenmektedir. Ayrıca kullanılan boyalarda yine çevre dostu olma özelliği taşımaktadır. Baştan ayağı tüm aşamalardaki malzemelerin bu açıdan aynı olması da önemlidir. Özellikle Clutch bez çanta kullanımlarında çevreye karşı duyarlı olma unsuru belirleyicidir. Peki, tüm bu durumlarla beraber kullanım alanları nelerdir?

Fermuarlı Clutch Bez Çanta

İşte moda severlerin en çok tercih ettiği çantalar fermuarlı clutch çantalar. Bu çantaların kullanım alanı da diğer çantalar gibi oldukça geniş çaplı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Clutch çantalar genellikle kulpsuz veya büzgüsüz olurlar zaten bu çantaların en büyük farkı da kulpsuz olmalarının yanında fermuarlı sade bir yapılarının olmasıdır. Düz ve ince yapılıdırlar. Türevleri gibi farklı boylarda, farklı kumaş çeşitleriyle üretimleri sağlanabilmektedir. Farklı ölçülerde faklı boylarda ürünlerin hazırlanmasıyla çeşitlilik sağlanmış olur, böylelikle her kullanıcı kendine uygun olan boyda çantayı seçebilir.

Fermuarlı Clutch Çantaların Avantajları

Fermuarlı clutch çantalar, fermuarlı olmalarının sayesinde kullanıcıya pratiklik ve kolaylık sağlamaktadır. Öğrenciler, çalışanlar, gündelik gezmeye çıkanlar, çocuklar şeklinde her alana ve her yaşa hitap edebilmektedir. Hatta organizasyona katılmak üzere abiye giymiş olan kadınlar elbisesine uyumlu renkte aynı zamanda uyumlu tarzda bir clutch çanta kombinizi tamamlamak üzere tercih edebilir. Öğrenciler farklı boylarda üretilebilen bu çantaları boylarına göre kullanmaktadırlar. Örneğin küçük boy olanlarında kalemlerini taşırken biraz daha büyük boylu olanlara defter ve kitaplarını koyabilmektedirler. Çalışan insanlar çalışma için gerekli olan araç gereçlerini (defter, kalem, ekstra öğeler gibi) aynı şekilde pratik bir biçimde taşıyabilirler. Kadınlar bu çantaları sıklıkla makyaj çantası olarak da tercih edebilmektedir. Çünkü bu çantalar küçük, orta boy fermuarlı olanlarıyla uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj çantası grevini de görebilmektedir. Çocuklar oyuncaklarını veya eşyalarını taşımak için kullanabilirler. Günlük kullanım açısından ele alındıklarındaysa günümüzde talep oranı en fazla olan çanta türlerinden biridirler, hafiflikleriyle kullanım açısından sundukları kolaylıkla bu ürünler çokça yaygındırlar. Evden çıkmadan önce hızlıca eşyalarınızı içerisine doldurarak fermuarını çekip çıkabilirsiniz. Tüm bunların yani sıra, aynı zamanda bu ürünlerin en küçük ebatlarda olanları cüzdan görevi de görmektedir. Böylelikle birçok alanda kendilerine yer edinmiş olup kullanıcılarına sağlam, kaliteli, yumuşak ve en önemlisi pratik kolaylık sağlarlar.

