Bilgi Merkezi

Bez Çanta Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bez Çanta Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bez çantalara talep günümüzde çok büyük ölçüde artmaktadır. Gerek ekonomik fiyatları gerekse çok geniş kullanım alanları itibariyle bez çantalar insanların dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Bu dikkat ise bez çantaya olan merakı arttırmaktadır. Bez çanta hakkında sık sorulan sorular bundan dolayı olsa gerek büyük merak konusu olmuştur. Gelin beraber bu sorulardan birkaç tanesine beraber bakalım. Burada söylememiz gereken önemli bir mesele var. Bez çantalar birçok üründe olduğu gibi üreten firmalar değiştikçe kalite olarak farklılık göstermektedir. Aynı ürünü üretmesine rağmen belli şartlar gereği bazı firmaların ürettiği ürünlerin özellikleri diğerlerinden daha farklı olacaktır. Bundan dolayı cevaplayacağımız sorularına hepsi firmalar açısından değişiklik gösterecektir. Şimdi gelin beraber bez çanta hakkında sık sorulan sorular arasından birkaç tanesini beraber yanıtlayalım

Bez Çantalar Sağlıklı Mı?

Günümüzde tıp alanında edindiğimiz bilgilerle orantılı olarak kullandığımız, yediğimiz, giydiğimiz bütün ürünlerde sağlık açısına da oldukça önem vermekteyiz. Sağlık hayatımızın önemli bir kısmını haklı bir şekilde işgal etmektedir. Günümüzde tıp alanı çok gelişmiş olsa dahi bazı hastalıklar insanları ölüme dahi götürebilmektedir. Ancak bez çantalar hakkında böyle bir derdiniz olmasına gerek yoktur. Zira çantalar sağlığımız açısından kusursuz olarak üretilmektedir. Bez çanta hakkında sık sorulan sorular arasından en önemli soru budur.

Bez Çantaların Fiyatları Nelerdir?

Büyük bir üretim kapasitesine sahip olduğundan ve hammaddesinin ucuz olmasından kaynaklı olarak bez çantalar oldukça ekonomik ürünlerdir. Bu denli ucuz olmasının yanında oldukça dayanıklı ürünlerdir. Bazı bez çantaları aylarca kullanma imkanına sahibiz. Ekonominin bu denli önemli olduğu bir zamanda bu sorunun bez çanta hakkında sık sorulan sorular arasında yer almasına pek şaşılmaması gerekmektedir. Gönül rahatlığıyla söylenebilir ki bez çantalar gayet ekonomik ürünlerdir.

Bez Çantalar Ne İşe Yarar?

Bez çantalar ne işe yarar diye bir soru sorduğumuzda alacağımız cevapların haddi hesabı yoktur. Çünkü bez çantalar kullanım alanı itibariyle sınırsız bir alana sahiptir. Eşya taşımak veya saklamak istenildiğinde hemen akla bez çantalar gelmektedir. Bez çanta hakkında sık sorulan sorular arasında yer almasının sebebi ise insanların alacağı ürünler hakkında kullanım alanı bilgisi almak istemesidir.

SSS bez canta

Sık Sorulan Sorular SSS

Bez Çanta Nedir ?

Gündelik rahat kullanım amacı ile tasarlanmış, kumaştan üretilen basit çanta modelidir.

Özel bez çanta imalatı yapıyor musunuz ?

Evet her ölçüde farklı kumaş tipinde ve baskı çeşidinde imalat yapmaktayız.

Özel bez çanta siparişi vermek için minimum adet sayısı kaçtır ?

Minimum adet sayımız yoktur. 1 adet bile yapabilmekteyiz. Fakat kalıp ve işçilik maliyeti olması sebebi ile rakam ne kadar az ise o kadar ürün maliyetli olmaktadır. Örnek olarak 1 tane baskılı çanta istiyorsanız bunun kalıp maliyeti o çantaya eklenecektir. Eklenmiş 1 adet birim çanta maliyeti astronomik olacağından peki bir mantıklı olmayactır. Adet arttıkça kalıp ve işçilik maliyet dağıtılacağından çanta birim fiyatı minimize olmaya başlayacaktır.