Fermuarlı Clutch Çantaların Yapısı

Fermuarlı bez çantalar türevleri gibi doğa dostudurlar ve hammaddeleri benzer yollarla üretilmektedir. Renkleriyle, bakılarıyla birçok çeşitte ürün seçeneği sunmuş olup, tutma saplı veya tutma sapsız da olabilirler. Genel üretimleri; ham madde (kumaş veya kumaşlar) belirlendikten sonra istenilen ebatlarda ölçüm alınır ve bu ebatlara göre kumaşın kesim işlemi yapılır ardındansa kumaş parçalarının da bozukluklar mevcutsa bu bozukluklar ya da kumaşın kenarları düzeltilir, düzeltilirken gerekirse kat atılıp kumaşın uçları (kenarları) dikilir. Kumaşlar düzeltildikten sonraysa astar yapılacaksa içine astar dikimine başlanır. Önceki parçala aynı ebatlarda (genelde daha ince yapılı olan) bir kumaş kesilir. Dış kumaş ve astar için olan kumaş birleştirilirler. Bu aşamaların ardından elde düz çift taraflı bir kumaş oluşmuş olur, bu kumaşın astar kısmı dışarı bakacak şekilde uçları bir araya getirilerek birleştirilir ve dikilir. Şimdiyse en önemli kısma gelmiş oluruz, o da fermuarın dikimidir. Fermuar dikimleri normal kumaşın dikiminden birazcık daha zor olup aynı zamanda biraz daha zahmetlidir. Fermuarın da dikimi tamamlandıktan sonra çatanın asıl yüzü çevrildiğinde (astarı içe gelip dış kumaş dış tarafa gelecek şekilde.) çanta oluşmuş olur. Tasarıma veya isteğe göre fermuar ucuna tutma sapı takılabileceği gibi bu tutma sapı direkt olarak ürüne dikilebilir de. Desenli kumaşlarla, tek renk kumaşlarla üretilebilirler. Dikimi tamamlanmış olan çantalara istenilirse türevleriyle aynı yöntemlerden biri kullanılarak baskı işlemi uygulanabilir. Yani çeşitli baskılar da yapılabilmektedir. Hammaddesi olan kumaş çeşitleriyse şunlar olabilmektedir; gabardin, kanvas, ham bez, nonwoven ya da daha önce bahsettiğimiz kumaş iplikli olabileceği gibi birden fazla kumaşın harmanlanmasıyla da farklı modeller üretilebilmektedir.

Clutch Bez Çanta Kullanım Alanları

Kolaylıkla el kontrolünde taşınabilir olan bez çanta modellerinde kullanım alanları büyük değişkenlikler göstermektedir. Daha ziyade toplu bir üretimi olurken promosyon odaklı çalışmalar için hazırlanmaktadır. Bilineceği gibi firmaların tanıtımlarını yapan projelerinde clutch bez çanta modelleri çokça adından söz ettirmektedir. Bunun haricinde evlerde kullanımı da var olurken kadınlara yönelik çalışmaların sayısı çok daha fazladır. Günümüzde sadece işlevsel özelliğiyle değil, aynı zamanda aksesuar olarak da kabul edilmektedir. Bundan dolayı daha şık tasarımlara sahip örnekleri mevcuttur. İlgi çekici yapıya sahip bu örnekler kadınların yaz- kış her zaman kullanımını beraberinde getirmektedir. Daha sade ama bir o kadar da dikkat çekici havasıyla gece davetlerinde bile adından söz ettirmektedir.

Kadınlara yönelik olarak bazı farklılıkları bulunduran çantalar mevcuttur. Pembe ya da kırmızı tonları ağır olan seçimleriyle beraber sanatsal desenli bez çantalar üretilmektedir. Simge ya da sembol eklemeleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Genel bakış açısıyla ifade etmek gerekirse her kesimden ve her yaştan insana uygun üretimi vardır. Bireysel kişisel baskılar yapılarak da kullanımı olabileceği gibi isteklere göre de şekillendirilmektedir. Sıradanlığın gücünü kırmak adına benzersiz olarak tanımlanacak motifler kullanılmaktadır. Nakış işlemeli örneklerinin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur.

Promosyon Clutch Bez Çanta

Farklı fuar organizasyonlarında adından söz ettirme adına firmalar promosyon clutch bez çanta süreçleri yapmaktadır. Üstün kaliteli malzemelerle hazırlanan bu projelerde birçok önemli ana unsur mevcuttur. Bunlardan başlıcası malzeme seçimi olurken müşteri odaklı çalışmalar uzun veya kısa vadeli olabilmektedir. Doğrudan müşteri kitlesinin memnun edilmesi ve yeni müşterilerin elde edilmesi amaçlanır. Promosyon ürünleri arasında yer alan el bez çantaları ise ilgi çekici tarzda olmaktadır. Bunun ana sebebi akılda kalıcılığı arttırmaktadır. Görünürlük sayesinde firma ve markanın tanıtımları yapılırken katkıda bulunan ana ürün bez çantalar seçilmektedir.