Bez çanta dışında başka bir şey diktirebilir miyiz ?

Bez çanta ve bez kese dışında, tşört, pantalon gibi gündelik kullanım textil ürünleri yapılmamaktadır. Çanta modellerinde ise örme kumaş dışında ürünler de dikilmemektedir. Deri çanta, farklı sırt çantası, okul çantaları gibi çantalar da üretmemekteyiz. Özetle organizasyonlarınızda kullanacağınız promosyon amaçlı bez çanta yada bez keseler imalatı yapmaktayız ve bu alanda başarılıyız.

Hangi baskı türünü kullanmalıyız ?

Baskı türünüzü görselinin renk durumuna ve çanta adetlerine göre karar vermekteyiz. bunun için görselinizi direkt whatsappdan iletmeniz durumunda en doğru baskı tipini seçebilmekteyiz.

Bez Çantada Kullanılan Baskı Türleri
 • Serigrafi Baskı
 • Emprime Baskı
 • Süblime Baskı
 • Dijital Baskı
 • Ofset Baskı

Kumaş türünü nasıl seçmeliyiz ?

Kumaşlar dokuma türü ve m2 ağırlıklarına göre değişmektedir. Ayrıca hammadde olarak pamuk ve polyester oranları ürün fiyatını ve kullanım performansını etkilemektedir. Burada kumaştan ürüne gitme yerine fiyattan kumaşa gitmeyi tercih ediyoruz. Bütçeye göre en uygun kumaş hangisi ise onun ile ilerliyoruz.

Dokumasına Göre Bez Çantada Kullanılan Kumaş Türleri
 • Ham Bez Kumaş
 • Kanvas Kumaş
 • Gabardin Kumaş
 • Poplin Kumaş
 • Jüt Kumaş
 • Nonwoven ( Tela Kumaş )
 • Rips Kumaş
Hammadesine Göre Bez Çantada Kullanılan Kumaş Tipleri
 • Pamuklu Kumaş
 • Keten Kumaş
 • Polyester Kumaş
 • Polipropilen ( Pp ) Kumaş
 • Rejenere Kumaş
Renklerine Göre Bez Çantalarda Kullanılan Kumaşlar
 • Ham Bez Kumaş
 • Renkli Bez Kumaşlar Sonradan Boyananlar (Kazan boyalı)
 • Renkli Polyester Kumaşlar Dokumadan önce boyanır

Termin süresi ne kadar ?

Atölye yoğunluklarımıza göre değişmektedir. Genel olarak 500-5k siparişi 7 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz. Özel boyalı kumaş yada özel tip kumaşlarda stoklarda bulunmaması durumunda gün sayısı tedarik sürecine göre uzayabilmektedir. Net tarih için bizlerle iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Numune isteyebilir miyiz ?

Kumaş olarak numune gönderim yapabilmekteyiz. istediğiniz baskı tipine göre daha önceden yapılmış çanta modelleri de gönderebilmekteyiz. Özel olarak sipariş vereceğiniz ürünün kumaşından ve baskısından tam olarak aynısını numune olarak maliyeti sebebi ile yapamamaktayız. Yaptırmayı planladığınız çantayı anlayabilmeniz için önceden yapılmış çantaları gönderim sağlıyoruz.

Ödeme şartları nasıl olmakta ?

Perakende alımlar için pazaryerleri yada online mağazalarımızı kullanabilirsiniz. Havale yada kredi ile yapabilirsiniz platformlardan. Özel imalat ve toplu siparişlerinizde okeylenen meblağ ücretinin yarısı ön ödeme olarak işe başlamadan alınır, kalanı ise iş teslimi sırasında alınır. Vadeli yada sonradan ödemeli sistem ile çalışmamaktayız.