Hemen her zincir marketin clutch bez çanta modelleriyle öne çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Burada ilk ana unsur ise marka logo ve metnin nasıl ve nereye yerleştirilmesi gerektiğidir. Tam anlamıyla görünür olması ve engelleyici unsurlardan kurtulma adına büyük puntolar seçilmektedir. Güneş ışığından etkilenmeyecek renk seçimleri de yine bu amaç doğrultusunda istenmektedir. Kaliteli baskı seçimleri de uzun vadeli kullanımı beraberinde getirmektedir. Kullanıcı taleplerinin karşılanması adına da bez çantalarda farklılıklar olabilmektedir. Üretilen bu clutch bez çantalar sayesinde önemli bir tanıtım başarısı da yakalanmaktadır. Potansiyel müşterilerin markadan haberdar olması sağlanırken farkındalık isteyenlere de yöneliktir. Bu hedef doğrultusunda firmalar ortaya koydukları projeleri çeşitli etkinliklerde tanıtmaktadır. Bu organizasyonların başında fuarlar gelirken festivallerde de alışveriş etkinlikleri yapılmaktadır. Tanıtım amaçlı alışveriş merkezlerindeki organizasyonlarda müşteri kazanılmasında belirleyici hale gelmektedir.

Baskılı Bez Clutch Çanta Modeli

İngilizce dilinden dilimize giren clutch kelimesi Türkçe olarak kavrama anlamındadır. Özellikle kadınların özel gün ve gecelerde kıyafet uyumlarını tamamlamak adına, içerisine küçük eşyalarını koyarak el ile taşıyabilecek boyutlar da olan şık ve göz alıcı çanta modelleridir. Clutch çantalar abiye ya da günlük kullanımlar için uygundur. Minimaliz boyutta olmaları hem rahat bir kullanım sağlar hem de şık duruşu ile bütünlük içerisinde olur. Clutch çantalar için özel baskı teknikleri geliştirilmiştir. Genellikle clutch çanta modelleri hemen her alanda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Omuza ya da sırta asılmadan tek elle bile kolay kullanım sağlayan baskılı clutch çantalar, birden fazla seçeneğe sahiptir.

Yap 9 Fermuarli Bez Kese 1
Baskılı Fermuarlı Clutch Çanta

Baskılı Bez Clutch Çantalar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Modayı takip eden ve şıklığına önem veren her kadının hayatının her alanında şık ve rahatça kullanabileceği baskılı clutch çantalar, iş yerinde, ofiste, düğünlerde, toplantılarda ya da özel gün ve davetler için kullanıma uygundur. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen baskılı clutch çanta modelleridir. Kullanımı oldukça rahat olan baskılı clutch çantalar her ortama kolaylıkla uyum sağlayabildiği gibi kullanım alanlarına ve kıyafetlere de büyük uyum sağlamaktadır. Baskılı clutch çantalar spor, abiye ve günlük kullanım için modelleri değişkenlik göstermektedir. Kıyafet kombinin yıldız parçası olarak kabul edilen baskılı çantalar, hissedilmeyecek kadar hafif bir yapıya sahiptirler. İstediğiniz tarzda stilinizi yansıtmanızda destekleyici en baş aksesuarlardır. Her tarzdan modern olan kadınların gardıroplarının vazgeçilmez çanta modellerinden olan baskılı clutch çantalar, ince ve zarif bir görünüşü destekleyici şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda da her alanda kullanıma uygundur.

 

baskili clutch bez cantalar 2

Gündelik anlamda çok sık kullanılması ve uzun yıllar kullanıma uygun yapısıyla en iyi reklam ürünü olmaktadır. Bunun bilincindeki firmalar tarafından kullanımı çok daha yoğundur. Organizasyonlar sonucunda ürün dağıtımları gerçekleştirilirken marketlerde de yine ücretsiz teslimler söz konusudur. Bunun sonucunda ise müşteri memnuniyeti yükseltilmektedir. Kendisine marka bez çantasına verilmesi de aidiyet duygusunu harekete geçirmektedir. Bu sayede devamlı olarak gelecek bir müşteri kazanılmış olur. Evde de kullanıma uygundur. Farklı yerlerde de yine bu bez çantanın kullanımıyla markanın reklam boyutu çok ileriye taşınmaktadır. İster istemez insanların hiçbir ücret almadan marka tanıtım hizmetlerinde bulunabilmesi clutch bez çanta ile sağlanmaktadır.  Geri dönüşüm özelinde de benzersiz olan bayan clutch bez çanta modelleri çeşitliliği artmaktadır. Tanıtım programlarında bunun etkisi görülürken kadınlara yönelik firmalar çalışmalarını yoğunlaştırmaktadır. Hedef kitleye yönelik çalışmalarla bu durum alışverişte kadının söz sahibi olma durumunu değerlendirmektedir. Daha kazançlı odak noktalı çalışmalarda kullanım alanlarını hızla genişletmektedir. Peki, clutch bez çanta kullanım alanları nelerdir?

Clutch Bez Çanta Neden Kullanılır?

Var olan seçenekler arasında bez çanta modelleri birçok yönden artıya sahiptir. İlk olarak clutch bez çanta çevre duyarlılığı çerçevesinde bilinmektedir. Naylon ya da kâğıt poşetlerle çokça karşılaştırması da yapılmaya devam etmektedir. Bunlar özelinde görülmektedir ki doğada yok olması çok daha kısadır. Ayrıca poşetler gibi kolay yırtılarak bir anda kullanım dışı kalma ihtimali yoktur. Dayanıklı pamuk ham maddesiyle uzun seneler kullanılmaktadır. Silinebilir ve hatta istendiği durumlarda yıkanabilir olan clutch bez çanta uzun vadelidir. İnsan sağlığı özelinde de sağlıklı olması da evlerde kullanımını yaygın hale getirmektedir. Çocuklara yönelik olarak tasarlanan modelleri dahi bulunmaktadır. El çantası olarak işlevsel yapıdaki kaliteli baskılı ürünle birçok ürün taşınabilmektedir. Alışverişlerde dahi gıda ürünlerinin sağlıklı olması adına konulması için bez çantalar tavsiye edilmektedir. Aşınma ya da yıpranma durumu olmadan doğa dostu clutch bez çanta herkes tarafından kullanıma uygundur.

Bez Çanta Kullanımı Neler Kazandırır?

Üretim aşaması noktasında da sunduğu avantajlarla bez çanta seçimlerinin nedenleri açıklanabilmektedir. Doğa dostu yapısı hem malzeme hem de baskı süreçlerinde ortaya çıkmaktadır. Buna ilave olarak tekrar tekrar kullanılabilir olması da imalatla ilgilidir. Tek kullanımlık ürünlere kıyasla çok daha az bir enerji kullanımı olmaktadır. Maliyetleri düşürmesinden ötürü ekonomik açıdan da clutch bez çanta üretimi kazandırmaktadır. Ayrıca her seferinde tek kullanımlı plastik poşet alımlarını da ortadan kaldırmaktadır. Plastik kullanımının geçtiğimiz yıllara göre azalmasında bez çantaların rolü bulunmaktadır. Çevre kirliliğinin azaltılmasında söz sahibi olduğu da bir gerçektir. Taşıma kapasitesi açısından en verimli seçenektir. Kolaylıkla el bez çantalarıyla tüm market ürünleri taşınabilmektedir. Kullanışlı olan ergonomik yapısı da aynı ürünün uzun ömürlü olmasını kaçınılmaz kılmaktadır. Naylon torbalarla karşılaştırıldığında neler kazandırdığını görmek çok daha mümkündür.

Ağzı Büzgülü Bez Kese

Günümüzde bez çanta ve keseler oldukça sık kullanmaya başladığımız ürünlerdir. Özellikle ağzı büzgülü bez kese oldukça fonksiyonel olmasından ötürü sıkça kullanılmaktadır. Kozmetik çantası, kına – nişan kesesi, lavanta kesesi, kalemlik, para kesesi, hediyelik eşya kesesi gibi kullanım alanları bulunmaktadır. Çeşitli ebat ve baskılarda bulunabilen ağzı büzgülü kese, pek çok alanda pratiklik sağlayarak işlerinizi kolaylaştırmaktadır. İstediğiniz gibi kişiselleştirerek kullanabilirsiniz. Özel siparişle kesenin ip kısmını veya kumaşın rengini seçebilir, dilerseniz üzerine baskı yaptırabilirsiniz.

Büzgülü Bez Kese Kullanım Alanları

Ağzı büzgülü bez kese oldukça fazla kullanım alanı bulunan bir üründür. Kına, nişan veya düğünde kullanabileceğiniz gibi yeni doğan kutlamalarında da kullanabilirsiniz. Daha farklı bir kullanım şekli olarak içerisine kurutulmuş lavanta koyulmuş ağzı büzgülü bez kese kıyafetleriniz için güzel koku kaynağı olabilmektedir. Daha büyük ebatlarda kullanım olarak kozmetik çantası veya kalemlik olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz içerisine yüzük, bileklik, saat gibi aksesuarlarınızı koyarak pratik bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Hediyelik eşyayı paketlemek yerine ağzı büzgülü bez kese kullanarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ağzı Büzgülü Bez Kese Fiyatları

Ağzı büzgülü bez kese fiyatları modelden modele değişse de ortalama olarak 2 – 10 lira arasında değişebilmektedir. Ebat, renk, kumaş ve ip kalitesi, baskı kalitesi gibi özellikler fiyatı değiştirebilmektedir. Kullanım amacınıza göre sizin için uygun olan ağzı büzgülü bez kese alarak pek çok alanda severek kullanabilirsiniz. Özel günler için kullanacaksanız dilerseniz istediğiniz yazı veya deseni baskı yaptırarak da kullanabilirsiniz. Kına, nişan, düğün, doğum günü, yeni doğan kutlamaları gibi etkinlikler için oldukça uygun bir üründür.

Büzgülü Bez Kese Özellikleri

Ağzı büzgülü bez kese, kullanım alanı oldukça geniş olan bir üründür. Pek çok etkinlik için kullanabileceğiniz gibi eşyalarınızı muhafaza etmek için de kullanabilirsiniz. Ağız kısmının büzgülü olmasından ötürü kese dökülse bile eşyalarınız etrafa saçılmaz. İçerisine koyduğunuz eşyayı güvenle saklayabilirsiniz. Organizasyon için uygun olduğu gibi kişisel kullanımlar için de oldukça uygundur. Ağız kısmındaki büzgülü yapıyı sağlayan ipi isterseniz bağlayabilirsiniz. Ağzı büzgülü bez kese tek gözlüdür. Ancak kumaştan yapılmasından ötürü eşyalarınızı kolaylıkla saklayabilirsiniz.

Baskılı Bez Kese

Bir çok organizasyonun olmazsa olmazı baskılı kese. Dijitalleşen dünyada hemen her şeyin üretimi her geçen gün daha da kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda dünya geneline yayılan geri dönüşüm projeleri de her alanda bulunmaktadır. Bu alanlardan biri olan tekstil sektörü de öncü sektörlerden birisidir. Özellikle %100 organik pamuktan ürettikleri ham kumaşlar birçok tekstil alanında da kullanılmaktadır.

Bu alanlardan en çok üretime ve kitleye ulaşan dal ise çanta ve kese imalatadır. %100 pamuktan üretilen keseler tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ham kumaş olarak birbirinden farklı ve birbirinden etkileyici olarak tasarlanıp üretilen keseler üzerine baskı yapmakta oldukça kolay. Baskı işlemini dijital olarak üretilen ve bilgisayar programları ile birlikte programlanarak çalışan makinalar yardımı ile yapılmaktadır. Baskılı keseler için baskı işlemleri öncelik ile tasarımcılar tarafından çizimi yapılmış bir kesenin bilgisayar ortamına aktarılması ile başlar. Bilgisayar ortamına aktarılan tasarımlar, uygulama yapılacak olan keseler baskı makinelerine ölçekli bir şekilde konumlandırılırlar. Baskı için makine içerisine yerleştirilmiş olan keselere, dijital baskı makineleri otomatik olarak kullandıkları ölçeklendirme ve bilgisayar programında ki tasarımları aktararak baskı işlemini tamamlanmış olur.

Baskılı Kese Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 1. İstenilen özel kumaşta,
 2. İstediğiniz renk,
 3. İstediğiniz baskı türü yada tipi,
 4. Kaç adet yaptırmak isterseniz,
 5. Özel ölçü yada ebatlarda,
 6. Ağız tipi tasarımınıza uygun olacak şekilde

Bez kese fiyatları adetlere göre değişmekte olup proje fiyatlıdır. Daha sağlıklı bilgi için whatsapp iletişim hattından hızlıca öğrenebilirsiniz. 05300631044 yada 0532 621 41 11 info@baghashtag.com mail yolu ile de iletişime geçebilirsiniz.

bez kese cesitleri

domaine bez kese

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yap10 bezkese

yap25

yap11

yap26

 

 

Baskılı Bez Kesenin Faydaları

Doğal olarak tamamen pamuktan elde edilerek üretilmiş olan ham kumaşlardan yapılma baskılı keselerin bilinen hiçbir yan etkisi ya da zararı yoktur. Baskılı kese imalatı bittikten sonra klinik olarak ve teker teker birden fazla teste tabi tutulan keseler, her test sonucundan da tam not alarak tüketicisi ile buluşmaktadır. Bütün baskılı keseler %100 doğal pamuk ile üretilmektedir. Bu yüzden de doğaya, çevreye ya da insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Aksine baskılı keselerin insan hayatına ve doğaya birden fazla katkısı bulunmaktadır. Doğayı ve insanı koruduğu gibi baskılı keseler birden fazla logo, yazı ya da slogan ile haber yayma yahut tanıtım yapmak amaçlı kullanılmaktadır. Reklam sektöründe sıklıkla tercih edilen baskılı keseler hem organik hem de istenilen tüm taleplere cevap veren muhteşem bir moda aksesuarıdır. Baskılı keseler her kesime, her yaşa uygun olduğu gibi her bütçeye de uygundur. Doğal ve özel olması ise baskılı keselerin en cezbedici yönleridir. Baskılı keseler insan hayatını bütünleyen bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra, oldukça göz alıcı ve modern çizgilere de sahip, nadir ve nadide birer moda ürününün en etkili aksesuarları arasında yer almaktadır. Tarzına ve doğaya önem veren her birey tarafından da özenle kullanılmaktadır.

Ham Bez Çanta Modelleri

Ham Bez Çantaların Doğayı Korumada Rolü

Ham bez günümüzde geri dönüşüme uygun olarak işlenmiş kumaşlara verilen isimdir. Bu kumaşlar anlaşılacağı gibi geri dönüşüm imkânına sahip olup doğayı koruma temelli üretilirler. Bozulan dünya ekosistemleriyle halk ve devletler daha bilinçli hale gelmiş ve bu çantaların üretimini sağlamış, var olanların üretim kapasitesini de arttırmışlardır. Bu sayede amaçlanan tek kullanımlık olup aynı zamanda çok dayanıksız olan naylon poşetlerin ve türevi naylon ürünlerin kullanımını azaltmaktır. Naylon ürünlerin doğada ve toprakta çok uzun yıllar kaybolmadan varlığını koruması bununla da kalmayıp toprağı ve doğayı zehirlemesi günümüzde büyük bir sorun teşkil etmekte ve bu sorun her geçen gün katlanarak artmaktadır da. Yalnızca toprağı zehirlemekle kalmayıp okyanusları büyük bir çöplüğe çevirerek güzelliklerini ve doğallığını gölgelerler. Karada ve suda hayvanların vücutlarına ve uzuvlarına dolanan naylon ürünler hayvanın doğru gelişim büyümemesine, ne yazık ki vücudunun büyük oranda zarar görmesine sebep olabileceği gibi geniş kitlede sayısız hayvanın ölümüne de sebep olmaktadır. Vücutlarına dolanmasa bile hayvanların besinlerine karışan ya da bunun ne olduğunu anlayamayan hayvanın besini olan naylonlar onları zehirlemektedir. Naylonlara özellikle naylon poşetlere bu açıdan baktığınızda küresel çapta bir tehditle karşı karşıya olduğumuzu fark etmeksizin. Naylon poşetler global oranda tüm canlılığı ve çeşitliliği tehdit ederek her yönden insanlığa zarar vermeleriyle büyük bir sorun teşkil ederler.

Bu soruna çözüm olarak imdadımıza yetişen ürün ham bez çantalardır. Yarınları korumak için naylon kullanımının önünü almak hatta mümkünse kullanımını sonlandırmak adına kullanılmaya başlamışlardır. Ham bez çantalar naylon olanların aksine yapay ürünlerle üretilmezler. Dokumaları %100 pamuklu ipliklerle olduğundan %100 doğaldırlar. Çocukların, hayvanların, doğanın ve tüm dünyanın yarınlarını korumayı ilke edinenlerin gözdesidir ham bez ürünler. Global çapta çığ gibi büyüyen bu sorun hepimizin sorunudur ve hepimizi tehdit etmektedir.

 

Ham Bez Çanta Sektörünün İlerleyişi

Ham bez ürünlerin modellemeleri ilk aşamada doğayı korumak adına modellenmiş olup günümüzde her yaştan kitlede yaygınlaşmasıyla tarz kazanmışlardır. Yalnızca doğa dostu olmakla kalmayıp renkleriyle, tarzlarıyla, çeşitli baskılarıyla neredeyse sayısız model seçme imkânı sunarlar. Çeşitli ebatlarda, çeşitli renklerde olabilirler ve sınırsız şekillerde baskı imkânı bulunur. Ham bez çantalar kulplu-kulpsuz, körüklü-körüksüz, cepli-cepsiz, fermuarlı- fermuarsız (clutch çanta şeklinde), büzgülü-büzgüsüz, büzgülü-kulplu (sırt çantası şekline) modellemelere sahip olabilmektedirler. Yani alıcılara yüzlerce çeşit arasından seçme olanağı tanırlar. Tabii ki bunlar farklı ebatlarda ve renklerde olabilirler de. Tabii halen gelişmekte olan imkânlar ve teknolojiler sayesinde yeni modellemelerde ortaya çıkabilmektedir.

En ekonomik, en uygun fakat en kaliteli üretim ile kullanıcıya sunulan ham bez çantalar hem sağlam hem hoş görünümlü hem de pratik olmalarıyla kullanıcı dostudurlar. Üretimleri bu özelliklerine sahip çıkılarak sağlanır. Kalitelerinin yanı sıra tarz sahibi olanların gözdesi olan bu çantalar toplumu korumak adına bilinç sahibi olanların tercihidir. Çünkü hem sağlıklı olup alerjen veya toksit maddeler içermez hem de kumaş seçimleriyle doğa dostudurlar. Modelleri ve kumaşları yapısıyla, toplumdaki aynılaşmış ürün kullanımında dışına çıkarak aldığınız çantayı kendinize göre özgünleştirme imkânı sağlatmaktadırlar. Her yönden avantaja sahip olan bez çantaları siz niye tercih etmeyesiniz. Kendini bilenlerin, yarınını düşünenlerin, yenilikçi olup aynı zamanda modaya ayak uydurmak isteyenlerin ilk seçimi inovatif olan ham bez çantalardır. Yani bu çantalar hem tarz sahibi olup hem de bilinçli olarak yarınlarına sahip çıkanların dostudur. Her geçen gün daha da bilinçli hale gelen toplumlarla ham bez çantaların üretimleri ile kullanımları artmaktadır, buna bağlı olarak yeni çanta modelleri de ortaya çıkabilmektedir.